•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

05.02.2019 /

Pobeda nad Unikahom za Zvezdaše i samopouzdanje

Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su drugu uzastopnu pobedu. U dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ savladana je Unikaha rezultatom 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24).
Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su drugu uzastopnu pobedu. U dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ savladana je Unikaha rezultatom 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24).

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su pobedu u poslednjem kolu Top 16 faze Evrokupa. Crveno-beli su igrali veoma dobro, pre svega napadački, o čemu najbolje svedoči broj postignutih poena. Nažalost, ovo je bio i oproštaj od Evrokupu za sezonu 2018/2019, ali isto tako i odličan zamajac za odlučujuće borbe na Kupu Radivoja Koraća i plejofu ABA lige čija se završnica ligaškog dela zahuktava.

Crveno-beli su imali veliki broj raspoloženih igrača i to materijalizovali. Pred put u Bar minutaža je dozirana imajući u vidu i težinu naredne utakmice, ali i naredne borbe. 
Nakon uvodnog vođstva crveno-belih rezultatom 4:0, Unikaha je zahvaljujući šutu za tri poena napravila seriju 8:0 i preuzela kontrolu. Gosti su čuvali vođstvo, ali je odgovorio Džo Regland sa dve ukradene lopte i dva laka polaganja na drugoj strani – 18:19. 

Odbrana definitivno nije bila na potrebnom nivou i to je Unikaha materijalizovala pre svga zahvaljujući izvrsnom šutu za tri poena u prvoj deonici (6/10), ali je Zvezda imala raspoložene napadače i zahvaljujući tome bila u zaostatku od samo pola koša – 26:27.

Veliku energiju u redovima crveno-belih uneo je Nemanja Nenadić koji je sa dve trojke kreirao najveću prednost svoje ekipe – 39:33. Međutim, nestvaran šut za tri poena držao je Unikahu u igri. Recept za kontrolu utakmice bio je dobar skok i to što su crveno-beli primorali goste na pozicionu igru. U tom odnosu snaga Zvezda je ponovo krenula da gradi vođstvo koje je nakon dva pogođena slobodna bacanja Stratosa Perperoglua iznosilo deset poena – 51:41. Crveno-beli su nastavili da igraju granitnu odbranu i rezultat toga je bio rast prednosti na semaforu. Najveće vođstvo bilo je i rezultat nakon uvodnih 20 minuta – 57:41. 

I u drugom poluvremenu Zvezdaši su imali prilike da vide energičnu Crvenu zvezdu, a razlika je išla i do plus 19 nakon trojke Berona – 64:45. 

Uzvratio je na drugoj strani iskusni Šermandini sa uzastopnim poenima i Unikaha je smanjila razliku serijom 9:2 – 66:54. 

Zvezda je odbila i taj nalet rivala. I uspela da vrati visoko vođstvo. Nakon trojke Nenadića u završnici trećeg perioda crveno-beli su ponovo imali plus 16 – 81:65. 

Međutim, Unikaha se nije predavala. Fernandez je vezao dve trojke i kreirao seriju 8:0 koja je vratila goste iz Malage na jednocifreni zaostatak – 81:72. Odgovorio je Perperoglu trojkom iz ugla. Unikaha se nije predavala, ali kontrola je bila u rukama crveno-belih koji su ipak mirno priveli meč kraju gde su bili veoma efikasni. 

Sledi Mornar u Baru, a onda i borba za drugi trofej u sezoni – Kup Radivoja Koraća u Nišu. 

Crvena zvezda mts – Unikaha 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24)

Crvena zvezda mts: Regland 17 (7as, 4ul), Perperoglu 13 (5sk), Davidovac 16, Nenadić 13, Faje 7, Beron 11, Dobrić 10, Ristić, Simanić 9 (7sk), Cirbes, Odžo 9 (4sk).