11Zadar0/0
12Mornar0/0

09.05.2018 /

Pobeda protiv Borca za prvo mesto na tabeli

Košarkaši Crvene zvezde posle velike borbe su savladali čačanski Borac sa 84:74 (20:18, 20:20, 21:18, 23:18)u osmom kolu grupe A Superlige Srbije. Dobrić sa 17, Davidovac sa 17 poena najefikasniji. Omić sakupio 10 skokova. U narednom kolu (subota) Zvezda gostuje u Čajetini.
Košarkaši Crvene zvezde posle velike borbe su savladali čačanski Borac sa 84:74 (20:18, 20:20, 21:18, 23:18)u osmom kolu grupe A Superlige Srbije, čime su se vratili na prvo mesto na tabei grupe A, pošto su savladali ekipu iz Čačka, sa više od 7 poena, nakon poraza u prvoj utakmici.

Domaće su do trijumfa vodili Ognjen Dobrić sa 17, Dejan Davidovac sa 16 i Tejlor Ročesti sa 14 poena, dok je Alen Omić sakupio 10 skokova.

U redovima Borca najbolji je bio Nemanja Todorović sa 20 poena.U uzbudljivoj utakmici, gosti su počeli mnogo bolje, poveli sa 10:2, ali su crveno-beli uspeli da se vrate do kraja prve deonice, i od toga trenutka Crvena zvezda je vodila tokom celog toka utakmice.

U nekoliko navrata ekipa koju je sa klupe predvodio MIlenko Topić je stizala do prednosti veće od potrebnih 7 poenam ali su se neugodni Čačani vraćali u meč, da bi u neizvesnoj penal završnici Feldin bio precizan, a Dimić promašio šut za tri poena 6 sekundi pre kraja.

Na kraju utakmice pred 1500 gledalaca, crveno-beli su ispraćeni velikim aplauzom za borbenost i energiju koju su pokazali u ovoj vrlo važnoj utakmici:

Crvena zvezda mts: Ročesti 14 (4as), Lazić (6sk), Omić 11 (10sk), Janković 2 (6sk), Feldin 8, Kešelj, Čović 5 (4as), Dobrić 17 (6sk), Jovanović 8, Davidovac 16, Lesor 3 (4sk), Radanov. Trener: Milenko Topić

Trener KK Crvena zvezda mts MIlenko Topić:"Treći put igramo protiv Borca, znaju košarku, imaju odlične igrače, odlične spoljne igrače koji umeju sa loptom, atipični su, igraju sa dve četvorke, 'šire', stvaraju probleme u napadu..."Iz više razloga je bila teška utakmica za nas.Imali smo samo par dana da smislimo šta ćemo i kako ćemo, ništa se bitnije nije promenilo. Bilo je oscilacija u igri, pogotovo u trećoj četvrtini, kada smo u nekoliko minuta primili lagane poene iz iste akcije, gledaćemo da to ispravimo u narednom periodu, da smanjimo te 'prazne' minute i da postavimo odbranu na viši nivo", rekao je Topić, koji će u poslednja dva kola pokušati da odbrani prvo mesto i prednost domaćeg terena pred četvrtfinale.U subotu ekipa Crvene zvezde mts gostuje u Čajetini, dok u utorak u dvorani u Železniku (hala Aleksandar Nikolić je zauzeta zbog F8 juniorske Evrolige) dočekuje Tamiš:

"Raduje energija, agresivnost koju su pokazali igrači, svi do jednog. Niko nije odustajao, niko se nije predavao i ono što raduje posebno je broj skokova koje smo napravili večeras u odnosu na prošlu utakmicu, u kojoj smo bili inferiorni u tom segmentu. Imali smo i dosta asistencija danas i bolji protok lopte", rekao je trener crveno-belih, koji je debitovao pobedom.

Tabela: Crvena zvezda 6-2, Borac 6-2, Mega 5-3, Zlatibor 3-4, Tamiš 2-5, Mladost 1-7.