•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    CZV   BKN
    - : -
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Real Madrid
VS
KK Crvena zvezda
01. Decembar 2017.
21:00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

16.06.2017 /

Naša Zvezda opet najbolja!

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su FMP u finalnoj plejof seriji Mozzart Superlige Srbije i treću godinu zaredom podigli pehar namenjen prvaku države – 87:57 (30:9, 16:15, 29:18, 12:15).
Zvezda je opet najbolja! Crveno-beli su potvrdili dominaciju i osvojili treći uzastopni trofej namenjen prvaku Srbije. Nakon uspešno odbranjenog trona u ABA ligi, košarkaši Crvene zvezde mts ponovo su potvrdili da im u Srbiji nema premca. U finalu Mozzart Superlige Srbije, crveno-beli su savladali talentovani sastav FMP rezultatom 3:0, a u trećem meču bilo je 87:57.

Izabranici Dejana Radonjića ostvarili su tako sve ciljeve u ovoj sezoni, a mnoge i nadmašili. Podsetimo, nestvarnih 16 pobeda u Evroligi, Kup Radivoja Koraća, ABA liga i za kraj prvaci Srbije. Još jedan uspeh za fenomenalnu generaciju crveno-belih koja nastavlja da se upisuje zlatnim slovima u knjigu uspeha tima sa Malog Kalemegdana.

Na krilima fantastične podrške sa tribina, Zvezda je silovito ušla u utakmicu. Oproban recept, fantastična odbrana, munjeviti kontranapadi i Ognjen Dobrić u sjajnoj seriji. Dobrić 13, Zvezda 22 i na polovini prvog perioda, nakon poena Milke Bjelice na semaforu je stajalo 22:4. 
Zvezda je igrala pa gotovo bez greške. Fenomenalna odbrana i izuzetan protok lopte u napadu stvorili su veliku prednost i u nastavku je održavali. Crveno-beli su imali otvorene pozicije za šut i koristili su ih, a na drugoj strani FMP je morao mnogo da se potrudi da dođe do situacije da poentira. 

S toga, poeni Dangubića uoči isteka vremena u prvoj deonici doneli su Zvezdi plus 21 pred prvi odmor – 30:9.

Slavljenička atmosfera je već počela da se pretvara u pravu proslavu šampionske titule. Iako su crveno-beli naspram sebe imali veoma talentovani sastav FMP-a, ni mnogi Evroligaši nisu uspeli da odole Zvezdi kada igra u ovakvom ritmu kakav je nametnula protiv gostiju iz Železnika.

Zvezda je u potpunosti kontrolisala ritam i razvoj situacije na terenu. Razlika je mirno održavana, araspoloženi igrači su se smenjivali. Razlika sa kraja prve deonice je bez problema sačuvana i prednost na poluvremenu je iznosila plus 22 (46:24).

U nastavku utakmice FMP se razigrao. Talentovani sastav Pantera je pokazao veliku želju da ostavi što bolji utisak u predivnom ambijentu dvorane ’’Aleksandar Nikolić’’. Ipak i pored veoma dobre igre FMP-a, jedan tim se pitao oko ishoda meča. To je bila Zvezda koja je imala odgovor za svaku mini seriju gostiju. Nova serija crveno-belih, ovog puta 13:5 stavila je tačku na i ono malo dilema. Petnaest minuta uoči poslednjeg zvuka sirene u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ za ovu sezonu rezultat je bio 64:32.

Navijači su nastavili da priređuju fenomenalan ambijent. Igrači su im se odužili borbenošću i atraktivnim potezima. Pehar je čekao pored zapisničkog stola, čekao je na Luku Mitrovića da ga podigne treću godinu uzastopno. 

Sam finiš utakmice bio je zadužen za pojedinačne ovacije igračima koji su dali mnogo Zvezdi, a trener ih je menjao. Redom Mitrović, Dženkins, Simonović, Lazić... a ušao je čak i Jović u poslednjem minutu i pored povrede da bi ga publika pozdravila.

Zavesa na nezaboravnu sezonu 2016/2017 je spuštena. Vreme je za slavlje, a crveno-beli košarkaši su to svakako zaslužili!

Crvena zvezda mts – FMP 87:57 (30:9, 16:15, 29:18, 12:15)

Crvena zvezda mts: Volters 5, Tompson, Dangubić 16, Mitrović 7 (6sk), Lazić 7, Dobrić 25, Simonović 7, Dženkins 5 (8as), Gudurić 4, Jović, Kuzmić 5, Bjelica 6 (5sk).

FMP: Radanov 13, Čović, Davidovac 4 (7sk), Apić 8, Lazarević, Bursać 6, Šešlija 7 (6sk), Kutlešić 3, Ljubičić 3, Radovanović, Ostin 13, Kaplanović.