•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Maccabi Fox Tel Aviv
VS
KK Crvena zvezda
18. Januar 2018.
21:00
1Budućnost VOLI14/2
2CedevitaCrvena zvezda mts13/3
3Cedevita12/4
4Mornar9/7
5Partizan NIS8/9
6FMP7/8
7Zadar7/8
8Igokea6/10
9Cibona6/10
10Mega Bemaks5/11
11Petrol Olimpija5/11
12MZT Skopje Aerodrom3/13






VESTI

05.11.2015 /

Trijumf Crvene zvezde u večitom derbiju!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Partizan NIS rezultatom 92:77 u 245.večitom derbiju, i tako stigli do šeste pobede u regionalnom takmičenju.
U večitom derbiju  odigranom u osmom kolu ABA lige J.t.d,  košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Partizan NIS rezultatom 92:77(13:24, 32:16, 23:20, 24:17). Meč je odigran u hali Pionir pred oko 4000 ljudi, a podršku je pružilo i nekoliko prvotimaca fudbalskog kluba Crvena zvezda. Najefikasniji u redovima aktuelnog šampiona bili su Miler sa 17 i Lazić sa 14 poena. U redovima Partizana najbolji pojedinac bio je Aranitović sa 19 poena.

Pred start derbija, trener Radonjić se odlučio da na teren izvede Mekela, Jovića, Lazića, Cirbesa i Tejića. Nakon 4 vezana poena Tejića košarkaši Zvezde imali su prednost 8:7, a trener gostiju Božić zatražio je prvi tajmaut. Vladimir Štimac prvi put je izašao na parket pred domaćim navijačima, i odmah u prvom napadu zabeležio poene. 

Treća trojka Partizana i prednost od 17:10 bila je razlog za tajmaut trenera Radonjića, tri minuta pre kraja prve deonice. Bez šuta spolja bila je Zvezda u uvodnoj deonici, pa su gosti na prvi odmor otišli sa prednošću od 24:13.

Za seriju Zvezde 20:4 u prvih pet minuta igre, najzaslužniji je bio sjajni Kvinsi Miler. Uživao je Amerikanac na parketu i za kratak period uspeo da postigne 11 poena za novo vođstvo crveno-belih 33:31. Odličnu deonicu Zvezda je obeležila sa 32 postignuta poena i na poluvreme otišla sa prednošću od 45:40. Najefikasniji bio je upravo Miler sa 11 poena.

Nastavila je Crvena zvezda sa dobrom igrom u napadu i u drugom poluvremnu, u 24. minutu došla do plus 7, 54:47. Prvu dvocifrenu prednost aktuelnom šampionu ABA lige, doneo je Marko Gudurić i posle 5 vezanih poena na semaforu je stajalo 61:50. Serija Partizana 8:2 primorala je Dejana Radonjića da zatraži minut odmora. Na kraju treće deonice, crveno-beli su imali prednost 68:60.

Plus 14 bilo je posle minut i po četvrte četvrtine, ekipa Dejana Radonjića je nastavila u odličnom ritmu i povećavala prednost, a trener Partizana NIS Petar Božić je zatražio novi tajmaut. U istom tempu nastavili su domaći košarkaši i uz veliku podršku navijača došli do plus 20, pet minuta pre kraja meča. Kvinsi Miler stavio je tačku na sjajnu partiju i pobedu Crvene zvezde 92:77,  koja donosi dodatnu dozu samopuzdanja, pred nova brojna i velika iskušenja.

Utakmica u "Pioniru" ostaće upamćena i po 100.nastupu Marka Tejića u crveno-belom dresu, a meč su pored terena pratili kapiten Luka Mitrović i Nemanja Dangubić, koje su navijači u dvorani dočekali ovacijama.

KK Crvena zvezda Telekom : Rebić, Tompson 2, Mekel 12 (9as), Lazić 14 (4/5 za tri), Simanić, Tejić 11, Simonović 6, Gudurić 10, Jović, Miler 17, Cirbes 7, Štimac 13 (25 index).
U okviru četvrtog kola najelitnijeg evropskog takmičenja, u petak od 20 časova , jedini predstavnik Srbije u Evroligi dočekuje ekipu Fenerbahčea.