•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    - : -
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    - : -
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    - : -
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    - : -
    Dec 18, Tue 18.00
  •  
    CIB   CZV
    - : -
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    - : -
    Dec 30, Sun 19.00
Morabanc Andorra
VS
KK Crvena zvezda mts
20. Novembar 2018.
20:00
1Crvena zvezda mts6/0
2Mega Bemax5/1
3Budućnost VOLI4/2
4Cibona 3/3
5Partizan NIS3/3
6FMP3/3
7Petrol Olimpija2/4
8Cedevita2/4
9Mornar2/4
10Igokea2/4
11Zadar2/4
12Krka2/4






VESTI

21.10.2015 /

Poraz Zvezde u senci povrede kapitena

Košarkaši Zvezde poraženi su od Olimpije 73:77. Poraz u hali "Pionir” u senci povrede kolena kapitena Luke Mitrovića.
U šestom kolu  ABA lige J.t.d, košarkaši Crvene zvezde Telekom zabeležili su drugi poraz, ovaj put na svom parketu od Union Olimpije rezultatom 73:77 (19:10, 11:18, 23:21, 20:28). Meč je odigran u hali „Pionir" pred oko 3000 gledalaca. Najefikasniji u redovima crveno - belih bili su Mekel sa 19 poena, dok su Cirbes i Mitrović dodali po 14. U ekipi Olimpije, Miha Lapornik je ubacio 22 poena.

Nije menjao trener Radonjić startnih pet u odnosu na meč protiv Strazbura, pa su na teren izašli: Mekel, Mitrović, Skorcanitis, Tompson i Lazić.

Bez poena bili su crveno-beli u uvodna tri minuta meča, pa je trener Dejan Radonjić bio primoran da zatraži tajmaut. Mekel je nakon toga preuzeo glavnu ulogu u napadu Zvezde, vezao 7 poena i uz poene Gudurića sa linije penala, crveno-beli su izjednačili rezultat. Fenomenalnom odbranom i serijom od 19:3, košarkaši Crvene zvezde Telekom otišli su na prvi odmor rezultatom 19:10. 

Dosta grešaka i mali broj poena viđeno je u prvom delu meča, a Marko Gudurić je imao dobru rolu i sa svojih 7 poena održavao prednost Zvezde. Nastavljeno je loše izdanje crveno-belih u napadu, pa su košarkaši Olimpije na dva minuta pre kraja poluvremena, vratili prednost, 28:26. Poenima Luke Mitrovića i Gala Mekela, aktuelni šampion ABA lige ponovo je preuzeo vođstvo i na poluvremenu je bilo 30:28 u korist domaćina. Najefikasniji na poluvremenu bio je Gal Mekel sa 8 poena.

Koš za košem igralo se u uvodnih 5 minuta nastavka, Zvezda je i dalje imala malu prednost, 36:33. Stefan Nastić dobio je priliku u nastavku meča i nakon njegovog poena i polaganja Mekela, crveno-beli su imali plus 5, za novi minut odmora Vlatka Čančara. Kapiten Mitrović u poslednjim sekundama treče deonice pogađa uz faul i donosi plus 4 svom timu, za 53:49 pred početak poslednje četvrtine.

Serija 9:2 Olimpije za samo minut i po nastavka, bili su dovoljan razlog trenera Radonjića za rani tajmaut. Odličnu igru oba tima u poslednjoj deonici  prekinuo je muk u Pioniru nakon pada kapitena crveno-belih, Luke Mitrovića, koji je potom na nosilima uz aplauze sa tribina, napustio parket. Težina povrede kapitena crveno-belih biće poznata u narednih nekoliko dana. Ostatak ekipe vrlo je teško podneo povredu svog kapitena… Ipak, Maik Cirbes preuzima odgovornost u samom finišu i nakon njegova četiri poena, Zvezda je ponovo vodila 68:67, 2 minuta pre kraja. 

Serijom od 10:5 u samoj završnici, košarkaši Union Olimpije su uspeli da savladaju aktuelnog šampiona rezultatom 77:73.

KK Crvena zvezda Telekom: Rebić, Mekel 19(22 index), Tompson 3, Mitrović 14, Lazić 7, Simanić, Simonović, Skorcanitis 4, Nastić 1, Gudurić 11, Jović, Cirbes 14 (7sk).


Svoj naredni meč košarkaši Crvene zvezde Telekom igraće u okviru Evrolige, kada u Madridu budu gostovali prvaku Evrope ekipi Reala, u četvrtak od 22h.