•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Fenerbahce Dogus
VS
KK Crvena zvezda
19. Decembar 2017.
18:45
1Crvena zvezda mts10/2
2Budućnost VOLI10/2
3Cedevita9/3
4Partizan NIS6/6
5Zadar6/6
6FMP5/7
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Igokea5/7
10Mega Bemaks4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/10






VESTI

13.05.2016 /

Simanić vodio juniore do trijumfa!

Juniorska selekcija KK Crvena zvezda Telekom nakon poraza od ekipe Lijetuvos Ritasana finalnom turniru "ANGT" u Berlinu, na pravi način je odgovorila ubedljivim trijumfom protiv domaćina, Albe, rezultatom 85:68 (13:15, 21:20, 23:15, 28:18). Crveno-bele je predvodio sjajni Simanić sa 25 poena
Odličan meč odigrali su izabranici Aleksandra Gašića i posle nešto slabijeg prvog poluvremena, u potpunosti dominirali u drugom i na kraju zasluženo slavili rezultatom 85:68 (13:15, 21:20, 23:15, 28:18). Pred nekoliko stotina gledalaca u "Sportforum" areni u Berlinu, najefikasniji u pobedničkom timu bili su Simanić sa 25 poena i 8 skokova, dok je Aleksa Radanov upisao 19. U poraženom timu, Zilka je postigao 22 poena.

Startna petorka: Ćorović, Simanić, Đorđević, Radović, Radanov.

Tvrd početak meča sa dosta prekida i dobre odbrane sa obe strane, donelo je mali broj poena u uvodnoj deonici meča. Uglavnom izjednačena igra u kojoj je Zvezdin vunderkid, Boriša Simanić, imao najzapažniju ulogu sa nekoliko dobrih prodora i asistencija. Nemački tim ipak je na isteku prvih deet minuta imao prednost 15:13. Poenima Radovića sa linije slobodnih bacanja, srpski tim je preša u minimalno vođstvo 20:19, ali je onda domaćin turnira napravio seriju 8:0 i primorao trenera Gašića na minut odmora. Usledio je ekspresan odgovor crveno-belih koji su serijom 7:0 prišli na poen zaostatka, da bi na početku poslednjeg minuta poluvremena, poenima Uskokovića, prešli u vođstvo 32:31. Posle prvih 20 minuta, Alba je imala minimalnu prednost 35:34.

Simanić i Radanov, duo koji predstavlja jedan od najtalentovanijih u Evropi, preuzeo je odgovornost kada je bilo najbitnije i posle 6 minuta nastavka, Zvezda je ponovo vodila 47:46. U sjajnom naletu su bili izabranici Aleksandra Gašića, Alba je ostala bez rešenja u trećoj četvrtini koju su crveno-beli okončali u svoju korist i imali prednost 57:50. Uspeo je nemački tim da se vrati rezultatski u meč za samo 3 minuta igre i priđe na posed zaostatka 59:57. Da meč ne uđe u tesnu završnicu pobrinuo se pomenuti dvojac i posle Simanićevog 18-og i Radanovljevih 14, košarkaši Zvezde su povećali prednost 65:57. Košarkaši Albe jednostavno nisu pronalazili način da zaustave uraganski nalet srpskog tima koji je ubrzo stekao do tada maksimalnih plus 20, 80:60. Neverovatnu partiju odigrao je Boriša Simanić upisavši na svoj konto 25 poena i 8 skokova za trijumf svog tima 85:68.

KK Crvena zvezda Telekom: Rebić 4, Uskokovic 13+7sk+6as, Ćorović 9, Radaković, Ilić, Momirov, Gašić 1, Simanić 25+8sk, Radanov 19, Radović 11, Ðordević 3+9sk , Kovačević.

U poslednjem meču grupne faze, sutra od 13h, košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju reprizu dva prethodna finala protiv Reala iz Madrida.

Foto: Euroleague.net