•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

26.01.2019 /

Poraz Crvene zvezde u Zagrebu

Košarkaši Crvene zvezde izgubili u Zagrebu od Cedevite 84:68 u derbi utakmici 17.kola ABA lige. Najefikasniji kod crveno-belih bio je Ognjen Dobrić sa 17 poena. U narednom kolu rival Olimpija, ekipa već u ponedeljak u ranim jutarnjim časovima putuje u Francusku.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su prvi poraz u ABA ligi, pošto ih je u Zagrebu savladala Cedevita sa 84:68 (21:20, 28:13, 21:12, 14:23) u 17. kolu regionalnog takmičenja.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Dobrić sa 17 poena, Ristić je dodao 12, dok je Odžo imao 10 poena.

Košarkaši Crvene zvezde mts odigrali su jednu od lošijih utakmica ove sezone, u kojoj su rezultatski bili izjednačeni tokom prvih 10 minuta utakmice, ali su kola krenula nizbrdo tokom druge deonice u kojoj su domaći igrači pogađali sve i polako sticali rezultatsku prednost, do konačnih 45-32.

Stvari na parketu izgledale su još lošije tokom treće deonice, i početkom poslednje u kojoj je domaćin stigao do velikih +29, ali je Ognjen Dobrić inicirao seriju crveno-belih 17-4, pa je na kraju na semaforu dvorane „Doma sportova" stajalo 84:68.



Crvena zvezda: Regland 2, Čović, Kešelj 5, Perperoglu 5, Davidovac 8, Nenadić, Faje 1, Beron 5, Dobrić 17, Ristić 12, Simanić 3, Odžo 10.

Milan Tomić, trener Crvene zvezde:

"Prvo bi hteo da čestitam Cedeviti na pobedi. Bili su bolji od nas. Mi smo u zadnjoj četvrtini odigrali nešto, ali pre toga su oni tri četvrtine bili bolji, i to rezultat i pokazuje. Mi smo igrali ovu utakmicu posle poraza od Valensije i mislim da nas je taj poraz i psihički i fizički malo ugušio, tako da nismo mogli da reagujemo."

Ekipa se autobusom vraća za Beograd tokom noći, a već u ponedelja u ranim jutarnjim časovima putuje za Limož preko Pariza.