•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    CZV   BKN
    - : -
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Real Madrid
VS
KK Crvena zvezda
01. Decembar 2017.
21:00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

30.12.2015 /

Trijumfalni završetak! Crveno-beli oduvali Tajfun!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pobedili su u Sloveniji ekipu Tajfun Šentjura rezultatom 73:63 (20:21, 19:14, 18:14,16:14) i tako na najbolji način okončali istorijsku 2015. godinu u regionalnom takmičenju.
 poslednjem ovogodišnjem kolu ABA lige J.t.d izbranici Dejana Radonjića savladali su slovenački Tajfun rezultatom 73:63 (20:21, 19:14, 18:14,16:14) pred 2200 gledalaca u areni "Golovec”. Najefikasniji kod crveno-belih bili su Jović sa 14 poena i Gudurić sa 11. U poraženom timu Bratož je postigao 16 poena.

Miler,Cirbes, Dangubić, Jović i Lazić našli su se u startnih pet koji su otvorili utakmicu. U prvoj deonici meča viđena je lepa igra sa obe strane, dosta realizovanih napada i bez prekida. Posle uvodnih sedam minuta igre bilo je izjednačeno 17:17, uz 8 postignutih poena Zvezdinog pleja Stefana Jovića. Do kraja četvrtine Miler je ubacio trojku, a Tajfun serijom 4:0 stigao do prednosti 21:20.

Rotirao je dosta trener Radonjić, što će biti jedna od glavnih stavki usled teškog rasporeda koji očekuje crveno-bele u naredne dve nedelje, i posle 3 minuta nastavka aktuelni regionalni šampion je vodio 26:25. U narednom minutu usledio je i prvi tajmaut na meču zatražen od strane stratega Radonjića, posle serije domaćih košarkaša 5:0. Ispostavilo se kao odličan potez jer je nakon odmora usledila serija 8:0 crveno-belih za novo vođstvo 32:30, a prvi predah za svoj tim zatražio je trener Mihevc. Nastavili su gosti da održavaju prednost i posle trojke Nemanje Dangubića u poslednjim sekundama poluvremena bilo je plus 4, 39:35. Najbolji pojedinac bio je Jović sa 12 poena.

Turbulentan nastavak meča sa dosta preokreta i mini-serija. Najpre je Tajfun prešao u vođstvo, zatim je Zvezda odgovorila serijom 6:0, a potom su domaći vratili istom merom i došli do izjednačenja 47:47, a svoj prvi minut odmora u drugom poluvremenu uzeo je Dejan Radonjić. Serija 10:2, atraktivna blokada Milera i sjajne asistencije Rebića obeležili su završnicu treće deonice koja je srpskom šampionu donela prvu ozbiljniju prednost 57:49.

Sjajno drugo poluvreme košarkaša Zvezde, prednost je rasla iz minuta u minut, a posle sedam minuta poslednje deonice i trojke uz faul Gudurića bilo je plus 16, 71:55. Uspeli su domaći košarkaši koliko toliko da ublaže poraz, ali jednostavno nisu imali snage a ni vremena da odgovore ekipi Dejana Radonjića koja je na kraju zasluženo slavila rezultatom 73:63. 

KK Crvena zvezda Telekom: Rebić 3, Tompson 2, Dangubić 4, Lazić 9, Simanić 2, Tejić, Simonović 4, Gudurić 11, Jović 14+6as, Miler 7+8sk, Cirbes 8, Štimac 9+9sk.

Nikola Rebić:

"Znali smo da dolazimo ekipi koja je potpuno drugačija od one sa kojom smo igrali u prvom delu sezone. Iako su domaćini bili oslabljeni neigranjem glavnog igrača Sandi Čebulara. U prvom poluvremenu smo se  mučili, ali je na kraju presudio naš kvalitet. Posle nekih lakih kontranapada, napravili smo razliku . Uskoro sledi početak Top 16 faze i meč u Istanbulu."

Dejan Radonjić :

"Nismo najbolje otvorili meč, napravili smo puno grešaka, što je Tajfun iskoristio. U drugoj četvrtini smo pojačali odbranu i uspeli da kontrolišemo igru . Slično se desilo i u trećoj četvrtini kada smo pojačali napad. Imamo jedan dan odmora, a onda putujemo u Tursku na meč Top 16 faze Evrolige i tu su trenutno usmerene naše misli."

Meč prvog kola Top 16 faze Evrolige na programu je u sredu u Istanbulu od 18h, a prvi protivnik košarkaša Crvene zvezde Telekom biće Anadolu Efes našeg Dušana Ivkovića.