11Cibona7/15
12MZT Skopje Aerodrom3/19

06.05.2018 /

Poraz od Mege i još jedna opomena u Superligi

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su ode ekipe Mege rezultatom 76:74 u poslednoj utakmici 7.kola grupe A Superlige Srbije. Feldin najefikasniji sa 29 poena, u sredu meč za prvo mesto protiv Borca.
Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su ode ekipe Mege rezultatom 76:74 u poslednoj utakmici 7.kola grupe A Superlige Srbije.

Crveno-beli su odigrali utakmicu sa puno uspona i padova, a ni dvocifrena prednost koju su imali u nekoliko navrata, nije bila dovoljna da zabeleže pobedu u dvorani „Mega Factory".

Džejms Feldin je ubacio 29 poena u ekipi Crvene zvezde mts koja sada ima skor 5-2 i za prvo mesto u grupi boriće se u sredu protiv ekipe „Borca" dvorani Aleksandar Nikolić.

Ništa nije nagoveštavalo dramatičnu završnicu meča, praktično od sredine treće deonice ekipa Crvene zvezde mts je kontrolisala dešavanja na parketu, kada je imala vođstvo 61:50, nakon trojke Fedina, ali su domaći od isključenja Ročestija (nesportska, pa tehnička greška) počeli da smanjuju prednost, i u 35.minutu pripli na 65:67. U poslednjem minutu Stefan Fudnić koji je meč završio sa 19 poena i čak 18 skokova, doneo je prednost domačinu 75:72, Koprivica je povisio na 75:72,a 9 sekundi pre kraja trojka Filipa Čovića naknadnim pregledom okarakterisana je kao dvojka, čime je domaćinn stigao do pobede nakon 4 godine pauze.

KK Crvena zvezda mts; Ročesti 13, Lazić 1, Janković, Lesor 2, Radanov 3, Kešelj, Čović 10, Omić 5, Dobrić 5, Jovanović 3, Davidovac 3, Feldin 29.

Utakmica 8.kola grupe A Crvena zvezda mts – Borac Čačak igra se u sredu od 18 časova u dvorani „Aleksandar Nikolić".