•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Maccabi Fox Tel Aviv
VS
KK Crvena zvezda
18. Januar 2018.
21:00
1Budućnost VOLI14/2
2CedevitaCrvena zvezda mts13/3
3Cedevita12/4
4Mornar9/7
5Partizan NIS8/9
6FMP7/8
7Zadar7/8
8Igokea6/10
9Cibona6/10
10Mega Bemaks5/11
11Petrol Olimpija5/11
12MZT Skopje Aerodrom3/13






VESTI

22.04.2015 /

Široki TT Kabeli - Crvena zvezda

U 10.kolu NLB lige, košarkaši Crvene zvezde su gostovali ekipi Široki TT Kabeli.

U 10.kolu NLB lige, košarkaši Crvene zvezde su gostovali ekipi Široki TT Kabeli.

Crveno beli su znali da idu na megdan ekipi koja igra jako dobro na svom terenu a to se u uvodnoj četvrtini i pokazalo. Domaćin je bio agresivniji u tom periodu igre i dosta odlučniji u napadu.

Najrazigraniji na početku utakmice u ekipi Širokog bio je Morović, koji je bio nepogrešiv za dva poena i već u prvoj četvtini imao deset postignutih poena. Široki je završio ovaj period igre u svoju korist, rezultat je bio 24:17.

Međutim, kao što su najavljivali, ni Beograđani nisu došli sa „belom zastavom“, i na početku druge četvrtine su uspeli da zaigraju bolje i da povežu svoje redove. Na početku utakmice, šut nije baš najbolje služio crveno bele, ali se to veoma brzo promenilo. Prvo je Jang sa dva uspešna šuta van linije 6.75 pokrenuo seriju, a zatim i Nikolić poenima u reketu uspeo da preokrene rezultat. Igrači Širokog su u ovom delu meča „išli“ mnogo više na liniju slobodnih bacanja ali je Zvezda boljim skokom i efikasnijom igrom uspela da ode na veliki odmor sa prednošću od 41:39.

Drugo poluvreme je počelo prilično izjednačenom borbom i veoma efikasno za oba tima. U ovom periodu se igralo uglavnom „koš za koš“ a prvu osetniju prednost posle uvodne četvrtine, ostvarila je ekipa Širokog posle dva „vezana“ šuta za tri poena. Ipak, koncenrtarcija crveno belih je ostala na visokom nivou i uspeli su preko Miloševića, koji je postigao pet poena u ovim trenutcima, da zadrže prednost na svojoj strani. Na kraju treće četvrtine, na semaforu je stajalo 64:63 za Crvenu zvezdu.

I poslednji period igre je protekao u istom znaku. Obe ekipe su bile prilično ravnopravne. Kao u većem delu susreta, Široki je poene postizao sa linije slobodnih bacanja i tako uspevao da utakmicu uvede u dramatičnu završnicu. Nažalost, Zvezda se lošije snašla u ovakvoj završnici i dozvolila domaćinu da u poslednjim minutima obezbedi pobedu rezultatom 78:75.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde je bio Jang sa 16 ,sledio ga je Milošević sa 15 poena. U ekipi Širokog, Špralja je postigao 20 ,Morović 18 i Štemberger 16 poena.

Široki TT Kabeli- Crvena zvezda 78:75 (24-17; 15-24; 24-23; 15-11)

Široki: Grgat 12, Pirišić 7, Morović 18, Stemberger 16, Špralja 20, Barać, Planinić, Naletić 1, Bilinovac, Ramljak 1, Novak, Pilepić 3.

Crvena zvezda: Nedović 12, Nikolić 10, Milošević 15, Jang 16, Subotić, Drča 4, Cvetković, Balaban, Radosavljević 3, Marinković, Marš 10, Majls 5.