11Igokea3/5
12Mornar2/6

08.01.2018 /

Poraz Crvene zvezde mts u Podgorici

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi u derbiju 15.kola ABA lige od ekipe Budućnosti rezultatom 92:86. Najefikasniji kod crveno-belih koji su doživeli treći poraz u regionalnom takmičenju Rolesti sa 19 i Antić sa 14 poena. U nedelju novi derbi, duel protiv Cedevite u Beogradu.
Košarkaši Crvene zvezde mts doživeli su treći poraz u ABA ligi pošto su izgubili u Podgorici od Budućnosti 92:86 (22:27,25:15, 16:17 u utakmici 15.kola ABA lige.

Pred 3000 gledalaca u dvorani „Morača" najefikasniji u ekipi Crvene zvezde mts  bio je Ročesti sa 19 poena, Antić je dodao 14 a Dangubić 12.

Crveno-beli su nakon izjednačenog početka, zaigrali bolje u finišu prve deonice i serijom 5-0 je rešili u svoju korist 27:22.

Međutim, to je bio uvod u najlošiju deonicu beogradskog tima, jer je Budućnost serijom 11:0 koju je okončao Lendri trojkom preuzela vođstvo i tu prednost održavala do poluvremena za 47:42 uz tri trojke Gibsona i timskih 11-9 za tri domaćina.

Ništa se nije promenilo u drugom poluvremenu, iako su crveno-beli treću deonicu otvorili serijom 5-0, uz rani izlazak iz bonusa već u 24.minutu. Budućnost je preuzela vođstvo, ali su košarkaši Crvene zvezde mts predvođeni Enisom ponovo poveli 59:56.

Lendri nakon dosudjenog prekršaja za tri realizuje sva tri slobodna bacanja, a onda je Ivanović sa linije penala, uz novu trojku Lendrija inicirao seriju Budućnosti od 7-0.

U tim trenucima podgoričani nisu mogli da promaše iza linije za tri poena, pogodio je i Nikolić sa 13.trojku iz 15 pokušaja Budućnosti. (73:67).

I početak poslednje deonice protekao je u znaku šuta za tri poena (Antić 75:70, Ivanović , pa Feldin).

Tri minuta pre kraja, ispostaviće se ključni trenuci na utakmici: Nakon poentirana Ročestija za 81:83, Bjelica promašuje šut za preokret, a kasnije pravi i faul kojim je Crvena zvezda mts ušla u bonus. Ivanović je kaznio „prazan hod" novom trojom i odlepio Budućnost na 86:81, a na 50s sekundi pre kraja Davidovac pogađa novu trojku iz ugla za 86:88. Ipak, Ivanović je poentirao, Davidovac promašio, i bodovi su ostali u Podgorici za nastavak velike borbe za lidersku poziciju, na kojoj je sada Budućnost sa skorom 13-2, dok Crvena zvezda mts ima 12-3.

KK Crvena zvezda mts:

Radičević, Dangubić 12, Davidovac 5, Lazić 2, Antić 14, Ročesti 19, Feldin 7, Janković 3, Lesor 9 , Enis 8, Jovanović, Bjelica 7.

Ekipa Crvene zvezde mts u petak gostuje Anadolu EFES-u u okviru 17.kola Evrolige, dok već u nedelju dočekuje Cedevitu u novom derbiju ABA lige u dvorani „Aleksandar Nikolić".