•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    - : -
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    - : -
    Nov 17, Fri 20.00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

22.04.2015 /

Olimpija- Crvena zvezda

U 12.kolu NLB lige, Crvena zvezda je kao gost izgubila protiv Olimpije rezultatom 80:67.

U 12.kolu NLB lige, Crvena zvezda je kao gost izgubila protiv Olimpije rezultatom 80:67.

Olimpija je silovito krenula i na samom početku utakmice napravila prednost i seriju od 10:0. Ekipa iz Ljubljane je odmah demonstrirala da je tim evroligaškog renomea i da su jednako opasni na svim pozicijama. Crveno beli su jako teško dolazili do pravih rešenja u napadu, a u odbrani su dopuštali domaćinu da dođe do "lakih" poena. "Zmajčeki" su jednako bili uspešni sa spoljnih pozicija kao i u reketu.

Rezultat posle prvog poluvremena je bio 53:36 u korist Olimpije.

Crvena zvezda je zaigrala bolje u nastavku susreta, međutim veliki minus iz prvog dela utakmice je bilo teško nadoknaditi protiv ekipe kao sto je Olimpija. Begradjani su bili bolji skoku ali to nije previše pomoglo jer su imali devetnaest izgubljenih lopti. U Zvezdi je Rikardo Marš bio na visini zadatka i postigao 18 poena, a uz njega samo je još Nikolić imao dvocifren učinak,koji je postigao 13.

U Olimpiji najefikasniji je bio jedan od najiskusnijih košarkasa tog tima, Jagodnik sa 19, a Markota je postigao 15 poena.

Konačan rezultat u Ljubljani 80:67 i pobeda Olimpije.

(25:15; 28:21; 12:17; 15:13)

Olimpija: Marque, Ilievski 8, Anagnye 1, Gregory 10, Salin, Murič 6, Jagonik 19, Shermadini 1, Pinkney 12, Markota 15, Lorbek, Ožbolt 8.

Crvena zvezda: Drča 5, Young 3, Radosavljević, Balaban 7, Nedović 9, Milošević 5, Nikolić 13, Marinković, Marsh 18, Myles 4, Subotić 3.