•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

12.12.2018 /

Rapsodija Crvene zvezde u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su ubedljivu pobedu u 9. kolu Evrokupa. Crveno-beli su savladali Brešu i došli nadomak plasmana u Top 16 faze Evrokupa – 103:67.
Sreda veče protekla je u znaku Crvene zvezde i njene brilijantne partije u 9. kolu Evrokupu. Publika u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ imala je priliku da uživa u spektakularnom izdanju izabranika Milana Tomića, a ni ubedljiva pobeda nije izostala – 103:67.

U ovakvom izdanju nije bilo slabe karike i svi igrači su dali svoj doprinos. O tome najbolje svedoči podatak da se svih 12 igrača upisalo u listu strelaca, a najefikasniji je bio Džo Regland sa 16 poena, ali i 10 asistencija. Kapiten Branko Lazić postigao je 14 (bez promašaja iz igre), dok je Bili Beron meč završio sa 13 koševa i osam asistencija. Dvocifren je bio još i Boriša Simanić koji je uz 12 koševa pridodao i šest uhvaćenih lopti.

Bajkovito prvo poluvreme okončano je sa velikih 43 poena prednosti (65:22). Zvezda je brilijirala u svim segmentima igre u prvih 20 minuta, a ostatak posla je zaista bio rutina. Ritam jeste malo opao,  ali zadržavaši ozbiljan pristup crveno-beli su ubedljivo slavili.

Crveno-beli su sa mnogo energije ušli u utakmicu. Ključ dominacije u prvoj deonici bila je granitna odbrana, a konstantno su se smenjivali raspoloženi igrači u napadu. Razlika je rasla i rasla sve do 20 poena prednosti kada je Majkl Odžo pogodio uz prekršaj – 28:8. 

Visoka prednost je zadržana bez problema i do kraja prvog perioda. Veoma je zanimljivo da je čak osam izabranika Milana Tomića postiglo poen u prvoj deonici. Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Majkl Odžo sa šest poena, dok su kapiten Branko Lazić i Boriša Simanić postigli po pet koševa. 

Zvezda je bila u fantastičnom ritmu. Opasnost u napadu je vrebala sa svih strana, dok je igra u odbrani bila konstantna. Džo Regland je diktirao ritam utakmice, ali su sjajne role u drugom periodu imali i Dejan Davidovac i Stratos Perperoglu. Crveno-beli su u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu, a nakon svega 17 minuta i trojke Bilija Berona Zvezda je stekla neverovatan 31 poen prednosti – 51:20. 

Crvena zvezda je poluvreme iz snova završila sa neverovatnih 43 poena prednosti. Još jednom, neverovatnih 65 prema 22. 

Prema očekivanjima u nastavku je ritam utakmice opao. Nestvarno šutersko izdanje crveno-belih se nastavilo, ali ne i u neverovatnoj meri iz prvog poluvremena. Breša je po svaku cenu želela da smanji razliku i prikazala veoma dobru igru u trećoj deonici. Međutim, izabranici Milana Tomića nisu dozvolili pretarano opuštanje i zaista rutinski priveli meč kraju. 
Svi igrači iz rostera su dobili priliku i veoma je uspešno iskoristili. O tome najbolje svedoči i podatak da su se svi igrači Crvene zvezde mts upisali u listu strelaca.

Crvena zvezda mts – Breša (31:14, 34:8, 17:21, 21:24)

Crvena zvezda mts: Regland 16 (10as), Radanov 3, Perperoglu 7, Davidovac 8, Nenadić 5, Lazić 14, Faje 3, Beron 13 (8as), Rile 8 (6sk), Simanić 12 (6sk), Cirbes 6 (5sk), Odžo 8.