11Union Olimpija0/0
12Zadar0/0

22.04.2015 /

Nimburk – Crvena zvezda

U prvom kolu NLB lige, košarkaši Crvene zvezde poraženi su od češke ekipe Nimburk i to rezultatom 94: 73.

Mladi tim Mihaila Uvalina držao je rezultatski priključak u prvoj četvrtini ali su taj otpor debitanti u NLB ligi ipak lakše slomili u drugoj četvrtini, kada su i napravili osetljiviju prednost. Crveno- beli su na odmor otišli sa minusom od 12 poena.

U drugom poluvremenu Nimburk je i dalje bio agresivniji tim na terenu i pokazao da su u ovom trenutku ipak iskusnija ekipa. Velika prevaga je napravljena u skoku gde je domaćin imao 14 skokova više, i čak 17 ofanzivnih.

U Crvenoj zvezdi najefikasniji bio je Uroš Nikolić sa 19 poena, a Nemanja Nedović i Luka Drča su postigli po 11.

U redovima ceškog tima je bilo više igrača sa dvocifrenim učinkom, gde se izdvojio Pavel Pumprla sa 19, Čester Simons sa 18 i Radek Nečas sa 15 poena.

Nimburk - Crvena zvezda 94:73 (25:21, 21:13, 23:20, 25:19)

Nimburk: Benda 10 (8 sk), Sokolovski 3, Pumprla 19 (5 sk. 5 as), Koh 5, Kremen, Nisim 12 (7 as), Efejuku 3, Nečas 15 (7 sk), Simons 18 (7 sk), Slezak 3, Lenzli 6.

Crvena zvezda: Cvetković, Drča 11, Mirković 9, Arnautović, Radosavljević 9, Balaban 2, Jelovac 4 (5 sk), Katnić, Nedović 11 (5 as), Milošević 6, Nikolić 19 (5 sk), Marinković 2.

Sledeći meč koji se igra u utorak, 12.10.2010 godine, Crvena zvezda će kao gost igrati protiv podgoričke Budućnosti.