2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5

05.11.2015 /

Trijumf Crvene zvezde u večitom derbiju!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Partizan NIS rezultatom 92:77 u 245.večitom derbiju, i tako stigli do šeste pobede u regionalnom takmičenju.
U večitom derbiju  odigranom u osmom kolu ABA lige J.t.d,  košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Partizan NIS rezultatom 92:77(13:24, 32:16, 23:20, 24:17). Meč je odigran u hali Pionir pred oko 4000 ljudi, a podršku je pružilo i nekoliko prvotimaca fudbalskog kluba Crvena zvezda. Najefikasniji u redovima aktuelnog šampiona bili su Miler sa 17 i Lazić sa 14 poena. U redovima Partizana najbolji pojedinac bio je Aranitović sa 19 poena.

Pred start derbija, trener Radonjić se odlučio da na teren izvede Mekela, Jovića, Lazića, Cirbesa i Tejića. Nakon 4 vezana poena Tejića košarkaši Zvezde imali su prednost 8:7, a trener gostiju Božić zatražio je prvi tajmaut. Vladimir Štimac prvi put je izašao na parket pred domaćim navijačima, i odmah u prvom napadu zabeležio poene.

Treća trojka Partizana i prednost od 17:10 bila je razlog za tajmaut trenera Radonjića, tri minuta pre kraja prve deonice. Bez šuta spolja bila je Zvezda u uvodnoj deonici, pa su gosti na prvi odmor otišli sa prednošću od 24:13.

Za seriju Zvezde 20:4 u prvih pet minuta igre, najzaslužniji je bio sjajni Kvinsi Miler. Uživao je Amerikanac na parketu i za kratak period uspeo da postigne 11 poena za novo vođstvo crveno-belih 33:31. Odličnu deonicu Zvezda je obeležila sa 32 postignuta poena i na poluvreme otišla sa prednošću od 45:40. Najefikasniji bio je upravo Miler sa 11 poena.

Nastavila je Crvena zvezda sa dobrom igrom u napadu i u drugom poluvremnu, u 24. minutu došla do plus 7, 54:47. Prvu dvocifrenu prednost aktuelnom šampionu ABA lige, doneo je Marko Gudurić i posle 5 vezanih poena na semaforu je stajalo 61:50. Serija Partizana 8:2 primorala je Dejana Radonjića da zatraži minut odmora. Na kraju treće deonice, crveno-beli su imali prednost 68:60.

Plus 14 bilo je posle minut i po četvrte četvrtine, ekipa Dejana Radonjića je nastavila u odličnom ritmu i povećavala prednost, a trener Partizana NIS Petar Božić je zatražio novi tajmaut. U istom tempu nastavili su domaći košarkaši i uz veliku podršku navijača došli do plus 20, pet minuta pre kraja meča. Kvinsi Miler stavio je tačku na sjajnu partiju i pobedu Crvene zvezde 92:77,  koja donosi dodatnu dozu samopuzdanja, pred nova brojna i velika iskušenja.

Utakmica u "Pioniru" ostaće upamćena i po 100.nastupu Marka Tejića u crveno-belom dresu, a meč su pored terena pratili kapiten Luka Mitrović i Nemanja Dangubić, koje su navijači u dvorani dočekali ovacijama.

KK Crvena zvezda Telekom : Rebić, Tompson 2, Mekel 12 (9as), Lazić 14 (4/5 za tri), Simanić, Tejić 11, Simonović 6, Gudurić 10, Jović, Miler 17, Cirbes 7, Štimac 13 (25 index).
U okviru četvrtog kola najelitnijeg evropskog takmičenja, u petak od 20 časova , jedini predstavnik Srbije u Evroligi dočekuje ekipu Fenerbahčea.