•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

15.05.2017 /

Radonjić: ’’Po planu, okrećemo se Partizanu’’

Trener Crvene zvezde mts Dejan Radonjić pričao je nakon utakmice sa Spartakom o tom meču, ali i o predstojećem ’’večitom derbiju’’ koji crveno-bele očekuje u četvrtak od 19 časova.
Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su devetu uzastopnu pobedu u Mozzart Superligi Srbije. Crveno-beli su bili bolji od Spartaka rezultatom 89:60, a za produžetak trijumfalnog niza snage će odmeriti sa Partizanom Nis. 

Svima je jasno da je u pitanju najveće rivalstvo, ne samo u Srbiji, već i šire pa su stoga govornici na konferenciji za medije – Dejan Radonjić i Marko Simonović napravili kratak osvrt i na predstojeći meč.

Prvi je za medije pričao prvotimac crveno-belih Simonović.

’’Odigrali smo dobru utakmicu i uradili ono što je bio plan. Okrećemo se narednom protivniku, a to je Partizan koji je za nas u ovoj fazi sezone najbitnija utakmica. U derbi uvek ulazimo sa maksimalnim pristupom. Čestitam igračima Spartaka na fer borbi’’, istakao je Zvezdino krilo.

Trener Crvene zvezde mts Dejan Radonjić prvo se osvrnuo na meč sa Spartakom.

’’Čestitam Spartaku pre svega na plasmanu u Superligu. Želim im da nastave u ovom ritmu i da ponovo dosegnu nivo na kom su nekada bili i bili važan centar košarke. Uspeli smo da uradimo ono što smo planirali i nastavljamo sa daljim radom’’, rekao je Radonjić, a potom nastavio o predstojećem meču:

’’Očekuje nas Partizan. Kada bude došlo vreme, ponovo ćemo konsatovati ono što je sasvim realno kada su mečevi protiv Partizana u pitanju. Ovog puta na značaj meča dodatno utiče to što je borba za prvu poziciju na kraju regularnog dela takmičenja. Jasno je da će Partizan da bude motivisan da što bolje odigra pred svojim navijačima’’, rekao je strateg crveno-belih i potom dodao:

’’Igrali smo u prethodnom periodu neke mečeve koji nisu bili nalik onom što sledi. Pokušali smo da vratimo neke igrače iz povrede. Videćemo kako ćemo izgledati protiv našeg najvećeg protivnika Partizana. Lazić se vratio treninzima, ali još uvek ne trenira sa ekipom’’, završio je Radonjić uvodno izlaganje.

Usledilo je pitanje novinara o atmosferi u predstojećem meču uz napravljenu komparaciju sa odnosom fudbalskih sekcija ’’večitih’’:

’’Ja sam trener košarkaškog kluba i time se isključivo bavim. Očekujem atmosferu kakva je uvek u mečevima između Crvene zvezde i Partizana. Neće biti iznenađenja’’, rekao je Dejan Radonjić.

Meč između Crvene zvezde mts i Partizana Nis zakazan je za četvrtak od 19 časova u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’. Domaćin će biti Partizan.