•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Apr 17, Wed 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

14.04.2019 /

Rapsodija crveno-belih i u drugom činu finala

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su veoma ubedljivu pobedu u drugoj utakmici finala plejofa ABA lige. Crveno-beli su u prepunoj dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ savladali Budućnost rezultatom 107:69 (26:19, 28:19, 22:16, 31:15).
Još jedno fenomenalno izdanje košarkaša Crvene zvezde mts viđeno je u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’. Crveno-beli su u drugoj utakmici finala ABA lige savladali Budućnost veoma ubedljivo. ’’Stotka’’ na semaforu viđena je na više od četiri minuta pre kraja kada je Boriša Simanić pogodio trojku. Razlika je išla i na plus 40. Zaista, viđena je prava rapsodija u crveno-belom pa su fenomenalni navijači imali još jednom priliku da uživaju. Izabranici Milana Tomića uzvratili su im na najlepši mogući način za veliku energiju koja je 80 minuta u petak i nedelju stizala sa tribina bez prestanka.

Na kraju, rezultat je bio neverovatnih 107:69. Sada je poznato da će crveno-beli nakon dve veoma ubedljive pobede putovati u Podgoricu sa 2-0. U sredu se nastavlja plejof, a meč će se igrati u Morači.

Početak utakmice obeležila je igra u mini-serijama. Budućnost je povela 4:0, a onda crveno-beli preko Davidovca i Odža uzvratili serijom 8:0, zatim su gosti istom merom uzvratili i poveli 8:12. Sjajna dva poteza Majka Cirbesa, asistencija za zakucavanje Fajea, a potom i poeni iz reketa doneli su izjednačenje Zvezdi. U nastavku se igralo u egalu, a Filip Čović je diktirao ritam igre crveno-belih. Njegova izvanredna rola bila je najzaslužnija za prednost izabranika Milana Tomića, a nju je začinio Stratos Perperoglu sa pet vezanih poena u poslednjem minutu – 26:19. 

Trojka Ognjena Dobrića na početku druge deonice donela je Zvezdi prvo dvocifreno vođstvo, a da je čovek za velike utakmice pokazivalo se još jednom, Stratos Perperoglu je bio nezaustavljiv u tim trenucima i kreirao je novo najveće vođstvo crveno-belih – 36:22 posle samo nešto više od 12 minuta igre. 

U napadu su se pitali Čović i Perperoglu, a odbrana je bila jako čvrsta. Nakon još jednog poena Perperoglua Zvezda je imala 17 poena prednosti – 44:27, nakon 15 i po minuta igre. 

Budućnost je odgovorila serijom 7:2, ali je Davidovac u pravom trenutku ponovo pogodio za tri poena, a nakon pogodaka Mo Fajea i Majkla Odža sa linije penala Zvezda je došla do novog maksimalnog vođstva 54:34. I to minut pre odlaska na veliki odmor.

Gosti su odgovorili mini-serijom 4:0 i postavili na semafor rezultat 54:38 nakon 20 minuta igre. 
Dve trojke Bela na početku treće deonice nisu poremetile crveno-bele koji su nastavili sa odličnom igrom. Odžo je gospodario reketom i čuvao razliku Zvezde, a odbrana sve vreme bila granitna. Nakon mini serije u režiji Beron-Faje crveno-beli su imali najveću razliku na svom kontu – 67:46. Nije prošlo mnogo dok Stratos Perperoglu nije popravio svoj savršen učinak na ovoj utakmici pogodivši novu trojku za 73:49. 

Do kraja deonice Zvezda je zadržala visoko vođstvo i na odmor otišla sa 22 poena prednosti – 76:54. 

Dve trojke Kej Si Riversa kreirali su 30 razlike za Zvezdu. Slavlje je uveliko počelo, ali je atmosfera značajno pala u dvorani zbog povrede Stratosa Perperoglua koja je sve zabrinula. Zvezda je nastavila sa timskom igrom i da uveseljava navijače još jednom nestvarnom partijom. Stotku na semafor postavio je Boriša Simanić na više od četiri minuta pre kraja, a nakon trojke Nemanje Nenadića razlika je išla i na plus 40 – 103:63. 

Crvena zvezda mts – Budućnost Voli 107:69 (26:19, 28:19, 22:16, 31:15)

Crvena zvezda mts: Čović 9 (7as), Perperoglu 17, Davidovac 6 (4as), Lazić, Faje 8 (6sk, 4as), Beron 10, Dobrić 12, Simanić 6, Rivers 16 (6as), Cirbes 8, Odžo 10 (5sk).