•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

15.12.2017 /

Ročestijev praznični blog

Plejmejker KK Crvena zvezda mts Tejlor Ročesti pisao je blog za sajt Evrolige. U prvom planu su bili predstojeći praznici, porodica i prijatelji, kao i naravno Zvezdini navijači i košarka.
Tejlor Ročesti se veoma brzo promovisao kao u jednog od lidera nove generacije KK Crvena zvezda mts. Trener Dušan Alimpijević i američki plejmejker brzo su ''kliknuli'' i Ročesti uspešno prenosi trenerove zamisli na terenu.

Za crveno-bele slede brojna gostovanja, mnogo putovanja u kratkom vremenskom intervalu i jedno od njih iskoristio je Tejlor Ročesti da napiše blog za sajt Evrolige. Mi vam blog prenosimo u celosti, uživajte!

Kada se bliže praznici jedna misao je uvek u glavi svih Amerikanaca koji igraju u inostranstvu. To su posetioci. Neprekidno sam zahvalan svakom prijatelju i porodici što se trude da me posete širom sveta. 

Već sam imao priliku ove sezone da ugostim prijatelje, oca, rođake i naravno brata. Sledeći gost će biti moja mama za Božić. Za neke čitaoce koji ne znaju, Srbija slavi Božić 7. januara. Nikada nije lako biti odvojen od porodice i prijatelja kada su posebni događaji i praznici pa je zato poseban osećaj kada god vam neko dolazi u goste. Moja majka će biti malo iznenađenja jer imam utakmicu za Božić, pa će biti malih promena u odnosnu na tradicionalnu proslavu. U mojoj porodici se svi sakupimo u ’’Fejstajmu’’ i satima se smejemo i slavimo zajedno. Ponekad je užasno kada si u Evropi jer čekam čitav dan da se moja porodica kod kuće (u Americi) probudi i proslavi sa mnom. 

Jedna od stvari koju se radujem da pokažem svim mojim gostima je strast i ljubav koju navijači imaju prema košarci u Evropi. Ne treba dalje tražiti od našeg domaćeg terena, Pionira (dvorana ’’Aleksandar Nikolić’’). Nakon nekoliko evroligaških utakmica u drugim dvoranama, vratili smo se kući, u neverovatno atmosferu u našoj hali. Kao i uvek, zahvalan sam navijačima što čine da su naše utakmice u Evroligi veoma zabavne. Znamo da ste vi razlog što mi imamo ovaj fantastičan posao i veoma vam hvala za to.

Nedavno je moja supruga učinila Dan zahvalnosti posebnim jer je napravila večeru za 18 ljudi, mada je napravila dovoljno toga za 40. Bilo je sjajno da provedem praznik sa mojim saigračima, a neki od njih nikada nisu imali priliku da vide kako izgleda trpeza na Dan zahvalnosti. 

Fusnota: Nije bila baš dobra ideja reći supruzi dan ranije da će za Dan zahvalnosti doći 25 ljudi, umesto prvobitno planiranih 10. Ipak, ona se sa time izborila kao pravi profesionalac. Imam veliko poštovanje prema svim ženama u svetu koje žive širom sveta i podržavaju muževe i momke koje igraju košarku i prave im dom daleko od kuće’’ 

Naglasio bih da sam ove sezone posetio i Budimpeštu. Kada je bila pauza za utakmice reprezentacija, imao sam dva dana da vidim novo mesto, mesto na kom nikada nisam bio. Jedna od mojih omiljenih stvari u ovom delu godine jesu Božićne prodavnice širom sveta. Budimpešta nema samo sjajne Božićne radnje, već je zaista sjajno mesto za posetu. Nikada nisam uzeo zdravo za gotovo koliko sam ssrećan što sam video svet. Ljudi me uvek pitaju koja je moja omiljena zemlja? Grad? Veoma je teško reći jer sva mesta imaju mnogo toga da ponude.

Što se tiče košarke, naš tim igra dobro i sve leže na svoje mesto. Sa novim igračima i trenerom u odnosu na prošlu sezonu, počinjemo da pronalazimo ritam. Velika pobeda u Madridu i potom pobeda kod kuće u naelektrisanoj atmosferi su najbolji dokaz za to. Naše utakmice na domaćem terenu su zaista nešto čemu se treba radovati, to je veoma posebno mesto za igranje utakmica. Sve je moguće ove sezone u Evroligi jer svako svakog može da pobedi. 

Pa, hvala na čitanju. Trenutno sam na putu, imamo mnogo utakmica na gostujućem terenu u Decembru. To znači – hotelske sobe pomešane sa nekoliko bitnih nedelja u NFL fantaziju. Želim da završim ovaj blog čestitkom za fudbalski klub Crvena zvezda koji je prošao dalje u Evropi i radujem se što ću ih podržati i u narednoj rundi.

Do sledećeg čitanja.