•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Olympiacos
26. Januar 2018.
19:00
1Budućnost VOLI15/2
2Crvena zvezda mts14/3
3Cedevita13/4
4Mornar10/7
5Partizan NIS9/8
6FMP8/9
7Zadar8/9
8Igokea6/11
9Cibona6/11
10Mega Bemaks5/12
11Petrol Olimpija5/12
12MZT Skopje Aerodrom3/14






VESTI

08.01.2018 /

Poraz Crvene zvezde mts u Podgorici

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi u derbiju 15.kola ABA lige od ekipe Budućnosti rezultatom 92:86. Najefikasniji kod crveno-belih koji su doživeli treći poraz u regionalnom takmičenju Rolesti sa 19 i Antić sa 14 poena. U nedelju novi derbi, duel protiv Cedevite u Beogradu.
Košarkaši Crvene zvezde mts doživeli su treći poraz u ABA ligi pošto su izgubili u Podgorici od Budućnosti 92:86 (22:27,25:15, 16:17 u utakmici 15.kola ABA lige.

Pred 3000 gledalaca u dvorani „Morača" najefikasniji u ekipi Crvene zvezde mts  bio je Ročesti sa 19 poena, Antić je dodao 14 a Dangubić 12.

Crveno-beli su nakon izjednačenog početka, zaigrali bolje u finišu prve deonice i serijom 5-0 je rešili u svoju korist 27:22.

Međutim, to je bio uvod u najlošiju deonicu beogradskog tima, jer je Budućnost serijom 11:0 koju je okončao Lendri trojkom preuzela vođstvo i tu prednost održavala do poluvremena za 47:42 uz tri trojke Gibsona i timskih 11-9 za tri domaćina.

Ništa se nije promenilo u drugom poluvremenu, iako su crveno-beli treću deonicu otvorili serijom 5-0, uz rani izlazak iz bonusa već u 24.minutu. Budućnost je preuzela vođstvo, ali su košarkaši Crvene zvezde mts predvođeni Enisom ponovo poveli 59:56.

Lendri nakon dosudjenog prekršaja za tri realizuje sva tri slobodna bacanja, a onda je Ivanović sa linije penala, uz novu trojku Lendrija inicirao seriju Budućnosti od 7-0.

U tim trenucima podgoričani nisu mogli da promaše iza linije za tri poena, pogodio je i Nikolić sa 13.trojku iz 15 pokušaja Budućnosti. (73:67).

I početak poslednje deonice protekao je u znaku šuta za tri poena (Antić 75:70, Ivanović , pa Feldin).

Tri minuta pre kraja, ispostaviće se ključni trenuci na utakmici: Nakon poentirana Ročestija za 81:83, Bjelica promašuje šut za preokret, a kasnije pravi i faul kojim je Crvena zvezda mts ušla u bonus. Ivanović je kaznio „prazan hod" novom trojom i odlepio Budućnost na 86:81, a na 50s sekundi pre kraja Davidovac pogađa novu trojku iz ugla za 86:88. Ipak, Ivanović je poentirao, Davidovac promašio, i bodovi su ostali u Podgorici za nastavak velike borbe za lidersku poziciju, na kojoj je sada Budućnost sa skorom 13-2, dok Crvena zvezda mts ima 12-3.

KK Crvena zvezda mts:

Radičević, Dangubić 12, Davidovac 5, Lazić 2, Antić 14, Ročesti 19, Feldin 7, Janković 3, Lesor 9 , Enis 8, Jovanović, Bjelica 7.

Ekipa Crvene zvezde mts u petak gostuje Anadolu EFES-u u okviru 17.kola Evrolige, dok već u nedelju dočekuje Cedevitu u novom derbiju ABA lige u dvorani „Aleksandar Nikolić".