•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    - : -
    Dec 18, Tue 18.00
  •  
    CIB   CZV
    - : -
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    - : -
    Dec 30, Sun 19.00
Mega Bemax
VS
KK Crvena zvezda mts
15. Decembar 2018.
19:00
1Crvena zvezda mts9/0
2Mega Bemax7/2
3Budućnost VOLI6/2
4Cedevita5/4
5Partizan NIS4/5
6FMP4/5
7Petrol Olimpija3/6
8Cibona3/6
9Krka3/6
10Zadar3/5
11Igokea3/5
12Mornar2/6






VESTI

28.10.2016 /

Umor stigao Zvezdu u Atini

Košarkaši Crvene zvezde mts nakon dve izuzetne pobede protiv Galatasaraja i Barselone, poraženi su u četvrtom kolu Evrolige, u Atini, od ekipe Panatinaikosa, rezultatom 70:59 ( 23:14, 23:11, 15:16, 9:18).
Dosta težak raspored srpskog šampoina, u 7 dana čak četiri meča odigrali su crveno-beli, a u narednoj nedelji imaće jođ dva teška susreta, najpre ekipi Mornara u Baru, a potom u Beograd stiže prošlogodišnji učesnik Fajnal Fora, ekipa Baskonie.

U okviru četvrtog kola najeltinijeg evropskog takmičenja, izabranici Dejana Radonjića odigrali su slabo prvo poluvreme koje ih je na kraju i koštalo poraza u Atini od ekipe Panatinaikosa rezultatom 70:59 ( 23:14, 23:11, 15:16, 9:18). U jednoj od lošijih napadačkih izdanja, crveno-beli su kombinovali samo 8 asistencija za ceo meč. Pred nekoliko hiljada gledalaca u dvorani "Olympic Sports Center" u Atini, najefikasniji u redovima Zvezde, bili su Kuzmić sa dabl-dabl učinkom od 15 poena i 15 skokova, dok je Bjelica dodao 12. U redovima grčkog tima, Džejms Gist je ubacio 17 poena.

Najnovije pojačanje Crvene zvezde, Nejt Volters, zabeležio je prvi nastup u crveno-belom dresu.

Startna petorka: Jović, Dženkins, Dangubić, Kuzmić, Mitrović.

Loše otvaranje susreta crveno-belih, čak 6 izgubljenih lopti nakon pet minuta igre, omogućilo je domaćinu da stekne prednost 9:4. Nije ni grčki tim mnogo pokazao u prvom delu igre, uglavnom su poeni stizali posle grešaka gostiju, ali su ipak zadržali vođstvo 23:14. 

Nejt Volters upisao je svoje prve minute u nastavku meča, a crveno-beli su potpuno uspavano otvorili drugu deonicu i dozvolili domaćinu da serijom 11:0, stekne visokih 34:14. Mnogo problema u odbrani reketa srpskog šampiona, pokušao je trener Radonjić raznim rotacijama da pronađe pravu petorku kojom bi odgovorio grkom timu, ali jedini raspoloženi igrač u napadu Zvezde bio je Kuzmić sa 13 poena. Nastavili su gosti sa greškama, Panatinaikos je u tranziciji stizao do lakih poena i rešio prvo poluvreme u svoju korist 46:25.

Vidno umorni, košarkaši Zvezde nisu uspevali da povežu nekoliko kvalitetnih odbrana, dok su u napadu samo na momente prikazali igru koja ih je krasila u prethodnim susretima. Nejt Volters imao je dobru rolu u trećoj deonici, postigavši 6 poena, ali je Panatinaikos i pored činjenice da je Zvezda dobila treću deonicu, imao visokih 61:41.

Nastavio je Volters da podiže ritam srpskog šampiona koji je posle mini serije 6:0, naterao trenera Ćavija Paskvala da zatraži rani tajmaut. Imali su priliku crveno-beli da u par navrata spuste na jednocifren zaostatak, ali je i sreća nedostajala u tim trenucima, pa je Panatinaikos na kraju mirno priveo susret kraju i trijumfovao 70:59.

KK Crvena zvezda mts: Volters 8, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić, Dobrić, Simonović 4, Dženkins 8, Gudurić 3, Jović 3, Kuzmic 15+15 sk, Bjelica 12.

Već u ponedeljak od 18h, košarkaši Crvene zvezde mts, nastavljaju odbranu titule u ABA ligi susretom u Baru protiv ekipe Mornara.

Foto: Euroleague.net