•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

21.12.2017 /

Umorna Zvezda poražena od Panatinaikosa

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da savladaju višestrukog prvaka Evrope Panatinaikos. Grci su bili bolji u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ rezultatom 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11).
Serija gostovanja uzela je danak u redovima Crvene zvezde mts. Evidentno umorni crveno-beli vratili su se u Beograd posle serije gostovanja koja je obuhvatila Valensiju, Mornar i Istanbul koji su praktično u tri različita dela Evrope. I onda utakmicu u Beogradu protiv Panatinaikosa u svega sedam dana.

Uprkos umoru, na krilima navijača crveno-beli su se borili do poslednjeg daha. Zahvaljujući beskompromisnoj borbi došli u priliku da u potpunosti preokrenu rezultat protiv Panatinaikosa, ali stali na korak od čudesnog ’’kambeka’’.

Iako su izabranici Dušana Alimpijevića poraženi od Panatinaikosa rezultatom 63:69, njihova borba je nagrađena od strane vernih navijača. Crveno-beli su ispraćeni aplauzom u svlačionicu. Nažalost, vremena za odmor nema. Već u ponedeljak sledi gostovanje u Sremskoj Mitrovici za nastavak borbe za pol poziciju u ABA ligi koju crveno-bele trenutno zauzimaju.

Panatinaikos je nešto bolje započeo utakmicu, pre svega zahvaljujući šutu spolja koji je dobro služio njegove visoke igrače. Poveli su Atinjani 7:13, ali je Dangubićeva energija bila pokretač serije 8:0 koja je donela potpuni preokret. Ipak, crveno-beli nisu imali dovoljno raspoloženih igrača u uvodu utakmice. Zvezda je do kraja deonice postigla samo dva poena i to je doprinelo novoj seriju i preokretu pa su gosti na kraju prvog perioda imali pet poena prednosti (15:20). 
Drugi period počeo je pogotkom Singltona, ali je Zvezda pokazivala sve bolju igru u odbrani. Kada se na agresivnu igru u defanzivi nadovezao Feldin to je značilo i novo vođstvo crveno-belih i to nakon nove serije, ovog puta – 8:0 (23:22). 

U nastavku je viđena prava borba sa izrazito agresivnim odbranama na obe strane. Igralo se praktično koš za koš. Zvezdinu minimalnu prednost čuvali su Ročesti i Bjelica koji su igrali sve bolje i bolje kako je utakmica odmicala. 

Ipak, Gist i Dentmon su u praktično poslednjih 30 sekundi prvog poluvremena ubacili koš uz faul, a potom i trojku uz zvuk sirene koji su doneli novi prekoret i vođstvo Atinjanima pred odlazak na duži odmor (38:41). 

Drugo poluvreme je započelo novom trojkom Singltona. Crveno-beli nisu imali pomoć od šuta za tri poena, ali su to nadoknađivali velikom borbenošću koja je donosila skokove u napadu. Međutim, Panatinaikos je igrao veoma agresivno i dobro u odbrani. Zvezda je tragala za raspoloženim šuterima i dok je takva bila situacija Grci su došli do najvećeg vođstva (42:55). Bilo je još nešto više od 13 minuta do kraja. 

Najava boljeg šuterskog raspoloženja bila je Jankovićeva trojka, a kada je Lesor pogodio iz ofanzivnog skoka crveno-beli su mini serijom 5:1 smanjili dvocifreni zaostatak na minus devet pred ulazak u poslednji kvartal – 49:58. 

U poslednjem periodu Zvezda je zaigrala izuzetno agresivno u odbrani i zahvaljujući tome onemogućila Panatinaikos da pogodi iz igre preko tri minuta. Ipak, sreća je okrenula leđa, mnogo lopti izlazilo iz obruča pa to nije u potpunosti materijalizovano. Gabriel je na drugoj strani pogodio trojku preko ruke i sa minus šest crveno-beli su otišli na minus 9 (53:62).

 
Zvezda se borila do kraja i ta borba donela joj je nadu za potpuni preokret. Ipak, kao i tokom čitave utakmice šut nije služio umorne crveno-bele pa je Feldin promašio trojku za izjednačenje 30 sekundi pre kraja.  

Dušan Alimpijević:

''Nažalost, nismo imali dovoljno energije da odigramo kako znamo i umemo. Definitivno se vidi da je taj put ostavio traga na nas i da u pojedinim momentima kada odigramo odbranu dobro 20 sekundi, u poslednje četiri padne koncentracija. Tada neka posle dobre odbrane ih nateramo na loš šut, kada ne dodirne obruč, ali padne u njihove ruke. To je pad u koncentraciji. Bio bih licemeran kada bih zamerio bilo šta mojim igračima. Mislim da smo se borili koliko su naše mogućnosti u našem trenutku. Nemojte zaboraviti da je ovaj tim sam došao u ovu situaciju, nenormalnu situaciju da postane normalno da se očekuje da Crvena zvezda pobeđuje u kontinuitetu Evroligi''

Crvena zvezda mts – Panatinaikos 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11)

Crvena zvezda mts: Dangubić 4 (6sk), Davidovac, Lazić 3, Antić 2, Dobrić 5, Feldin 21, Janković 5, Ročesti 7, Lesor 8 (5sk), Dilan, Jovanović, Bjelica 8.