2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5

22.04.2015 /

Široki TT Kabeli - Crvena zvezda

U 10.kolu NLB lige, košarkaši Crvene zvezde su gostovali ekipi Široki TT Kabeli.

Crveno beli su znali da idu na megdan ekipi koja igra jako dobro na svom terenu a to se u uvodnoj četvrtini i pokazalo. Domaćin je bio agresivniji u tom periodu igre i dosta odlučniji u napadu.

Najrazigraniji na početku utakmice u ekipi Širokog bio je Morović, koji je bio nepogrešiv za dva poena i već u prvoj četvtini imao deset postignutih poena. Široki je završio ovaj period igre u svoju korist, rezultat je bio 24:17.

Međutim, kao što su najavljivali, ni Beograđani nisu došli sa „belom zastavom“, i na početku druge četvrtine su uspeli da zaigraju bolje i da povežu svoje redove. Na početku utakmice, šut nije baš najbolje služio crveno bele, ali se to veoma brzo promenilo. Prvo je Jang sa dva uspešna šuta van linije 6.75 pokrenuo seriju, a zatim i Nikolić poenima u reketu uspeo da preokrene rezultat. Igrači Širokog su u ovom delu meča „išli“ mnogo više na liniju slobodnih bacanja ali je Zvezda boljim skokom i efikasnijom igrom uspela da ode na veliki odmor sa prednošću od 41:39.

Drugo poluvreme je počelo prilično izjednačenom borbom i veoma efikasno za oba tima. U ovom periodu se igralo uglavnom „koš za koš“ a prvu osetniju prednost posle uvodne četvrtine, ostvarila je ekipa Širokog posle dva „vezana“ šuta za tri poena. Ipak, koncenrtarcija crveno belih je ostala na visokom nivou i uspeli su preko Miloševića, koji je postigao pet poena u ovim trenutcima, da zadrže prednost na svojoj strani. Na kraju treće četvrtine, na semaforu je stajalo 64:63 za Crvenu zvezdu.

I poslednji period igre je protekao u istom znaku. Obe ekipe su bile prilično ravnopravne. Kao u većem delu susreta, Široki je poene postizao sa linije slobodnih bacanja i tako uspevao da utakmicu uvede u dramatičnu završnicu. Nažalost, Zvezda se lošije snašla u ovakvoj završnici i dozvolila domaćinu da u poslednjim minutima obezbedi pobedu rezultatom 78:75.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde je bio Jang sa 16 ,sledio ga je Milošević sa 15 poena. U ekipi Širokog, Špralja je postigao 20 ,Morović 18 i Štemberger 16 poena.

Široki TT Kabeli- Crvena zvezda 78:75 (24-17; 15-24; 24-23; 15-11)

Široki: Grgat 12, Pirišić 7, Morović 18, Stemberger 16, Špralja 20, Barać, Planinić, Naletić 1, Bilinovac, Ramljak 1, Novak, Pilepić 3.

Crvena zvezda: Nedović 12, Nikolić 10, Milošević 15, Jang 16, Subotić, Drča 4, Cvetković, Balaban, Radosavljević 3, Marinković, Marš 10, Majls 5.