13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

20.12.2016 /

Poraz crveno-belih u Pireju

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od Olimpijakosa 73:65 (22:18, 23:16, 11:9, 17:22), u 13. kolu Evrolige.

Crveno-bele je u Pireju predvodio Stefan Jović sa 16 poena (6/10 iz igre), dok je Ognjen Kuzmić odigrao jo[ jednu vrlu dobru utakmicu sa 13 poena uz 14 uhva'enih lopti. Dvocifren učinak imao je još Marko Gudurić sa 12.

U redovima Olimpijakosa istakao se Met Lodžeski sa 18 poena (4/6 za tri), a pratili su ga Erik Grin sa 15, te Nikola Milutinov sa 11 (4/6 dva) uz sedam skokova.

Ekipa Dejana Radonjića sada ima skor od 5 pobeda i 8 poraza, dok je Olimpijakos, koji je i večeras potvrdio odličnu formu 4.uzastopnom pobedom stigao do skora 8-4 i trenutno je drugi na tabeli.

Nakon ravnopravne prve četvrtine, domaći tim je stigao do prve dvoricfene prednosti nakon nekoliko preciznih pogodaka i trojki Lodžeskog (bilo je 30-20) a na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 45-34. Tu prednost domači tim je održavao i tokom drugog poluvremena, a crveno-beli su u poslednjoj deonici zaigrali bolje, i pored činjenice da ih šut za tri poena nije služio tokom cele utakmice (17-2), pa su poslednju deonicu dobili rezultatom 22-17.

Trener Crvene zvezde mts Dejan Radonjić: ""Čestitam Olimpijakosu na potpuno zasluženoj pobedi. Igrali smo lošu odbranu u prvom poluvremenu, imali smo problem sa ofanzivnim skokovima u prvoj četvrtini, postigli su u prvom delu meča neke lake poene, lake trojke. U drugom delu smo zaigrali malo bolje u odbrani, ali večeras, uz šut za tri 2/17 nismo mogli više"

Ekipa Crvene zvezde mts imala je 36 skokova, 10 ukradenih lopti, i 15 izgubljenih lopti (naspram 19 domaćeg tima), ali bez trojki i protiv izuzetno raspoloženog protivnika (koji je igrao bez Printezisa i Heketa) se nije moglo više.

Ekipa se vraća u Beograd u sredu u popodnevnim časovima i počinje pripreme za još jednu izuzetno tešku utakmicu u Evroligi protiv madridskog Reala.