•  
    CZV   DDI
    70 : 73
    Oct 13, Thu 21.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 85
    Oct 21, Fri 19.00
  •  
    CZV   FCB
    76 : 65
    Oct 26, Wed 19.00
  •  
    PAO   CZV
    70 : 59
    Oct 28, Fri 19.00
  •  
    CZV   BKN
    60 : 73
    Nov 4, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    83 : 72
    Nov 7, Mon 21.00
  •  
    UNK   CZV
    65 : 62
    Nov 10, Thu 17.00
  •  
    CIB   CZV
    70 : 91
    Nov 12, Sat 19.00
  •  
    BRO   CZV
    78 : 79
    Nov 15, Tue 20.00
  •  
    CZV   EA7
    83 : 70
    Nov 17, Thu 19.00
  •  
    CZV   KSK
    91 : 70
    Nov 21, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    100 : 79
    Nov 24, Thu 19.00
  •  
    OLP   CZV
    67 : 85
    Nov 28, Mon 18.00
  •  
    CZV   ZAL
    79 : 88
    Dec 2, Fri 19.00
  •  
    CZV   FMP
    93 : 62
    Dec 5, Mon 18.00
  •  
    FNB   CZV
    87 : 72
    Dec 8, Thu 19.45
  •  
    BUD   CZV
    54 : 77
    Dec 11, Sun 19.00
  •  
    CZV   MTA
    83 : 58
    Dec 15, Thu 20.00
  •  
    MZT   CZV
    73 : 83
    Dec 17, Sat 17.00
  •  
    OLY   CZV
    73 : 65
    Dec 20, Tue 20.00
  •  
    CZV   RMB
    82 : 70
    Dec 22, Thu 19.00
  •  
    CED   CZV
    91 : 95
    Dec 25, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSK
    78 : 67
    Dec 29, Thu 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    113 : 65
    Jan 2, Mon 19.00
  •  
    ZAL   CZV
    61 : 77
    Jan 6, Fri 19.00
  •  
    MEG   CZV
    69 : 81
    Jan 9, Mon 18.00
  •  
    CZV   FNB
    75 : 73
    Jan 12, Thu 20.45
  •  
    CZV   KRK
    79 : 62
    Jan 15, Sun 17.00
  •  
    MTA   CZV
    67 : 71
    Jan 19, Thu 20.05
  •  
    IGK   CZV
    68 : 77
    Jan 21, Sat 17.00
  •  
    BKN   CZV
    69 : 87
    Jan 24, Tue 21.00
  •  
    CZV   PAO
    72 : 66
    Jan 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MRN
    82 : 71
    Jan 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   EFS
    72 : 86
    Feb 3, Fri 20.45
  •  
    PAR   CZV
    86 : 81
    Feb 5, Sun 18.00
  •  
    CSK   CZV
    102 : 80
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   CIB
    69 : 56
    Feb 12, Sun 17.00
  •  
    KSK   CZV
    61 : 98
    Feb 14, Tue 18.00
  •  
    CZV   GSO
    - : -
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   OLP
    - : -
    Feb 27, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    - : -
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    - : -
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    - : -
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    CZV   UNK
    - : -
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    DDI   CZV
    - : -
    Apr 7, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Olimpija
27. Februar 2017.
18:00
1Crvena zvezda mts20/1
2Partizan NIS16/5
3Cedevita15/6
4Budućnost VOLI14/6
5Cibona11/9
6Igokea10/11
7Olimpija Ljubljana 
9/12
8Karpoš Sokoli9/12
9FMP8/13
10Mornar7/14
11Mega Leks7/14
12MZT Skopje Aerodrom 7/14
13Krka7/14
14Zadar6/15

VESTI

02.12.2016 /

Žalgiris bolji od Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da savladaju Žalgiris u dvorani ''Aleksandar Nikolić''. Litvanci su slavili rezultatom 79:88 (16:24, 28:18, 22:24, 13:22).

U fantastičnom ambijentu dvorane ''Aleksandar Nikolić'' košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da savladaju Žalgiris. Litvanci su nakon velike borbe bili bolji, a meč je rešen u poslednjih pet minuta utakmice. Zvezda se borila, ali nisu uspeli da rezultatsku klackalicu koja je trajala tokom čitavog drugog poluvremena, prelome u svoju korist.

U tim trenucima Zvezdi je veoma nedostajao Marko Simonović koji je meč završio polovinom treće deonice nakon faula i tehničke greške. Polovinom poslednjeg perioda i Nemanja Dangubić je dobio petu ličnu pa je u završnici rotacija, koja je već skraćena zbog povreda Luke Mitrovića i Nikole Rebića, dodatno bila skraćena. Mitrović je kapitenski i pokušao, odigrao nepunih pet minuta, ali definitivno nije mogao.

Odsustvo kapitena osetilo se i u skoku jer su Litvanci imali 15 uhvaćenih lopti više. Ne treba zaboraviti i fantastičan šut za tri poena Žalgirisa koji je ubacio devet trojki iz 17 pokušaja.

I pored svega, izabranicima Dejana Radonjića niko ne može da zameri na borbenosti, a to su pokazali i navijači Crvene zvezde koji su dugo nakon poslednjeg zvuka sirene nastavili pesmu i zadržali igrače na parketu.

Od prvog minuta utakmice igralo se veoma čvrsto na obe strane sa odbranama na ivici faula. Crveno-beli su tražili ritam u napadu, a u odbrani im je velie probleme zadavao Arturas Milaknis. Sjajni litvanski šuter pogodio je četiri trojke iz četiri pokušaja i u prvoj četvrtini definitivno pravio razliku jer je posle sedam i po minuta igre Žalgiris imao dvocifreno vođstvo (9:20).

Dejan Radonjić je tragao za dobitnom kombinacijom, a činilo se da je na pravom putu ulaskom Marka Simonovića i Nejta Voltersa u igru. Njima je malo trebalo da se potpuno razigraju. Simonović je pogodio iz izuzetno teške pozicije uz zvuk sirene za istek napada, a tik pred istek četvrtine Volters je pogodio prepoznatljiv flouter. Podrška sa tribina je u tim trenucima bila sve jača i jača.

Amerikanac i reprezentativac Srbije su nastavili uspešnu saradnju i na početku drugog perioda. Simonović je polaganjem na asistenciju Voltersa produžio seriju 7:0 koja je smanjila razliku gostiju na šest poena (18:24).

Seriju je na kratko prekinuo Antanas Kavaliauskas, ali su Volters i Simonović nastavili da blistaju. Simonović je na iskustvo izvukao tri slobodna bacanja, dva pogodio, a Volters je košem uz faul spustio razliku na minus tri (23:26). Ipak, Kavaliauskas je nastavio da stvara probleme Zvezdi u reketu i prekinuo seriju. Nedostajalo je u tim trenucima da se neko još pridruži Simonoviću i Voltersu, a na drugoj strani Žalgiris je pogađao iz raznih situacija. Novom serijom 9:4 Litvanci su ponovo stekli osetnije vođstvo (27:35).

Potraga za trećim raspoloženim igračem u redovima crveno-belih je uspešno okončana jer se potpuno razigrao Milko Bjelica. Pogodak uz faul, šut iz ugla i sjajan prodor Milka Bjelice, a između toga i koš uz faul Čarlsa Dženkinsa doneli su Zvezdi novo vođstvo, prvo nakon uvodnih 2:0 (37:35). Tu prednost Zvezda je zadržala i do poluvremena (44:42).

U trećoj deonici razbudio se i Nemanja Dangubić. Ubacio je osam poena u uvodnih pet minuta i bio glavna uzdanica za očuvanje prednosti. Ipak, borbeni Žalgiris se držao u igri pre svega jer ih šut nije izneverio kada god bi Zvezda sticala veće vođstvo. Nakon trojke razigranog Danbuića crveno-beli su došli na pet poena prednosti (61:56), ali Žalgiris se vraćao u igru preko slobodnih bacanje jer su izabranici trenera Radonjića uveliko ispunili bonus. Seriju 7:0 gostiju produžio je Motum i Litvanci su preokrenuli rezultat ponovo u svoju korist (61:63). Odgovor je ponovo bio u rukama Voltersa koji je sa pet uzastopnih poena uzvratio i Zvezda, a u poslednji period ušlo se pri nerešenom rezultatu jer je Lekavičius pogodio nešto pre zvuka sirene (66:66).

Litvanski reprezentativac otvorio je i četvrti period novom trojkom, ali je Volters bio u ritmu na ovoj utakmici. Posle Gudurićevog pogođenog slobodnog bacanja, Amerikanac je postigao novu trojku i vratio prednost (70:69). Međutim, Zvezda je ponovo izgubila ritam u napadu. Mimo sa slobodnih bacanja, crveno-beli su teško pronalazili put do koša, a Kavaliauskas je nastavio da igra odlično. Predvodio je mini-seriju Žalgirisa od 8:1 koja je s obzirom na period meča i dotadašnju rezultatsku klackalicu izgledala značajno (74:82). Ostalo je nešto više od tri i po minuta do kraja meča.

Crveno-beli su pokušali zonskim presingom da poremete organizaciju igre Litvanaca, ali je i dalje napad predstavljao problem. Osim Voltersa i Bjelice čekao se još jedan raspoložen igrač. Činilo se da je to Dangubić, koji je trojkom iz ugla smanjio prednost gostiju na minus pet (79:84), ali je ubrzo dobio i petu ličnu pa posle Simonovića crveno-beli su ostali i bez Dangubića zbog pete lične.

Sudije su takođe pooštrile sudijski kriterijum. Zvezda je teško dolazila do svojih poena, a na drugoj strani Litvanci su sa linije penala ponoo sticali razliku. Na minut i po pre kraja utakmice Litvanci su imali nedostižnih devet poena prednosti i crveno-beli nisu mogli da se vrate u meč.

Crvena zvezda mts – Žalgiris Kaunas 79:88 (16:24, 28:18, 22:24, 13:22)

Crvena zvezda mts: Volters 15 (5as, 4sk), Dangubić 16, Mitrović, Lazić, Simanić, Dobrić, Simonović 16, Dženkins 6, Gudurić 1, Jović 4, Kuzmić 3 (5sk), Bjelica 19 (5sk).

Žalgiris: Pangos 5, Lekavičius 6, Valinskas, Vesterman 7 (8as, 5sk), Seibutis 2, Motum 9, Jankunas 2, Javtokas, Milaknis 19, Lima 4 (5sk), Kavaliauskas 20 (4sk).