11Cibona7/15
12MZT Skopje Aerodrom3/19

12.01.2018 /

Poraz oslabljene Zvezde u Istanbulu

Poraz crveno-belih od Anadolu EFES-a u Istanbulu 104:95 u utakmici 17.kola Evrolige. Pero Antić nije igrao zbog bola u tetivi, najefikasniji Bjelica sa 15, Ročesti sa 14 i Jovanović sa 13 poena. Ekipa u subotu ujutru u Beogradu, sledi paklenih 5 dana i mečevi sa Cedevitom, Himkijem i Makabijem.
Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u utakmici 17.kola Evrolige od ekipe Anadolu EFES-a u Istanbulu rezultatom  (22:21, 28:25,27:25 i 27:24).

Pred 2600 gledalaca u dvorani „Sinan Erdem" najefikasniji kod crveno-belih bili su Bjelica sa 15 i Ročesti sa 14 poena, ali je veliki hendikep za Crvenu zvezd bilo neigranje Pere Antića zbog povrede i bola u tetivi noge.

U utakmici na veliki broj poena , videli smo rezultatski vrlo izjednačenu prvu deonicu, u drugoj EFES je predvođen Mekolumom i Dragićem uspeo rezultatski da se odvoji i povede 6-7 poena prednosti. Ipak, bilo je jasno da crveno-beli imaju dosta problema u odbrani, jer su već na poluvremenu dozvolili rivalu 50 ubačenih poena.

U nastavku viđena je ista slika, EFES se odvajao na 7-8 poena prednosti, Crvena zvezda je pred kraj treće deonice stigla nakon vezanih poena Jankovića i Lesora do 71:69.Odgovorili su Daglas i Simon brzim trojkama,
a tada je ponovo na scenu stupio Mekkolum i otvorio poslednju četvrtinu poenima uz faul Dangubića.

I tu prednost domaći su održavali na krilima sjajne igre Zorana Dragića do sredine poslednje deonice, kada je upravo slovenački igrač trojkom doneo velikih 95:83 za EFES. Tada je bilo jasno u 37.minutu da crveno-beli neće moći do bodova u Istanbulu, a nakon serije i koševa Dangubića, Bjelice, Ročestija na semaforu je bilo 97:90.

Do kraja meča nisu viđena veća uzbuđenja, a Dangubić je trojkom postavio konačnih 104:95.

KK Crvena zvezda mts:

Radičević, Dangubić 8, Davidovac 10,Lazić 2, Antić, Feldin 8, Janković 9,Ročesti 14, Lesor 11, Enis 5, Jovanović 13, Bjelica 15.

Ekipa Crvene zvezde mts vraća se u Beograd u subotu u jutarnjim časovima, i odmah počinje pripreme za izuzetno teških 5 dana u kojima će igrati utakmice sa Cedevitom, Himkijem i Makabijem.