•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

04.01.2019 /

Novo Mesto, stare navike i pobeda Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Krku u Novom Mestu 96:66 i zabeležili su 14.pobedu u ABA ligi. Kešelj sa 20 i Simanić sa 17 poena najefikasniji. Čović i Reglend imali po 8 asistencija.

Košarkaši Crvene zvezde mts zabeležili su i 14.pobedu u ABA ligi pošto su u dvorani „Leon Štukelj" u Novom Mestu savladali ekipu Krke 96:66 (22:13, 30:18,17:23,27:12).

Najefikasniji kod crveno-belih bili su Kešelj sa 20, Simanić sa 17, Perperoglu i Čović su ubacili po 11.

Lider na tabeli regionalnog takmičenja nije dozvolio nikakvo iznenađenje, i pored činjenice da je ekipa Krke u prethodnim rundama znala da iznenadi favorite u Novom Mestu. Praktično od samog starta i trojke Boriše Simanića, Zvezda je uvećavala svoju prednost, većs redinom prve deonice nakon poena Odža, dvojki Reglanda i Berona, penala Simanića, crveno-beli su stigli do dvocifrene prednosti (11-22) koja je nastavila da raste i tokom druge četvrtine.



Čestim izmenama trener Milan Tomić je delio minutažu, i ukazivao šansu svima, a u drugoj četvrtini Kešelj i Dobrić su imale svoje role, pa je slično kao i na kraju prve četvrtine, ovoga puta nakon trojke Berona, Zvezda stigla i do+20 (25-45). Nakon prvih 20 minuta uz rezultat 52:31, Beron je imao 9 poena, Simanić 8, Dobrić i Kešelj po 6 poena, Čović 5 uz čak 6 asistencija.

U sličnom ritmu nastavilo se i u trećoj četvrtini, crveno-beli su održavali visoku prednost, koju je domaćin smanjio sa 4 vezana poena u poslednjem minutu sa 54:69 (Simanić 17, Regland 8+8as, Balažić kod domaćina 13). Poslednja je donela seriju trojki Marka Kešelja koji je stigao do 20 poena, a Zvezda do lake i atraktivne pobede u Novom Mestu.

KK Crvena zvezda mts:

Regland 9+8as, Čović 11+8as, Kešelj 20 (trojke 7-6), Perperoglu 11, Davidovac 2, Lazić 3, Beron 9, Dobrić 8, Ristić 1, Simanić 17,Cirbes 3, Odžo 3.

Odmah po završetku utakmice crveno-beli su autobusom krenuli za Beograd, a već u ponedeljak u 14 časova lete čarterom u Malagu gde ih u utorak od 20.45 očekuje meč 2.kola TOP 16 faze Evrokupa.