•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
KK Partizan
02. Mart 2019.
18:00
1Crvena zvezda mts17/1
2Cedevita13/5
3Budućnost VOLI12/5
4Partizan NIS12/6
5Mega Bemax9/9
6FMP8/10
7Cibona7/11
8Mornar 7/10
9Igokea6/12
10Zadar6/12
11Petrol Olimpija5/13
12Krka5/13






VESTI

13.05.2016 /

Simanić vodio juniore do trijumfa!

Juniorska selekcija KK Crvena zvezda Telekom nakon poraza od ekipe Lijetuvos Ritasana finalnom turniru "ANGT" u Berlinu, na pravi način je odgovorila ubedljivim trijumfom protiv domaćina, Albe, rezultatom 85:68 (13:15, 21:20, 23:15, 28:18). Crveno-bele je predvodio sjajni Simanić sa 25 poena
Odličan meč odigrali su izabranici Aleksandra Gašića i posle nešto slabijeg prvog poluvremena, u potpunosti dominirali u drugom i na kraju zasluženo slavili rezultatom 85:68 (13:15, 21:20, 23:15, 28:18). Pred nekoliko stotina gledalaca u "Sportforum" areni u Berlinu, najefikasniji u pobedničkom timu bili su Simanić sa 25 poena i 8 skokova, dok je Aleksa Radanov upisao 19. U poraženom timu, Zilka je postigao 22 poena.

Startna petorka: Ćorović, Simanić, Đorđević, Radović, Radanov.

Tvrd početak meča sa dosta prekida i dobre odbrane sa obe strane, donelo je mali broj poena u uvodnoj deonici meča. Uglavnom izjednačena igra u kojoj je Zvezdin vunderkid, Boriša Simanić, imao najzapažniju ulogu sa nekoliko dobrih prodora i asistencija. Nemački tim ipak je na isteku prvih deet minuta imao prednost 15:13. Poenima Radovića sa linije slobodnih bacanja, srpski tim je preša u minimalno vođstvo 20:19, ali je onda domaćin turnira napravio seriju 8:0 i primorao trenera Gašića na minut odmora. Usledio je ekspresan odgovor crveno-belih koji su serijom 7:0 prišli na poen zaostatka, da bi na početku poslednjeg minuta poluvremena, poenima Uskokovića, prešli u vođstvo 32:31. Posle prvih 20 minuta, Alba je imala minimalnu prednost 35:34.

Simanić i Radanov, duo koji predstavlja jedan od najtalentovanijih u Evropi, preuzeo je odgovornost kada je bilo najbitnije i posle 6 minuta nastavka, Zvezda je ponovo vodila 47:46. U sjajnom naletu su bili izabranici Aleksandra Gašića, Alba je ostala bez rešenja u trećoj četvrtini koju su crveno-beli okončali u svoju korist i imali prednost 57:50. Uspeo je nemački tim da se vrati rezultatski u meč za samo 3 minuta igre i priđe na posed zaostatka 59:57. Da meč ne uđe u tesnu završnicu pobrinuo se pomenuti dvojac i posle Simanićevog 18-og i Radanovljevih 14, košarkaši Zvezde su povećali prednost 65:57. Košarkaši Albe jednostavno nisu pronalazili način da zaustave uraganski nalet srpskog tima koji je ubrzo stekao do tada maksimalnih plus 20, 80:60. Neverovatnu partiju odigrao je Boriša Simanić upisavši na svoj konto 25 poena i 8 skokova za trijumf svog tima 85:68.

KK Crvena zvezda Telekom: Rebić 4, Uskokovic 13+7sk+6as, Ćorović 9, Radaković, Ilić, Momirov, Gašić 1, Simanić 25+8sk, Radanov 19, Radović 11, Ðordević 3+9sk , Kovačević.

U poslednjem meču grupne faze, sutra od 13h, košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju reprizu dva prethodna finala protiv Reala iz Madrida.

Foto: Euroleague.net