11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/9

17.11.2017 /

Olimpijakos bolji od Zvezde u Pireju

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su na jednom od najtežih gostovanja u Evroligi. Bolji od crveno-belih bio je Olimpijakos koji je slavio rezultatom 85:59 (22:13, 25:24, 20:12, 18:10).

Snažna odbrana, koja je zaštitni znak Pirejaca, osujetila je napade izabranika Dušana Alimpijevića.

Crveno-beli nisu bili u dobrom šuterskom ritmu, a snaga rivala koji je jedan od glavnih kandidata za Fajnal for Evrolige bila je preveliki stepenik za Zvezdu.
Najefikasniji akter u redovima Crvene zvezde mts bio je Tejlor Ročesti koji je meč završio sa ... poena.

Olimpijakos je igrao prepoznatljivo čvrstu odbranu na početku meča i na konto nje poveo u uvodnim minutima. Zvezdu su trgli Pero Antić i Tejlor Ročesti, ali je Olimpijakos imao odgovor i stekao u završnici perioda 12 poena prednosti – 22:10.

Odgovor je imao Ročesti sa dve vezane trojke na kraju prve deonice i početkom druge i za manje od minut prepolovio vođstvo domaćina, Jovanović je potom poluhorogom nastavio serijom, a Dangubić sa linije penala zaokružio istu na 9:0 (22:19).

Olimpijakos je odgovorio sa dve trojke, ali je Ročesti bio u sjajnom ritmu i sa pet uzastopnih poena odbio nalet rivala. Ipak, domaćin je ušao u šuterski ritam i to im je donelo seriju 9:2 koja ih je vratila na dvocifreno vođstvo (37:27).

Zvezda je zaigrala ponovo nešto agresivnije u odbrani i nije dozvolila rivalu da poveća vođstvo. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu – 47:37.

Početak drugog poluvremena pripao je Pirejcima. Serijom 9:4 stekli su 15 poena razlike (56:41). Zvezda je odgovorila preko Bjelice, ali je Olimpijakos u kontinuitetu igrao veoma dobro i odbijao nalete.

Čvrstom odbranom Grci su zaustavili gotovo sva rešenja u napadu izabranika Dušana Alimpijevića i u poslednji kvartal ušli sa 18 poena prednosti (67:49).
Utakmica je praktično tada bila rešena. Zvezda je u nastavku pokazivala više energije u odbrani, ali napad nije dobro funkcionisao.

Crveno-beli se nakon dve izuzetno teške utakmice u Evroligi okreću obavezama u ABA ligi. Zvezda u ponedeljak gostuje Zadru u 9. kolu regionalnog takmičenja.

Olimpijakos – Crvena zvezda mts 85:59 (22:13, 25:24, 20:12, 18:10)