•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    CZV   BKN
    - : -
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Real Madrid
VS
KK Crvena zvezda
01. Decembar 2017.
21:00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

22.04.2015 /

Pešić: Smanjiti oscilacije

Utiske sa turnira u Bugarskoj preneo je šef stručnog štaba Crvene zvezde Svetislav Pešić.

Čitiri pobede iz isto toliko utakmica bilans je boravka Crvene zvezde u Bugaraskoj. Posle trijumfa u prijateljskom meču protiv ekipe Černo more u istom stilu crveno-beli su nastavili i na turniru Samel koji su superijorno osvojili. Utiske iz bugarskog grada Samokova preneo je šef stručnog štaba Svetislav Pešić:

- Za četiri dana imali smo četiri utakmice, a odradili smo i isto toliko treninga. Bilo je veoma naporno, jer nije bilo pauze. Svi igrači su dobili šansu, a ovo je bilo iskorišćeno istovremeno i za bolje upoznavanje mene i ekipe. Želeli smo da igramo dobro, imali smo protivnike taman za ovu fazu priprema koji su nam poslužili za dobar trening i proveru naših mogućnosti. Cilj nam nije bio da se pobedi svaka utakmica, ali mi smo i u tome uspeli – počeo je priču Pešić.

Na turniru Samel u ekipi su po prvi put bili i dvojica novih igrača Adam Morison i Petar Popović

- Upravo iz tog razloga osnovni zadatak nam je bio da se oni stave u službu tima i što bolje uigraju. Probali smo da ih kroz ove utakmice što je moguće bolje integrišemo.

Pešić je potom ocenio igre tima:

- Ukupan utisak je da još igramo nestabilno. Nemamo kontinuitet tokom svih 40 minuta, a ni u seriji utakmica. Protiv Lukoila smo odigrali dosta dobro, iako su oni u dobroj formi jer se spremaju za kvalifikacije za Evrokup i evidentno je da su dosta radili na igri. Imamo dosta oscilacija, nekad igramo iznad mogućnosti kao što je to bio slučaj sa Lukoilom, a nekad ispod našeg kvaliteta kao što je to bilo u poslednjem meču sa Rilskim. To je možda i bilo očekivano s obzirom da imamo dosta mlad tim, a pogotovo malde igrače imamo na spoljnim pozicijama. Ponavljam, te oscilacije su očekivane, ali moramo još dosta da radimo.

Veliko interesovanje javnosti vlada za NBA pojačanjem Adamom Morisonom koji je pružao dosta dobre partije:

- Nije to ništa što spektakularno kao što većina medija piše. Morison je normalan igrač koji je mnogo umoran. Relativno je nepriprmeljen, ali sve to je nadoknadio velikom željom. Bilo je evidentno da mu se igra, želi da pomogne sebi i da bude što bolji jer čitavu godinu nije igrao. Sve to je u Bugarskoj nadoknadio dodatnom motivacijom. Međutim, kako su se nizale utakmice slabio mu je učinak, jer je nije fizički spreman. On će morati dosta da radi, ali on je iskusan igrač koji zna da igra. Košarka vam je kao skijanje, kad naučiš ostaje za čitav život. Ali, ne voziš uvek dobro, treba ti snage u nogama. On toga nema dovoljno i tek će za mesec dana da bude u formi i tek tada će pokazati svoj potencijal i kvalitet koji ćemo staviti u službu ekipe – rekao je Pešić i potom se osvrnuo na još jednog novajliju u timu:

- I za Popvića je ista situacija. On je veliki zvezdaš, poziv da nam se priključi za njega je bio pravi izazov i on je pokazao veliku motivaciju. Sa njim u ekipi uz Mileta Ilića imamo  dva različita tipa centara. Podršku pružaju Subotić, Marković, Radetić i Tubak, ali oni su još mladi, ali najveći prolem je što nisu dovoljno igrali. Marković je bio povređen dobar deo prošle sezone, a Radetić nije dobijao šansu. Tubak takođe ima malo igračkog iskustva, ali poseduje potencijal. Subotić je možda i najstandarniji jer je imao dosta minuta u prošloj sezoni, sada dobro trenira, talentovan je i može da igra na pozicijama četiri i pet – konstatovao je Pešić.

Naredni prijateljski meč Crvena zvezda igra u ponedeljak protiv ruskog Nižnjeg Novgoroda.