•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Apr 17, Wed 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

14.04.2019 /

Tomić: Atmosfera kakvu sam video samo jednom

Trener Crvene zvezde mts Milan Tomić apostrofirao je značaj velike podrške publike za ubedljivu pobedu njegovih izabranika. Prisetio se ambijenta u Beogradskoj areni.
KK Crvena zvezda mts putuje u Podgoricu u velikom stilu. Naime, u prve dve finalne utakmice crveno-beli su bili veoma ubedljivi, a druga utakmica je zaista priredila i ambijent i igru crveno-belih za pamćenje. Rezultat 107:69 dovoljno govori za sebe, ali statistika krije još neke fascinante podatke.

Naime, Crvena zvezda je završila utakmicu sa čak 20 asistencija i samo sedam izgubljenih lopti. Čak petorica igrača bila su dvocifrena, a najbolji pojedinac Kej Si Rivers koji je meč završio sa 16 poena i pet asistencija, odnosno indeksom korisnosti 21. Pored imena Filipa Čovića u statistici stoji frapantnih +38 u koloni koja označava +/- učinak za vreme provedeno na parketu. 

Međutim, Milan Tomić je u prvi plan stavljao tim, ali i navijače koji su 80 minuta davali pravi vetar u leđa njegovim izabranicima. Teško je izabrati kada je ambijent u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ bio bolji, a Tomićeve reči su možda i najbolje opisale ambijent:

’’Hteo bih da se zahvalim našoj publici i našim navijačima što su došli u ovolikom broju i što su nam pomogli da dobijemo utakmicu povedemo 2-0. Preko 30 godina sam u košarci i ovakvu atmosferu nisam doživeo, odnosno jesam jednom kada sam sa Olimpijakosom igrao protiv Crvene zvezde u Beogradskoj areni’’, rekao je Tomić, a onda više govorio o utakmici:
’’Dominirali smo svih 40 minuta, ali to ništa ne znači. Vodimo 2:0, a igra se na tri dobijene. Moramo da budemo spremni u Podgorici da odigramo još bolji meč’’, istakao je trener Crvene zvezde, a potom su usledila novinarska pitanja.

Razlog najveće brige za celu srpsku košarkašku javnost je povreda Sratosa Perperoglua, a Tomić je rekao:

’’List. Ne mogu ništa više od toga da kažem u ovom trenutku. Tek treba da se obave pregledi’’, rekao je Tomić.

Atmosfera, komentar na Repešinu izjavu?

’’Bavim se samo košarkom. Zahvalio sam se našim navijačima na podršci. Ne bih komentarisao izjavu gospodina Repeše. Sigurno da je Budućnost igrala i protiv Partizana ovde... Neregularna atmosfera? Šta treba da navijači ne navijaju za Zvezdu? Molim vas da pitanja budu vezana za košarku’’, rekao je Tomić, a potom objasnio šta je predstavilo razliku:

’’Mi smo odigrali timski od prve sekunde i prvog minuta. Imamo 20 asistencija i sedam grešaka. Uradili smo dobar timski posao. Mislim da je najbitnija bila odbrana, ne koliko napad. I Norisa Kola i Nemanja Gordića smo odlično odbranili. Kada igrate dobru odbranu, onda nema problema’’, rekao je Tomić, a onda je usledilo sledeće pitanje:

Majstorica protiv Partizana, a onda dve utakmice protiv Budućnosti u revijalnom maniru. Koliko vam to znači?

’’Dobro, aplaudiranje protivničkim igračima, ne bih ulazio u tu diskusiju. Ekipa ima samopouzdanje, igramo lepu, agresivnu i brzu košarku. Dobro je za nas što smo poslednje tri utakmice dobili lako. Sigurno da će utakmica u Podgorici biti drugačija. To je sve pozitivno, ali moramo da guramo dalje. Da ne bude, dobili smo 40 razlike i da stanemo. ABA liga se uzima kada dobijemo tri utakmice’’, rekao je trener Crvene zvezde Milan Tomić.

U pet odigranih utakmica Crvena zvezda je savladala Budućnost sa ukupno 101 razlike. U proseku 20 razlike. Kako igračima objasniti da ne mora da bude tako?

’’Rezultat je 0:0 (kada počne utakmica)’’, rekao je Tomić, a onda odgovorio na sledeće pitanje:

Da li ste nekada videli ovoliku razliku u finalu plejofa?

’’Polufinale plejofa za ulazak na Fajnal for. Bilo je 56 razlike kada sam bio u Olimpijakosu, a onda sledeću izgubili i nismo se plasirali na Fajnal for. Odigrali su fenomenalno, ali ne živi se od prošlosti. Moramo da budemo spremni i da sledeću utakmicu budemo još bolji’’, zaključio je Milan Tomić