•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
  •  
    FMP   CZV
    62 : 77
    May 22, Wed 20.00
  •  
    OKK   CZV
    78 : 93
    May 25, Sat 17.00
  •  
    CZV   BOR
    86 : 58
    May 29, Wed 18.00
  •  
    CZV   MEG
    83 : 72
    Jun 2, Sun 19.00
  •  
    MEG   CZV
    91 : 96
    Jun 4, Tue 19.00
  •  
    CZV   PAR
    98 : 94
    Jun 10, Mon 10.00
  •  
    PAR   CZV
    73 : 72
    Jun 12, Wed 19.00
  •  
    CZV   PAR
    96 : 90
    Jun 15, Sat 19.00
  •  
    PAR   CZV
    75 : 76
    Jun 17, Mon 18.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

09.05.2018 /

Pobeda protiv Borca za prvo mesto na tabeli

Košarkaši Crvene zvezde posle velike borbe su savladali čačanski Borac sa 84:74 (20:18, 20:20, 21:18, 23:18)u osmom kolu grupe A Superlige Srbije. Dobrić sa 17, Davidovac sa 17 poena najefikasniji. Omić sakupio 10 skokova. U narednom kolu (subota) Zvezda gostuje u Čajetini.
Košarkaši Crvene zvezde posle velike borbe su savladali čačanski Borac sa 84:74 (20:18, 20:20, 21:18, 23:18)u osmom kolu grupe A Superlige Srbije, čime su se vratili na prvo mesto na tabei grupe A, pošto su savladali ekipu iz Čačka, sa više od 7 poena, nakon poraza u prvoj utakmici.

Domaće su do trijumfa vodili Ognjen Dobrić sa 17, Dejan Davidovac sa 16 i Tejlor Ročesti sa 14 poena, dok je Alen Omić sakupio 10 skokova.



U redovima Borca najbolji je bio Nemanja Todorović sa 20 poena.U uzbudljivoj utakmici, gosti su počeli mnogo bolje, poveli sa 10:2, ali su crveno-beli uspeli da se vrate do kraja prve deonice, i od toga trenutka Crvena zvezda je vodila tokom celog toka utakmice.

U nekoliko navrata ekipa koju je sa klupe predvodio MIlenko Topić je stizala do prednosti veće od potrebnih 7 poenam ali su se neugodni Čačani vraćali u meč, da bi u neizvesnoj penal završnici Feldin bio precizan, a Dimić promašio šut za tri poena 6 sekundi pre kraja.

Na kraju utakmice pred 1500 gledalaca, crveno-beli su ispraćeni velikim aplauzom za borbenost i energiju koju su pokazali u ovoj vrlo važnoj utakmici:



Crvena zvezda mts: Ročesti 14 (4as), Lazić (6sk), Omić 11 (10sk), Janković 2 (6sk), Feldin 8, Kešelj, Čović 5 (4as), Dobrić 17 (6sk), Jovanović 8, Davidovac 16, Lesor 3 (4sk), Radanov. Trener: Milenko Topić

Trener KK Crvena zvezda mts MIlenko Topić:"Treći put igramo protiv Borca, znaju košarku, imaju odlične igrače, odlične spoljne igrače koji umeju sa loptom, atipični su, igraju sa dve četvorke, 'šire', stvaraju probleme u napadu..."Iz više razloga je bila teška utakmica za nas.Imali smo samo par dana da smislimo šta ćemo i kako ćemo, ništa se bitnije nije promenilo. Bilo je oscilacija u igri, pogotovo u trećoj četvrtini, kada smo u nekoliko minuta primili lagane poene iz iste akcije, gledaćemo da to ispravimo u narednom periodu, da smanjimo te 'prazne' minute i da postavimo odbranu na viši nivo", rekao je Topić, koji će u poslednja dva kola pokušati da odbrani prvo mesto i prednost domaćeg terena pred četvrtfinale.U subotu ekipa Crvene zvezde mts gostuje u Čajetini, dok u utorak u dvorani u Železniku (hala Aleksandar Nikolić je zauzeta zbog F8 juniorske Evrolige) dočekuje Tamiš:

"Raduje energija, agresivnost koju su pokazali igrači, svi do jednog. Niko nije odustajao, niko se nije predavao i ono što raduje posebno je broj skokova koje smo napravili večeras u odnosu na prošlu utakmicu, u kojoj smo bili inferiorni u tom segmentu. Imali smo i dosta asistencija danas i bolji protok lopte", rekao je trener crveno-belih, koji je debitovao pobedom.



Tabela: Crvena zvezda 6-2, Borac 6-2, Mega 5-3, Zlatibor 3-4, Tamiš 2-5, Mladost 1-7.