•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    - : -
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    - : -
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    - : -
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Nov 3, Sat 19.00
  •  
    ULM   CZV
    - : -
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    - : -
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    - : -
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    - : -
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    - : -
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    - : -
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    - : -
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    - : -
    Dec 18, Tue 18.00
  •  
    CIB   CZV
    - : -
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    - : -
    Dec 30, Sun 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Igokea
20. Oktobar 2018.
21:00
1Crvena zvezda mts3/0
2Mega Bemax3/0
3Petrol Olimpija2/1
4Budućnost VOLI2/1
5Partizan NIS2/1
6FMP2/1
7Cedevita
1/2
8Igokea1/2
9Mornar1/2
10Krka1/2
11Cibona0/3
12Zadar0/3






VESTI

18.01.2018 /

Poraz u Tel Avivu u senci još jedne povrede

Košarkaši Crvene zvezde mts silno oslabljeni usled umora i povreda, nisu uspeli da iznenade Makabi i ostvare trijumf u Izraelu. Na sve probleme sa kojima se suočavaju crveno-beli nadovezala se i povreda zgloba Džejmsa Feldina – 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23).
Košarkaši Crvene zvezde mts pružili su žestok otpor favorizovanom Makabiju, ali skraćena rotacija i umor koštali su crveno-bele čudesnog preokreta. Naime, Zvezda je na poluvremenu imala minus od 18 poena, ali je velikom borbom i odličnom igrom prišla na šest poena zaostatka (58:52).

Međutim, ponestalo je snage, a na postojeće probleme u sastavu nadovezala se povreda Džejmsa Feldina koji je izvrnuo zglob u drugom periodu. Bez Pere Antića i Džejmsa Feldina u sastavu zafalilo je iskustva u prelomnim trenucima te su Izraelci prelomili meč u svoju korist i slavili rezultatom 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23). 

Početak meča pripao je Makabiju koji je ušao u utakmicu sa više energije. Domaćin je poveo 12:5, ali je tajmaut trenera Alimpijevića konsolidovao redove u taboru crveno-belih. Preko Dilana Enisa i Milka Bjelice Zvezda je došla do rezultatskog egala, ali je usledilo nekoliko grešaka koje je Makabi materijalizovao u kontranapadima i sa sedam poena viška otišao na prvi odmor – 23:16.

Na već postojeće probleme sa umorom i povredama, Zvezda se početkom druge deonice suočila sa novim velikim problemom pošto se povredio jedan od najvažnijih igrača Džejms Feldin.  To je poremetilo crveno-bele koji su ispali iz napadačkog ritma. Makabi je bio u seriji i postepeno povećavao vođstvo. Poeni Diandre Kejna u završnici poluvremena doneli su domaćinu i maksimalno vođstvo – 47:29.

Dešon Tomas je otvorio trojkom drugo poluvreme, ali je usledila fenomenalna blokada Lesora koja je podigla energiju crveno-belih. Poeni Bjelice, a potom i kapitena Lazića, kao i Lesora sa linije penala i ponovo Bjelice doveli su Zvezdu na minus 11 (50:39). Tomas je teškom trojkom prekinuo seriju, ali je uzvratio Ročesti i crveno-beli su definitivno pronašli napadački ritam.

Tejlor Ročesti je vezao još jedan pogodak, a Bjelica igrao bez greške. Na poene Tajusa, odgovorio je Davidovac trojkom i serija je trajala sve do 19:8 i smanjivanje razlike na minus sedam (55:48). Velikom borbom crveno-beli su prišli i na šest poena zaostatka, ali Makabi je ponovo za kratko vreme napravio seriju 6:0 i stekao 12 poena prednosti pred završnih deset minuta (64:52). 

Zvezda je pokušavala koliko je mogla usled svih problema sa kojima se suočavala. Sa nekoliko mini serija su pokušali da ugroze vođstvo favorita, ali nisu uspeli. Odlični individualci Makabija su uspeli da odbiju nalet crveno-belih i na kraju trijumfuju. 

Makabi Tel Aviv – Crvena zvezda mts 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23)

Crvena zvezda mts: Radičević, Dangubić 9 (7sk), Davidovac 6, Lazić 2, Dobrić 5, Feldin 6, Janković, Ročesti 10 (8sk), Lesor 10, Enis 7, Jovanović 7 (5sk), Bjelica 13.