•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    - : -
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Mornar Bar
VS
KK Crvena zvezda
17. Decembar 2017.
19:00
1Budućnost VOLI10/1
2Crvena zvezda mts9/2
3Cedevita8/3
4FMP5/6
5Partizan NIS5/6
6Zadar5/6
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Mega Bemax4/7
10Igokea4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/9






VESTI

09.04.2017 /

Najava finala ABA lige

Veliko finale ABA lige za sezonu 2016/2017 počinje u ponedeljak prvom utakmicom između branioca titule košarkaša Crvene zvezde mts i starog poznanika crveno-belih, ekipe "Cedevite" iz Zagreba.

Ovo je ekipi Crvene zvezde treće uzastopno finale, a u poslednjem eliminacionom susretu sa ekipom iz Zagreba, crveno-beli su prošle sezone sa 2-0 obezbedili prolaz u finale, kasnije i osvojili titulu u duelima sa ekipom "Mega Leksa".

Pred ovogodišnje finale organizovana je zajednička konferencija za medije u beogradskom hotelu "Kraun Plaza" na kojoj su govorili direktor lige Krešimir Novosel, igrači Luka Babić i Luka Mitrović i dvojica trenera, Veljko Mršić i Dejan Radonjić.

Direktor lige Krešimir Novosel:

"Došli smo do kraja sezone, dve ekipe koje su najviše pokazale tokom cele sezone, očekuje nas prava poslastice. Možemo biti zadovoljni sa sezonom, sada nas očekuje zanimljivo i kvalitetno finale. Na početku ove serije želim puno sreće ekipama, i što bolju igru i kako se kaže neka bolji pobedi".

Nakon toga brojnim novinarima obratio se i igrač "Cedevite" Luka Babić:

"Počinje finale, očekivano i zasluženo finale, ove dve ekipe, Crvena zvezda i mi, pokazali smo najviše, i svi jedva čekamo da počne, to su utakmice koje svi priželjkuju, zbog kojih se trenira.

Čeka nas paklena nedelja, biće puno utakmica, nadam se da ćemo nadomestiti odsutne igrače Boutrajta i Arapovića što bolje, i naravno, očekujemo da sve prođe fer i neka bolji pobedi"

Kapiten KK Crvena zvezda mts, Luka Mitrović:

"Došli smo samog kraja, ovo je veliko finale, znamo koliko donose ove utakmice, mi smo i pre sezone ove mečeve stavili kao prioritet, i sada je na nama da u ovom finalu ispunimo taj cilj - a to je osvajanje ABA lige. Biće teško, ovi mečevi su uvek zanimljivi, samo priželjkujem naše dobro zdravlje, i želimo da damo sve od sebe da odbranimo domaći teren, u prvom meču i da seriju otvorimo pobedom"

Nakon toga,svoje viđenje izneli su i treneri dveju ekipa Veljko Mršić i Dejan Radonjić.

Trener KK Cedevita Veljko Mršić:

"Na početku želim da čestitam Crvenoj zvezdi na odličnoj sezoni, igrali su izvan svih očekivanja,napravili sjajne rezultate, malo su pali na kraju, što je i normalno, bez Jovića i u ovakvom ritmu, ali ti problemi ne mogu promeniti moj utisak kako su igrali, bili su za primer i nama, daćemo sve od sebe da osvojimo ABA ligu" rekao je Veljko Mršić koji je dodao da "njegovu ekipu očekuju dueli sa jednom od najboljih ekipa u Evropi".

Dejan Radonjić, trener KK Crvena zvezda mts:

"Jasna je važnost ovog finala, mi smo puno pričali o tome od samog starta sezone u svakoj prilici, jer je bilo od starta sezone poznato šta je prioritet. Odigrali smo dobro sezonu, Cedevita je takođe odigrala dobro i realno je da se nađemo u finalu. Napravili su tim da bi pokušali da se vrate u Evroligu, imaju kvalitet i iskustvo da igraju na različite načine, a u meču protiv Partizana pokazali su da i u teškim uslovima i u dodatno otežanim okolnostima mogu da odigraju dobro. Imali su malo vremena, šest dana od prošle utakmice protiv Cibone da sve to poslože" rekao je na početku trener crveno-belih i dodao da Stefan Jović neće igrati, a da će o stanju premorene ekipe, koja je pre samo dva dana igrala evroligašku utakmicu, uveriti na večernjem treningu:

"Mi smo, s obzirom na svoje okolnosti, to u hodu rešavali. U toj problematici smo više od dva meseca, igraćemo bez Jovića. Raspored nije human, ali je jedini moguć. Mi smo tek stigli iz utakmice, doputovali smo u Beograd u subotu uveče. Idem posle konferencije na trening, pa ćemo videći ko je sve spreman za utakmicu, nadam se da nije ostavilo traga, ali svakako okrnjeni jesmo"nastavio je Radonjić i onda poručio:

"Moramo da možemo i pokušaćemo da ostvarimo pobedu, s obzirom na to da smo fokusirani na prvi meč i na to da u njemu dođemo do pobede. Značaj meča je jasan i nama i svima koji dođu u Pionir i to svima treba da bude jasno" završio je Radonjić.

Prva utakmica finalne serije igra se u ponedeljak od 19 sati, uz direktan prenos na TV "Arenasport". Karte u paketu, i pojedinačno za utakmice broj 1 i broj 2 prodaju se na svim prodajnim mestima Eventima, do početka duela, a interesovanje navijača Crvene zvezde za ovo finale i prve dve utakmice je veliko.