•  
    CZV   ZAD
    113 : 65
    Jan 2, Mon 19.00
  •  
    ZAL   CZV
    61 : 77
    Jan 6, Fri 19.00
  •  
    MEG   CZV
    69 : 81
    Jan 9, Mon 18.00
  •  
    CZV   FNB
    75 : 73
    Jan 12, Thu 20.45
  •  
    CZV   KRK
    79 : 62
    Jan 15, Sun 17.00
  •  
    MTA   CZV
    67 : 71
    Jan 19, Thu 20.05
  •  
    IGK   CZV
    68 : 77
    Jan 21, Sat 17.00
  •  
    BKN   CZV
    69 : 87
    Jan 24, Tue 21.00
  •  
    CZV   PAO
    72 : 66
    Jan 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MRN
    82 : 71
    Jan 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   EFS
    72 : 86
    Feb 3, Fri 20.45
  •  
    PAR   CZV
    86 : 81
    Feb 5, Sun 18.00
  •  
    CSK   CZV
    102 : 80
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   CIB
    69 : 56
    Feb 12, Sun 17.00
  •  
    KSK   CZV
    61 : 98
    Feb 14, Tue 18.00
  •  
    CZV   GSO
    77 : 58
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   OLP
    88 : 67
    Feb 27, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    74 : 60
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    76 : 84
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    98 : 68
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 66
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    71 : 78
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   BDV
    82 : 67
    Mar 19, Sun 19.00
  •  
    CZV   OLY
    64 : 66
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    67 : 54
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    BDV   CZV
    63 : 57
    Mar 28, Tue 20.00
  •  
    CZV   UNK
    83 : 65
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    DDI   CZV
    78 : 62
    Apr 7, Fri 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

05.11.2015 /

Trijumf Crvene zvezde u večitom derbiju!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Partizan NIS rezultatom 92:77 u 245.večitom derbiju, i tako stigli do šeste pobede u regionalnom takmičenju.
U večitom derbiju  odigranom u osmom kolu ABA lige J.t.d,  košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Partizan NIS rezultatom 92:77(13:24, 32:16, 23:20, 24:17). Meč je odigran u hali Pionir pred oko 4000 ljudi, a podršku je pružilo i nekoliko prvotimaca fudbalskog kluba Crvena zvezda. Najefikasniji u redovima aktuelnog šampiona bili su Miler sa 17 i Lazić sa 14 poena. U redovima Partizana najbolji pojedinac bio je Aranitović sa 19 poena.

Pred start derbija, trener Radonjić se odlučio da na teren izvede Mekela, Jovića, Lazića, Cirbesa i Tejića. Nakon 4 vezana poena Tejića košarkaši Zvezde imali su prednost 8:7, a trener gostiju Božić zatražio je prvi tajmaut. Vladimir Štimac prvi put je izašao na parket pred domaćim navijačima, i odmah u prvom napadu zabeležio poene. 

Treća trojka Partizana i prednost od 17:10 bila je razlog za tajmaut trenera Radonjića, tri minuta pre kraja prve deonice. Bez šuta spolja bila je Zvezda u uvodnoj deonici, pa su gosti na prvi odmor otišli sa prednošću od 24:13.

Za seriju Zvezde 20:4 u prvih pet minuta igre, najzaslužniji je bio sjajni Kvinsi Miler. Uživao je Amerikanac na parketu i za kratak period uspeo da postigne 11 poena za novo vođstvo crveno-belih 33:31. Odličnu deonicu Zvezda je obeležila sa 32 postignuta poena i na poluvreme otišla sa prednošću od 45:40. Najefikasniji bio je upravo Miler sa 11 poena.

Nastavila je Crvena zvezda sa dobrom igrom u napadu i u drugom poluvremnu, u 24. minutu došla do plus 7, 54:47. Prvu dvocifrenu prednost aktuelnom šampionu ABA lige, doneo je Marko Gudurić i posle 5 vezanih poena na semaforu je stajalo 61:50. Serija Partizana 8:2 primorala je Dejana Radonjića da zatraži minut odmora. Na kraju treće deonice, crveno-beli su imali prednost 68:60.

Plus 14 bilo je posle minut i po četvrte četvrtine, ekipa Dejana Radonjića je nastavila u odličnom ritmu i povećavala prednost, a trener Partizana NIS Petar Božić je zatražio novi tajmaut. U istom tempu nastavili su domaći košarkaši i uz veliku podršku navijača došli do plus 20, pet minuta pre kraja meča. Kvinsi Miler stavio je tačku na sjajnu partiju i pobedu Crvene zvezde 92:77,  koja donosi dodatnu dozu samopuzdanja, pred nova brojna i velika iskušenja.

Utakmica u "Pioniru" ostaće upamćena i po 100.nastupu Marka Tejića u crveno-belom dresu, a meč su pored terena pratili kapiten Luka Mitrović i Nemanja Dangubić, koje su navijači u dvorani dočekali ovacijama.

KK Crvena zvezda Telekom : Rebić, Tompson 2, Mekel 12 (9as), Lazić 14 (4/5 za tri), Simanić, Tejić 11, Simonović 6, Gudurić 10, Jović, Miler 17, Cirbes 7, Štimac 13 (25 index).
U okviru četvrtog kola najelitnijeg evropskog takmičenja, u petak od 20 časova , jedini predstavnik Srbije u Evroligi dočekuje ekipu Fenerbahčea.