•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
KK Partizan
02. Mart 2019.
18:00
1Crvena zvezda mts17/1
2Cedevita13/5
3Budućnost VOLI12/5
4Partizan NIS12/6
5Mega Bemax9/9
6FMP8/10
7Cibona7/11
8Mornar 7/10
9Igokea6/12
10Zadar6/12
11Petrol Olimpija5/13
12Krka5/13






VESTI

18.04.2018 /

Ubedljiva pobeda na startu Superlige Srbije

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su pobedu u 1. kolu Superlige Srbije. Crveno-beli su u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ savladali Mladost iz Zemuna rezultatom 115:64.
Košarkaši Crvene zvezde mts odlično su započeli nastup u Superligi Srbije. U 1. kolu domaćeg prvenstva, crveno-beli su savladali Mladost iz Zemuna na svom parketu rezultatom 115:64.

Trener Dušan Alimpijević stavio je na poštedu nekoliko prvotimaca, a ’’debitanti’’ Filip Čović i Aleksa Radanov pokazali su na terenu da njihovo uklapanje u sistem ide planiranim tokom. Pitanje pobednika rešeno je u ranoj fazi, ali su crveno-beli do kraja meča zadržali veoma ozbiljan pristup. 

U ubedljivoj pobedi svi igrači koji su imali minute, upisali su se u strelce. A, najefikasniji akter utakmice bio je Stefan Janković koji je upisao 22 poena uz osam skokova. 

Mladost je parirala gotovo prvih pet uvodnih minuta, ali je sjajna serija Stefana Jankovića počela da rezultatski odvaja crveno-bele. Na izvrsnu partiju četvorke crveno-belih, nadovezao se Ognjen Dobrić trojkom i Nikola Jovanović svojim prvim poenima na utakmici. Zvezda je došla do prve dvocifrene prednosti (18:8) i preuzela potpunu kontrolu nad utakmicom. 

Crveno-beli su bili u veoma dobrom ritmu. Povratnik u redove Crvene zvezde Filip Čović, nastavio je tamo gde je Ročesti stao i odlično razigravao ekipu. U dobrom šuterskom ritmu je bio i Marko Kešelj, a povratak Stefana Jankovića posle kraćeg odmora doneo je novu energiju crveno-belih. Janković je ubacio novu trojku i crveno-beli su stekli po prvi put 20 poena prednosti – 45:25. 

Zvezda je bez većih problema sačuvala vođstvo do poluvremena i na veliki odmor otišla sa 17 poena prednosti – 53:36.

U nastavku igre crveno-beli su pojačali ritam, igrali sa mnogo tranzicije i brzo rešavali napade. Mladost je samo delimično parirala, ali bilo je jasno da ne mogu da isprate ritam koji su nametnuli košarkaši Crvene zvezde. 

Prednost je u takvom odnosu snage rasla i nakon trojke Filipa Čovića u završnici trećeg perioda došla do najvećih plus 30 (80:50).

Ako se i postavljalo pitanje pobednika u ovoj utakmici, više nije bilo prostora za to. Mladost je parirala dok je mogla, a crveno-beli su sa renoviranim igračkim kadrom izborili prvu pobedu u Superligi Srbije.

Sledeći meč Crvena zvezda mts igra u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ u subotu. Protivnik crveno-belima je ekipa Mega Bemaksa. 

Crvena zvezda mts – Mladost Zemun 115:64 (26:15, 27:21, 29:16, 33:12)

Crvena zvezda mts: Čović 16 (5as), Kešelj 15, Davidovac 15, Lazić 3, Radanov 8, Dobrić 15, Feldin, Janković 22 (8sk), Ročesti 2 (5as), Omić, Lesor 6 (9sk), Jovanović 13 (8sk).

Filip Čović:

''Čestitao bih stručnom štabu i ekipi na dobroj utakmici i bitnoj pobedi posle svega. Ne bih mnogo pričao jer sam ja ovde tek dan i po. Odigrali smo dobro, u nekim delovima agresivno. Bilo je i grešaka, što je i logično jer su dva igrača došla, a dva otišla. Nadam se da ćemo nastaviti ovako.

Trudio sam se da dam sve od sebe. Danas mi je išlo. Najbitnije je da tim igra dobro, pobeđuje. Individualni učinak bih stavio uvek po strani.''

Dušan Alimpijević:

''Čestitao bih Mladosti na ulasku u Superligu i želim im dobre partije. Bilo je izuzetno teško pripremiti ekipu, ne za ovu utakmicu, već za početak Superlige. Treba izaći iz emotivnog šoka, koji je veći od fizičkog i koji nije bilo mali. Vidite kako je liga razmišljala o ekipi koja će se potencijalno boriti za plejof. Igrali smo utakmicu u subotu, a već u sredu započeli takmičenje u domaćem prvenstvu.

Važno je da smo se glavom vratili na teren. Ova utakmica pokazuje da smo uradili dobru stvar sa dovođenjem dva nova igrača jer smo dobili igrače koji mogu momentalno da pomognu. Čestitam igračima koji nisu imali značajne uloge, a danas su doprineli utakmici da bude onakva kakva je bila''