11Union Olimpija0/0
12Zadar0/0

30.10.2015 /

Ubedljiv poraz crveno-belih u Podmoskovlju

Košarkaši Crvene zvezde Telekom izgubili su u 3. kolu Evrolige na gostovanju u Moskvi od ekipe Himkija 91:53 (22:17, 29:13, 20:9, 20:14).
Košarkaši Crvene zvezde Telekom ubedljivo su poraženi od Himkija u Moskvi u 3. kolu Evrolige rezultatom  91:53.

Pred 2000 gledalaca u "Krilatskoje Areni” u Moskvi jedina svetla tačka u crveno-belom dresu bio je Cirbes sa 15 poena, dok je Augustin sa 14 bio najefikasniji u odličnom timu Himkija.

Utakmica u Rusiji, počela je minutom ćutanja u čast legendarnog trenera Ranka Žeravice, a igrači Crvene zvezde Telekom, imali su na dresovima crni flor.

Početak meča u Podmoskovlju nije nagoveštavao ubedljiv poraz. Startnu petorku crveno – belih na ovoj utakmicu činili su: Mekel, Lazić, Tompson, Tejić i Zirbes.

Početak utakmice obeležile su jake odbrane, a na polovini prve četvrtine crveno – beli su imali prednost 13:7. Zvezda nije bez podrške u dvorani Krilatskoje, prisutno je bilo par stotina navijača crveno – belih sa kojima su bile i pristalice Spartaka iz Moskve. Svoj prvi nastup u Evroligi zabeležio je Kvinsi Miler koji je sa Jovićem zamenio Lazića i Tejića koji su ušli u problem sa ličnim greškama. Miler je prvim poenima u dresu Crvene zvezde Telekom doneo najveću prednost crveno – belima, 17:10 te je trener domaćih primoran da traži tajmaut. Nakon nekoliko loših rešenja u napadu izabranika trenera Radonjića, Himki pravi seriju od 12:0, trojkama Dragića, a na prvi odmor odlazi se sa prednošću Himkija 22:17.

Na startu druge četvrtine petorku Zvezde činili su Jović, Mekel, Simonović, Miler i Štimac. Druga četvrtina počela je u istom ritmu kako je završena i prva,  domaćin je zaigrao još agresivnije i posle tri minuta druge četvrtine poveo 31:20. Jović vrlo brzo ulazi u problem sa faulovima, nakon četiri minuta u drugoj četvrtini već je imao 3 penala. Sa druge strame, Himki je održavao visok nivo igre, i na poluvremenu rezultat je bio 51:30 za domaćina. Najefikasniji u redovima Crvene zvezde Telekom su Cirbes sa 9 i debitant u Evroligi Miler sa 7 poena.

I u trećoj četvriti domaćin nastavlja sa agresivnom igrom na obe strane terena, te se prednost iz minuta u minut povećavala i Himki je na 4 minuta do kraja treće četvrtine već imao +25, 61:36. Dugo igrači Crvene zvezde nisu imali adekvatan odgovor na snažnu odbranu domaćina te su na poslednji mali odmor otišli sa minusom od 32 poena, 71:39.

Poslednju četvrtinu započeli su Mekel, Lazić, Simonović, Miler i Cirbes, ali nisu uspeli da donesu bolju igru crveno – belih. Prva dva minuta poslednje četvrtine nisu mogli da dođu do poena, što je prekinuo Maik Cirbes novim koševima iz reketa. U jednom trenutku prednost Himkija išla je do plus 40, 81:41 i tu su prednost domaćini do kraja meča održavali. Na kraju, Himki – Crvena zvezda Telekom 91:53.

Trener Radonjić i ekipa nemaju mnogo vremena za odmor jer ih već u utorak očekuje novi duel u ABA j.t.d ligi, i novi duel sa ‘’večitim rivalom’’, ekipom Partizana od 18 časova u dvorani Pionir.

Crvena zvezda Telekom: Rebić, Tompson 2 (3sk, 2 blokade), Mekel 9 (4as), Lazić 4, Simanić 2, Tejić, Simonović 5 (4sk), Gudurić 4, Jović 3 (3as), Miler 7 (5sk), Cirbes 15 (14sk), Štimac 2 (5sk).
Naredni meč u Evroligi košarkaše Crvene zvezde Telekom očekuje u petak 06. novembra kada su domaćini turskom Fenerbahčeu.