11Union Olimpija0/0
12Zadar0/0

22.04.2015 /

Pobeda nad Cibonom

U 7. kolu NLB lige Crvena zvezda je kao domaćin pobedila Cibonu rezultatom 83:72.

Crvena zvezda - Cibona 83:72 (20:11, 21:22, 23:23, 19:16)

Košarkaši Crvene zvezde su utakmicu otvorili veoma agresivnom odbranom i već na početku ostvarili osetniju prednost. Posle uvodnih pet minuta rezultat je bio 11:3 za Zvezdu. Crveno beli su pokazali puno emocija u prvoj četvrtini i želju da ostvare prvu pobedu u sezoni. Na kraju prve četvrtine Crvena zvezda je vodila rezultatom 20:11.

I druga četvrtina je počela u znaku momaka sa Malog Kalemegdana. Razliku su održavali veoma agresivnom igrom u napadu i požrtvovanom odbranom. Rikardo Marš je pokazao da će biti velika pomoć u ekipi Mihaila Uvalina. Međutim, ni gosti iz Zagreba se nisu predavali. Cibona je zaigrala organizovanije i smanjila razliku koja je u jendom trenutku bila i 14 razlike u korist Zvezde. Na poluvreme se otišlo rezultatom 41:33 za Zvezdu.

Drugo poluvreme je počelo malo nervoznijom igrom crveno belih, što je Cibona iskoristila i smanjila Zvezdinu prednost iz prvog poluvremena. ali i pred kraj treće četvrtine, kada se Cibona primakla samo na poen razlike, Zvezda je pokazala prisebnost i agresivnim prodorima je ponovo napravila prednost. Posle treće četvrtine Zvezda je vodila rezultatom 64:56. U poslednjem periodu igre, Zagrepčani su uglavnom šutevima iz daljine pokušavali da preokrenu meč. To im je samo delimično uspevalo, kada je Stipčević "vezao" dva šuta sa distance. Na Cibonine nalete, Zvezda je odgovorila strpljivom i izgrađenom igrom u napadu, za koju ekipa Zdravka Radulovića nije imala rešenje u odbrani.

U poslednjim trenutcima utakmice crveno beli su na krilima publike "pametno" koristili svaki napad i akcije završavali prodorima i poenima sa linije slobodnih bacanja.

Crvena zvezda: Cvetković, Jang 23, Radosavljević, Balaban 2, Katnić 5, Nedović 7, Milošević 10, Nikolić 7 ( 11 skokova), Marinković, Marš 23, Majls , Subotić 6.

Cibona: Jonson 4, Stipčević 17, Bogdanović 16, Brnas, Filipović, Zupčić 12, Pašalić 13, Vragović 2, Smajlagić, Vrbanc, Radošević 8, Delaš.