•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Fenerbahce Dogus
VS
KK Crvena zvezda
19. Decembar 2017.
18:45
1Crvena zvezda mts10/2
2Budućnost VOLI10/2
3Cedevita9/3
4Partizan NIS6/6
5Zadar6/6
6FMP5/7
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Igokea5/7
10Mega Bemaks4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/10






VESTI

12.01.2017 /

Novo Zvezdino čudo, savladan je i Fener

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su nakon velike borbe Fenerbahče u 17. kolu Evrolige. Zvezda je u neverovatnom ambijentu dvorane ''Aleksandar Nikolić'' bila bolja nakon dramatične završnice i na kraju slavila rezulatom 75:73 (23:23, 21:19, 17:17, 14:14).
Crveno-beli su ponovo uspeli. Još jedan veliki favorit za plasman na Fajnal for, ekipa Fenerbahčea napušta poražena dvoranu ''Aleksandar Nikolić''. U predivnom ambijentu Zvezda je dala sve od sebe, odolela izuzetnoj ekipi kakva je sigurno Fenerbahče i imala odgovor za svaku protivnikovu seriju.

Pored već standardno fantastične odbrane, pogotovo je plenila izuzetno pametna i strpljiva igra crveno-belih. Trener Dejan Radonjić energično je vodio ekipu koja je, činilo se, upijala svaki savet i nakon drame napravila podvig. Na kraju Zvezda je ponovo bila bolja, nakon Real Madrida, CSKA i Žalgirisa, savladan je Fenerbahče i to rezultatom 75:73.  

Sam pogled na rezultat dovoljno govori. Tri od četiri deonice u ovom meču okončane su nerešenim rezultatom, a meč je odlučen u poslednjem minutu. Zvezdina odbrana je ponovo radila svoj posao, a odlučili su Čarls Dženkins i Ognjen Kuzmić. Prvo je Dženkins pogodio iz nimalo lake pozicije za 75:73, ali je ostalo gotovo 13 sekundi do kraja utakmice.

Lopta je došla u ruke Ekpe Judou koji je bio izuzetno dobar u ovom meču, ali je najbolji akter utakmice stavio tačku. Ognjen Kuzmić je zaustavio odlazak Judoa na drugi obruč i atraktivnom rampom doneo Zvezdi pobedu. Na taj način centar crveno-belih je krunisao novu odličnu partiju u kojoj je ubeležio 21 poen uz osam skokova.

Početak utakmice potpuno je protekao u dominaciji Ognjena Kuzmića. Prvih osam od deset poena crveno-belih bili su delo visokog centra pa je Zvezda stekla prednost 10:6. Ipak, Datome je držao u igri Fenerbahče, u ranoj fazi meča je pogodio dve trojke, ali su izabranici Dejana Radonjića spremno držali odgovor. Dangubić je uzvratio na drugu trojku Datomea istom merom i to iz dosta teže pozicije (13:9).

Fenerbahče je bio izrazito šuterski raspoložen. Datome dve trojke, Dikson jedna i Bogdanović jedna, to je bio učinak igrača Fenerbahčea za manje od sedam minuta igre. Posle trojke reprezentativca Srbije Fenerbahče je preuzeo vođstvo (15:17). 

Zvezda je pametnom igrom onemogućila goste da naprave osetniju prednost. Dženkins je sa dve ukradene lopte došao brzo nadomak svog proseka, a u napadu su sa linije penala to materijalizovali upravo Dženkins, ali i Simonović. Na kraju prvog perioda rezultat je bio nerešen – 23:23. 

U drugoj deonici crveno-beli su dodatno stegli odbranu, ali je na drugoj strani Fener držao visok procenat šuta. Zvezda je pametno pronalazila poene sa linije penala, dok je na drugoj strani pored raspoloženih šutera u dobar ritam ušao i Ekpe Judo. Igralo se koš za koš, uz veliku borbu na obe strane. 

Fener je zahvaljujući dobrom šutu, ali i nešto ''praznijim'' napadačkim minutima crveno-belih otišao na plus četiri (33:37), ali je Zvezda korak po korak uzvraćala. Kuzmić je i dalje vodio uspešnu bitku u reketu, a nakon trojke Simonovića na fantastičan pas Tompsona crveno-beli su izjednačili (42:42). Potom je Dion Tompson i pogodio iz reketa pa je Zvezda sa vođstvom otišla na veliki odmor (44:42).

Drugo poluvreme otvorio je sjajni Dženkins i to trojkom posle nove asistencije Tompsona. Odgovorio je Judo za dva poena, ali je fantastični Amerikanac ponovo pogodio za tri, potom je Dangubić pogodio skok šut, a Simonović iz kontre. Semafor je nakon tri minuta u trećem periodu pokazivao 54:44, a dvorana je praktično eksplodirala. 

Međutim, Datome i Bogdanović su uzvratili sa dve nove trojke. Odgovorio je Jović sa iste razdaljine. Velika borba je viđena, a podrška je konstantno stizala sa tribina. Branko Lazić je ponovo komandovao odbranom i uneo dodatnu energiju u Zvezdine redove besprekornom borbom. 

Fenerbahče je zaigrao veoma snažnu odbranu, a Zvezda je tražila način da dođe do lakih poena. Put do njih je bio veoma težak, a odbrana crveno-belih je čuvala vođstvo koliko god je mogla. Tako je bilo do završnice trećeg perioda kada je Judo okočao seriju 15:5 i izjednačio rezultat (59:59). Kuzmić je iz odbojke odbio nalet i crveno-beli su ipak imali prednost pred ulazak u poslednji period (61:59). 

Početak četvrte deonice obeležile su snažne odbrane na obe strane i trežak put do svakog koša za obe ekipe. Ipak, Fener je napravio seriju 8:2 i stekao vođstvo (63:67). Ponovo je težak zadatak bio pred Zvezdom, ali i dvoljno vremena jer je više od sedam minuta do kraja stajalo na semaforu.
Odgovor je ponovo bio u snažnoj odbrani, ali i sjajnom Kuzmiću i Simonoviću. Crveno-beli su serijom 6:0 ponovo vratili vođstvo (69:67). Bilo je nešto više od četiri minuta pre kraja. 

Na ovoj utakmici se i dalje igralo u serijama. Fener je uzvratio serijom 6:0 preko Ekpe Judoa, ali je Kuzmić zakucao uz faul na minut i 20 pre kraja. Semafor je pokazivao 72:73. Jović je ubrzo izjednačio rezultat, a odbrana izabranika Dejana Radonjića je odrađivala posao. 

Lopta je išla u ruke Dženkinsa kada se lomilo, a on i Ognjen Kuzmić su izrasli u prave junake. Crveno-beli su još jednom uspeli, napravili su čudo i doneli navijačima ogromnu radost.

Crvena zvezda mts – Fenerbahče 75:73 (23:23, 21:19, 17:17, 14:14)

Crvena zvezda mts: Volters 6, Tompson 2, Dangubić 5, Mitrović 2, Lazić 3, Dobrić, Simonović 12 (5sk), Dženkins 14, Gudurić, Jović 8 (7as), Kuzmić 21 (8sk), Bjelica 2.

Fenerbahče: Judo 16, Mahmutoglu, Antić, Bogdanović 12 (6sk, 6as), Slukas 7, Naneli, Ugurlu, Veseli 7, Kalinić 7, Dikson 7, Duverioglu, Datome 16.