•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    - : -
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    - : -
    Nov 17, Fri 20.00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

20.12.2016 /

Poraz crveno-belih u Pireju

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od Olimpijakosa 73:65 (22:18, 23:16, 11:9, 17:22), u 13. kolu Evrolige.
Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od Olimpijakosa 73:65 (22:18, 23:16, 11:9, 17:22), u 13. kolu Evrolige.

Crveno-bele je u Pireju predvodio Stefan Jović sa 16 poena (6/10 iz igre), dok je Ognjen Kuzmić odigrao jo[ jednu vrlu dobru utakmicu sa 13 poena uz 14 uhva'enih lopti. Dvocifren učinak imao je još Marko Gudurić sa 12. 

U redovima Olimpijakosa istakao se Met Lodžeski sa 18 poena (4/6 za tri), a pratili su ga Erik Grin sa 15, te Nikola Milutinov sa 11 (4/6 dva) uz sedam skokova.

Ekipa Dejana Radonjića sada ima skor od 5 pobeda i 8 poraza, dok je Olimpijakos, koji je i večeras potvrdio odličnu formu 4.uzastopnom pobedom stigao do skora 8-4 i trenutno je drugi na tabeli.

Nakon ravnopravne prve četvrtine, domaći tim je stigao do prve dvoricfene prednosti nakon nekoliko preciznih pogodaka i trojki Lodžeskog (bilo je 30-20) a na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 45-34. Tu prednost domači tim je održavao i tokom drugog poluvremena, a crveno-beli su u poslednjoj deonici zaigrali bolje, i pored činjenice da ih šut za tri poena nije služio tokom cele utakmice (17-2), pa su poslednju deonicu dobili rezultatom 22-17.

Trener Crvene zvezde mts Dejan Radonjić: ""Čestitam Olimpijakosu na potpuno zasluženoj pobedi. Igrali smo lošu odbranu u prvom poluvremenu, imali smo problem sa ofanzivnim skokovima u prvoj četvrtini, postigli su u prvom delu meča neke lake poene, lake trojke. U drugom delu smo zaigrali malo bolje u odbrani, ali večeras, uz šut za tri 2/17 nismo mogli više"

Ekipa Crvene zvezde mts imala je 36 skokova, 10 ukradenih lopti, i 15 izgubljenih lopti (naspram 19 domaćeg tima), ali bez trojki i protiv izuzetno raspoloženog protivnika (koji je igrao bez Printezisa i Heketa) se nije moglo više.

Ekipa se vraća u Beograd u sredu u popodnevnim časovima i počinje pripreme za još jednu izuzetno tešku utakmicu u Evroligi protiv madridskog Reala.