•  
    CSK   CZV
    102 : 80
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   GSO
    77 : 58
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   BRO
    74 : 60
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    76 : 84
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    98 : 68
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 66
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    71 : 78
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   BDV
    82 : 67
    Mar 19, Sun 19.00
  •  
    CZV   OLY
    64 : 66
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    67 : 54
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    BDV   CZV
    63 : 57
    Mar 28, Tue 20.00
  •  
    CZV   UNK
    83 : 65
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    DDI   CZV
    78 : 62
    Apr 7, Fri 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
  •  
    SPA   CZV
    54 : 89
    Apr 21, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    85 : 74
    Apr 25, Tue 20.00
  •  
    FMP   CZV
    64 : 91
    Apr 29, Sat 15.00
  •  
    CZV   MEG
    89 : 85
    May 2, Tue 18.00
  •  
    VRŠ   CZV
    76 : 94
    May 6, Sat 20.00
  •  
    BOR   CZV
    65 : 85
    May 9, Tue 19.00
  •  
    CZV   DYN
    87 : 68
    May 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   SPA
    89 : 60
    May 15, Mon 20.00
  •  
    PAR   CZV
    78 : 77
    May 18, Thu 19.00
  •  
    CZV   FMP
    77 : 69
    May 22, Mon 18.00
  •  
    MEG   CZV
    67 : 73
    May 25, Thu 19.30
  •  
    CZV   VRŠ
    - : -
    May 28, Sun 13.00
  •  
    CZV   BOR
    - : -
    May 31, Wed 20.00
  •  
    DYN   CZV
    - : -
    Jun 3, Sat 20.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Vršac
28. Maj 2017.
13:00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

28.10.2016 /

Umor stigao Zvezdu u Atini

Košarkaši Crvene zvezde mts nakon dve izuzetne pobede protiv Galatasaraja i Barselone, poraženi su u četvrtom kolu Evrolige, u Atini, od ekipe Panatinaikosa, rezultatom 70:59 ( 23:14, 23:11, 15:16, 9:18).
Dosta težak raspored srpskog šampoina, u 7 dana čak četiri meča odigrali su crveno-beli, a u narednoj nedelji imaće jođ dva teška susreta, najpre ekipi Mornara u Baru, a potom u Beograd stiže prošlogodišnji učesnik Fajnal Fora, ekipa Baskonie.

U okviru četvrtog kola najeltinijeg evropskog takmičenja, izabranici Dejana Radonjića odigrali su slabo prvo poluvreme koje ih je na kraju i koštalo poraza u Atini od ekipe Panatinaikosa rezultatom 70:59 ( 23:14, 23:11, 15:16, 9:18). U jednoj od lošijih napadačkih izdanja, crveno-beli su kombinovali samo 8 asistencija za ceo meč. Pred nekoliko hiljada gledalaca u dvorani "Olympic Sports Center" u Atini, najefikasniji u redovima Zvezde, bili su Kuzmić sa dabl-dabl učinkom od 15 poena i 15 skokova, dok je Bjelica dodao 12. U redovima grčkog tima, Džejms Gist je ubacio 17 poena.

Najnovije pojačanje Crvene zvezde, Nejt Volters, zabeležio je prvi nastup u crveno-belom dresu.

Startna petorka: Jović, Dženkins, Dangubić, Kuzmić, Mitrović.

Loše otvaranje susreta crveno-belih, čak 6 izgubljenih lopti nakon pet minuta igre, omogućilo je domaćinu da stekne prednost 9:4. Nije ni grčki tim mnogo pokazao u prvom delu igre, uglavnom su poeni stizali posle grešaka gostiju, ali su ipak zadržali vođstvo 23:14. 

Nejt Volters upisao je svoje prve minute u nastavku meča, a crveno-beli su potpuno uspavano otvorili drugu deonicu i dozvolili domaćinu da serijom 11:0, stekne visokih 34:14. Mnogo problema u odbrani reketa srpskog šampiona, pokušao je trener Radonjić raznim rotacijama da pronađe pravu petorku kojom bi odgovorio grkom timu, ali jedini raspoloženi igrač u napadu Zvezde bio je Kuzmić sa 13 poena. Nastavili su gosti sa greškama, Panatinaikos je u tranziciji stizao do lakih poena i rešio prvo poluvreme u svoju korist 46:25.

Vidno umorni, košarkaši Zvezde nisu uspevali da povežu nekoliko kvalitetnih odbrana, dok su u napadu samo na momente prikazali igru koja ih je krasila u prethodnim susretima. Nejt Volters imao je dobru rolu u trećoj deonici, postigavši 6 poena, ali je Panatinaikos i pored činjenice da je Zvezda dobila treću deonicu, imao visokih 61:41.

Nastavio je Volters da podiže ritam srpskog šampiona koji je posle mini serije 6:0, naterao trenera Ćavija Paskvala da zatraži rani tajmaut. Imali su priliku crveno-beli da u par navrata spuste na jednocifren zaostatak, ali je i sreća nedostajala u tim trenucima, pa je Panatinaikos na kraju mirno priveo susret kraju i trijumfovao 70:59.

KK Crvena zvezda mts: Volters 8, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić, Dobrić, Simonović 4, Dženkins 8, Gudurić 3, Jović 3, Kuzmic 15+15 sk, Bjelica 12.

Već u ponedeljak od 18h, košarkaši Crvene zvezde mts, nastavljaju odbranu titule u ABA ligi susretom u Baru protiv ekipe Mornara.

Foto: Euroleague.net