•  
    CZV   ZAD
    113 : 65
    Jan 2, Mon 19.00
  •  
    ZAL   CZV
    61 : 77
    Jan 6, Fri 19.00
  •  
    MEG   CZV
    69 : 81
    Jan 9, Mon 18.00
  •  
    CZV   FNB
    75 : 73
    Jan 12, Thu 20.45
  •  
    CZV   KRK
    79 : 62
    Jan 15, Sun 17.00
  •  
    MTA   CZV
    67 : 71
    Jan 19, Thu 20.05
  •  
    IGK   CZV
    68 : 77
    Jan 21, Sat 17.00
  •  
    BKN   CZV
    69 : 87
    Jan 24, Tue 21.00
  •  
    CZV   PAO
    72 : 66
    Jan 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MRN
    82 : 71
    Jan 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   EFS
    72 : 86
    Feb 3, Fri 20.45
  •  
    PAR   CZV
    86 : 81
    Feb 5, Sun 18.00
  •  
    CSK   CZV
    102 : 80
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   CIB
    69 : 56
    Feb 12, Sun 17.00
  •  
    KSK   CZV
    61 : 98
    Feb 14, Tue 18.00
  •  
    CZV   GSO
    77 : 58
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   OLP
    88 : 67
    Feb 27, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    74 : 60
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    76 : 84
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    98 : 68
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 66
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    71 : 78
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   BDV
    82 : 67
    Mar 19, Sun 19.00
  •  
    CZV   OLY
    64 : 66
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    67 : 54
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    BDV   CZV
    63 : 57
    Mar 28, Tue 20.00
  •  
    CZV   UNK
    83 : 65
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    DDI   CZV
    78 : 62
    Apr 7, Fri 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

20.12.2016 /

Poraz crveno-belih u Pireju

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od Olimpijakosa 73:65 (22:18, 23:16, 11:9, 17:22), u 13. kolu Evrolige.
Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od Olimpijakosa 73:65 (22:18, 23:16, 11:9, 17:22), u 13. kolu Evrolige.

Crveno-bele je u Pireju predvodio Stefan Jović sa 16 poena (6/10 iz igre), dok je Ognjen Kuzmić odigrao jo[ jednu vrlu dobru utakmicu sa 13 poena uz 14 uhva'enih lopti. Dvocifren učinak imao je još Marko Gudurić sa 12. 

U redovima Olimpijakosa istakao se Met Lodžeski sa 18 poena (4/6 za tri), a pratili su ga Erik Grin sa 15, te Nikola Milutinov sa 11 (4/6 dva) uz sedam skokova.

Ekipa Dejana Radonjića sada ima skor od 5 pobeda i 8 poraza, dok je Olimpijakos, koji je i večeras potvrdio odličnu formu 4.uzastopnom pobedom stigao do skora 8-4 i trenutno je drugi na tabeli.

Nakon ravnopravne prve četvrtine, domaći tim je stigao do prve dvoricfene prednosti nakon nekoliko preciznih pogodaka i trojki Lodžeskog (bilo je 30-20) a na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 45-34. Tu prednost domači tim je održavao i tokom drugog poluvremena, a crveno-beli su u poslednjoj deonici zaigrali bolje, i pored činjenice da ih šut za tri poena nije služio tokom cele utakmice (17-2), pa su poslednju deonicu dobili rezultatom 22-17.

Trener Crvene zvezde mts Dejan Radonjić: ""Čestitam Olimpijakosu na potpuno zasluženoj pobedi. Igrali smo lošu odbranu u prvom poluvremenu, imali smo problem sa ofanzivnim skokovima u prvoj četvrtini, postigli su u prvom delu meča neke lake poene, lake trojke. U drugom delu smo zaigrali malo bolje u odbrani, ali večeras, uz šut za tri 2/17 nismo mogli više"

Ekipa Crvene zvezde mts imala je 36 skokova, 10 ukradenih lopti, i 15 izgubljenih lopti (naspram 19 domaćeg tima), ali bez trojki i protiv izuzetno raspoloženog protivnika (koji je igrao bez Printezisa i Heketa) se nije moglo više.

Ekipa se vraća u Beograd u sredu u popodnevnim časovima i počinje pripreme za još jednu izuzetno tešku utakmicu u Evroligi protiv madridskog Reala.