•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    - : -
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Mornar Bar
VS
KK Crvena zvezda
17. Decembar 2017.
19:00
1Budućnost VOLI10/1
2Crvena zvezda mts9/2
3Cedevita8/3
4FMP5/6
5Partizan NIS5/6
6Zadar5/6
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Mega Bemax4/7
10Igokea4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/9






VESTI

09.01.2017 /

Zvezda bolja od Mege nakon produžetka

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Mega Leks u Sremskoj Mitrovici rezultatom 69:81 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, 2:14) i produžili trijumfalni niz u ABA ligi na 17 utakmica. Odličan debi imao je Dion Tompson,
Košarkaši Crvene zvezde mts produžili su niz pobeda u ABA ligi. Crveno-beli su savladali Mega Leks nakon produžetka rezultatom 81:69 i na taj način ostvarili 17. pobedu u isto toliko utakmica u regionalnom takmičenju. 

Zvezda je tokom većeg dela utakmice kontrolisala dešavanja na parketu, ali činilo se da je u završnici stigao umor izabranike Dejana Radonjića. To i ne treba da čudi jer iza sebe imaju tri uzastopna evroligaška trijumfa nad sjajnim timovima kakvi su Real Madrid, CSKA, kao i Žalgiris koji je pre samo nekoliko dana savladan u dalekom Kaunasu.

Ipak, kada su kvalitet i karakter bili od presudnog značaja, crveno-beli ni ovog puta nisu posustali. U produžetku su prikazali dominantnu igru i zahvaljujući fantastičnoj odbrani i lakim rešenjima u napadu upisali novi trijumf.

Sjajan doprinos u pobedi dao je i Dion Tompson koji je odigrao prvih sedam minuta u dresu Crvene zvezde mts. Za tako kratko vreme ostavio je odličan utisak, ubacio čak deset poena i uhvatio pet lopti. Na svoj način se predstavio navijačima i najavio da će biti veliko pojačanje u borbi na više frontova.

Domaćin je bolje započeo meč pa je preko Mušidija i Zagorca poveo 5:0. Ipak, Zvezda je odmah odgovorila još većom serijom. U tim trenucima odlično je igrao Ognjen Dobrić na obe strane terena i sa četiri poena bio vinovnik serije 9:0 kojom su crveno-beli preuzeli vođstvo.

Ipak, Zvezda je još uvek tražila željeni ritam, a motivisani rival je odlično šutirao za tri poena i uz poene sa slobodnih bacanja ponovo stekao prednost od pet poena (18:13). Bilo je vreme za debi Diona Tompsona koji je brzo ubacio prva četiri poena u crveno-belom dresu. Zvezda se primakla na pola koša zaostatka, a to je bila razlika i na kraju prvog perioda (21:20). 

Tompson je nastavio u veoma dobrom ritmu i već na početku drugog perioda imao je na svom kontu dvocifren broj poena pa je vođena njegovim učinkom Zvezda ponovo vodila (26:24). Crveno-beli su u nastavku znatno pojačali agresivnost u odbrani i Mega je nakon 21-og poena u prvom periodu postigla svega tri poena za šest i po minuta u nastavku.  S toga, serija izabranika Dejana Radonjića je trajala sve do 12:0 nakon koša Milka Bjelice (36:24).  Dvocifrenu prednost Zvezda je zadržala do poluvremena (43:32). 

U nastavku igre odlična odbrana crveno-belih je bila ključ za očuvanje prednosti. Izabranici Dejana Radonjića nisu imali dobar šuterski dan, ali su sve nadoknađivali sjajnom igrom u defanzivi. 

Ipak, bilo je neophodno da neko i napadački doprinese jer je Mega Leks sa linije penala i novom trojkom napravila seriju u drugoj polovini trećeg perioda. Šest poena domaćina u nizu primakli su rivala na četiri poena zaostatka (48:44). Nešto lošiji niz u napadu prekinuo je Dženkins pogotkom sa poludistance. Ipak, Mušidi je nedugo potom pogodio trojku i Mega je prišla na pola koša zaostatka (50:49). 

Tajmaut Dejana Radonjića razbudio je njegove izabranike. Odbrana je ponovo bila na željenom nivou, a Marko Simonović je posle dosta vremena pogodio drugu trojku za Zvezdu na ovom meču. Do kraja perioda viđeni su još samo poeni Bjelice sa linije penala pa su crveno-beli sa solidnih osam poena prednosti otišli na odmor pred poslednji period (57:49).

Bjelica je pogodio i na početku četvrte deonice, ali je onda Zvezda ponovo izgubila napadački ritam. Gotovo pet minuta bez koša, crveno-beli su ponovo nadoknađivali veoma dobrom odbranom. Osećao se umor u redovima Zvezde, a to se ponajviše ogledalo na šutu. Kako i ne bi osetili umor nakon tri neverovatne evroligaške pobede u nizu.

Poene je pronašao Ognjen Kuzmić, iz reketa tipičnim poluhorogom, a potom je i zakucao na pas Jovića. Zvezda je nešto više od dva i po minuta stekla osam poena prednosti (63:55). Ipak, crveno-beli još uvek nisu naneli završni udarac i Mega Leks je napravio seriju 8:0 kojom je izjednačio rezultat na 23 sekunde pre kraja meča (63:63). 

Domaćin je birao faul, a na liniji penala se našao Ognjen Kuzmić koji je zadržao mirnu ruku. Penal završnica je bila najavljena, a ona se i dogodila. Jaramaz i Jović su sa obe strane pogodili penale, a plejmejker Mega Leksa se ponovo našao na liniji za slobodna bacanja pet sekundi pre kraja. Pogodio je oba, a za pet sekundi Zvezda nije uspela da realizuje napad. Igrao se i produžetak.

Dodatnih pet minuta započelo je nalik na veći deo meča. Minut se čekao prvi koš, a postigao ga je Kuzmić koji je odlično igrao i u završnici utakmice. Ponovo su bitni momenti bili rezervisani za Simonovića koji je pogodio drugu trojku na meču i Zvezda je imala plus pet tri minuta pre kraja (72:67). 

Delovalo je da je to bio prelomni momenat. Crveno-beli su ponovo bili veoma agresivni u odbrani i kontrolisali su ritam meča. Dženkins i Lazić su zaključali odbranu, a Kuzmić je nastavio da dominira na obe strane. Tačku na svako pitanje pobednika stavio je Branko Lazić trojkom na nešto više od minut pre kraja za velikih deset poena prednosti (79:69). 

Zvezda je mirno privela meč kraju i ostvarila novu pobedu u ABA ligi. U četvrtak nastavlja se evroligaški put crveno-belih jer tada u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' gostuje još jedan fantastičan tim Fenerbahče. 

Mega Leks – Crvena zvezda mts 69:81 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, 2:14)

Mega Leks: Mušidi 14, Jaramaz 15 (5as), Spasojević, Glogovac, Kaba 10, Zagorac 10 (13sk), Čančar 9, Simeunović, Novak 3, Kapetanović, Marelja 8.

Crvena zvezda mts: Volters 3 (5as), Tompson 10 (5sk), Dangubić 4, Mitrović 1 (6sk), Lazić 5 (8sk, 5ul), Dobrić 4, Simonović 11, Dženkins 5, Gudurić, Jović 10 (11as), Kuzmić 16 (9sk), Bjelica 12 (4sk).