11Union Olimpija0/0
12Zadar0/0

02.01.2017 /

Nova godina i stare navike, pobeđen Zadar

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili tamo gde su stali u 2016. Kako su završili prethodnu kalendarsku godinu, tako su započeli novu 2017. – pobedom. Ovaj put savladana je ekipa Zadra i to ubedljivo, rezultatom 113:65 (30:11,37:16,29:13,17:25) u utakmici 16.kola ABA lige.
Među veoma raspoloženim crveno-belima, najefikasniji s u bili Nejt Volters sa 17 i kapiten Luka Mitrović sa 16 poena, Marko Simonović je ubacio 15.

Utakmica u dvorani "Aleksandar Nikolić” ostaće upamćena i po fantastičnoj poseti, jer je crveno-bele bodrilo skoro 8500 gledalaca, kojima se pre početka meča predstavio i novo pojačanje crveno-belih Dion Tompson.

Među gledaocima su bili i bivši kapiteni FK Crvena zvezda, Dejan Stanković i Marko Pantelić.

Trener Dejan Radonjić odlučio se za startnu petorku: Jović, Kuzmić, Mitrović, Dobrić i Dangubić. Poenima Mitrovića, Dobrića i Jovića, puleni trenera Radonjića u prva tri minuta napravili su seriju 10:2 i odredili dalji tok utakmice.
Sjajnom igrom na obe strane terena, domaća ekipa je na 4 minuta do kraja prve četvrtine naterala trenera Zadrana na tajm – aut, 15:6.Velikim zalaganjem u odbrani, kao i kvalitetnim rešenjima u napadu, doneli su veliku prednost braniocu trofeja u ABA, nakon prvih 10 minuta rezultat je bio 30:11.

Nastavili su i u drugoj četvrtini momci u crveno – belim dresovima sa jakom odbranom i odličnim šutem spolja, te je nakon 3 i po minuta igre bilo 41:19, i ta prednost je rasla do ogromnih 67:27 na poluvremenu.

Sjajnom igrom i u trećoj četvrtini, uz samo dva primljena poena za 4 minuta igre, crveno-beli su došli do tada najveće prednosti 77:29. Koliko je ekipa Crvene zvezde mts bila nadmoćna u ovoj utakmici, dovoljno govori podatak da je na početku poslednje četvrtine došla do 100-og poena, a na kraju utakmice u kojoj su svi dobili šansu i upisali se u listu strelaca , konačan rezultat bio je 113:65.

KK Crvena zvezda mts: Volters 17, Dangubić 14, Mitrović 16 (10 sk), Lazić 10, Dobrić 8, Simonović 15, Rakićević 2, Dženkins 8, Gudurić 8, Jović 2, Kuzmić 2, Bjelica 11 (8as, 6sk).

Trener Dejan Radonjić:

"Konstantno pričamo o žestokom ritmu, a opet nas čeka novi. Sledi nam veoma naporan i težak ciklus u Evroligi. U četiri kola imamo tri gostovanja. To je normalno za ovaj format. Ali, u našim okvirima to mora više da se potencira. Sada nismo ni blizu polovine mečeva koji nas čekaju do kraja sezone. Idemo dalje, priprema za naredni meč i da budemo zdravi"

Ekipa Crvene zvezde mts putuje u četvrtak u Litvaniju preko Nemačke, gde izabranike Dejana Radonjića u petak od 19 sati očekuje meč sa Žalgirisom.