•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    80 : 72
    Apr 17, Wed 19.00
  •  
    BUD   CZV
    84 : 80
    Apr 19, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    97 : 54
    Apr 22, Mon 19.00
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

09.01.2017 /

Zvezda bolja od Mege nakon produžetka

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Mega Leks u Sremskoj Mitrovici rezultatom 69:81 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, 2:14) i produžili trijumfalni niz u ABA ligi na 17 utakmica. Odličan debi imao je Dion Tompson,
Košarkaši Crvene zvezde mts produžili su niz pobeda u ABA ligi. Crveno-beli su savladali Mega Leks nakon produžetka rezultatom 81:69 i na taj način ostvarili 17. pobedu u isto toliko utakmica u regionalnom takmičenju. 

Zvezda je tokom većeg dela utakmice kontrolisala dešavanja na parketu, ali činilo se da je u završnici stigao umor izabranike Dejana Radonjića. To i ne treba da čudi jer iza sebe imaju tri uzastopna evroligaška trijumfa nad sjajnim timovima kakvi su Real Madrid, CSKA, kao i Žalgiris koji je pre samo nekoliko dana savladan u dalekom Kaunasu.

Ipak, kada su kvalitet i karakter bili od presudnog značaja, crveno-beli ni ovog puta nisu posustali. U produžetku su prikazali dominantnu igru i zahvaljujući fantastičnoj odbrani i lakim rešenjima u napadu upisali novi trijumf.

Sjajan doprinos u pobedi dao je i Dion Tompson koji je odigrao prvih sedam minuta u dresu Crvene zvezde mts. Za tako kratko vreme ostavio je odličan utisak, ubacio čak deset poena i uhvatio pet lopti. Na svoj način se predstavio navijačima i najavio da će biti veliko pojačanje u borbi na više frontova.

Domaćin je bolje započeo meč pa je preko Mušidija i Zagorca poveo 5:0. Ipak, Zvezda je odmah odgovorila još većom serijom. U tim trenucima odlično je igrao Ognjen Dobrić na obe strane terena i sa četiri poena bio vinovnik serije 9:0 kojom su crveno-beli preuzeli vođstvo.

Ipak, Zvezda je još uvek tražila željeni ritam, a motivisani rival je odlično šutirao za tri poena i uz poene sa slobodnih bacanja ponovo stekao prednost od pet poena (18:13). Bilo je vreme za debi Diona Tompsona koji je brzo ubacio prva četiri poena u crveno-belom dresu. Zvezda se primakla na pola koša zaostatka, a to je bila razlika i na kraju prvog perioda (21:20). 

Tompson je nastavio u veoma dobrom ritmu i već na početku drugog perioda imao je na svom kontu dvocifren broj poena pa je vođena njegovim učinkom Zvezda ponovo vodila (26:24). Crveno-beli su u nastavku znatno pojačali agresivnost u odbrani i Mega je nakon 21-og poena u prvom periodu postigla svega tri poena za šest i po minuta u nastavku.  S toga, serija izabranika Dejana Radonjića je trajala sve do 12:0 nakon koša Milka Bjelice (36:24).  Dvocifrenu prednost Zvezda je zadržala do poluvremena (43:32). 

U nastavku igre odlična odbrana crveno-belih je bila ključ za očuvanje prednosti. Izabranici Dejana Radonjića nisu imali dobar šuterski dan, ali su sve nadoknađivali sjajnom igrom u defanzivi. 

Ipak, bilo je neophodno da neko i napadački doprinese jer je Mega Leks sa linije penala i novom trojkom napravila seriju u drugoj polovini trećeg perioda. Šest poena domaćina u nizu primakli su rivala na četiri poena zaostatka (48:44). Nešto lošiji niz u napadu prekinuo je Dženkins pogotkom sa poludistance. Ipak, Mušidi je nedugo potom pogodio trojku i Mega je prišla na pola koša zaostatka (50:49). 

Tajmaut Dejana Radonjića razbudio je njegove izabranike. Odbrana je ponovo bila na željenom nivou, a Marko Simonović je posle dosta vremena pogodio drugu trojku za Zvezdu na ovom meču. Do kraja perioda viđeni su još samo poeni Bjelice sa linije penala pa su crveno-beli sa solidnih osam poena prednosti otišli na odmor pred poslednji period (57:49).

Bjelica je pogodio i na početku četvrte deonice, ali je onda Zvezda ponovo izgubila napadački ritam. Gotovo pet minuta bez koša, crveno-beli su ponovo nadoknađivali veoma dobrom odbranom. Osećao se umor u redovima Zvezde, a to se ponajviše ogledalo na šutu. Kako i ne bi osetili umor nakon tri neverovatne evroligaške pobede u nizu.

Poene je pronašao Ognjen Kuzmić, iz reketa tipičnim poluhorogom, a potom je i zakucao na pas Jovića. Zvezda je nešto više od dva i po minuta stekla osam poena prednosti (63:55). Ipak, crveno-beli još uvek nisu naneli završni udarac i Mega Leks je napravio seriju 8:0 kojom je izjednačio rezultat na 23 sekunde pre kraja meča (63:63). 

Domaćin je birao faul, a na liniji penala se našao Ognjen Kuzmić koji je zadržao mirnu ruku. Penal završnica je bila najavljena, a ona se i dogodila. Jaramaz i Jović su sa obe strane pogodili penale, a plejmejker Mega Leksa se ponovo našao na liniji za slobodna bacanja pet sekundi pre kraja. Pogodio je oba, a za pet sekundi Zvezda nije uspela da realizuje napad. Igrao se i produžetak.

Dodatnih pet minuta započelo je nalik na veći deo meča. Minut se čekao prvi koš, a postigao ga je Kuzmić koji je odlično igrao i u završnici utakmice. Ponovo su bitni momenti bili rezervisani za Simonovića koji je pogodio drugu trojku na meču i Zvezda je imala plus pet tri minuta pre kraja (72:67). 

Delovalo je da je to bio prelomni momenat. Crveno-beli su ponovo bili veoma agresivni u odbrani i kontrolisali su ritam meča. Dženkins i Lazić su zaključali odbranu, a Kuzmić je nastavio da dominira na obe strane. Tačku na svako pitanje pobednika stavio je Branko Lazić trojkom na nešto više od minut pre kraja za velikih deset poena prednosti (79:69). 

Zvezda je mirno privela meč kraju i ostvarila novu pobedu u ABA ligi. U četvrtak nastavlja se evroligaški put crveno-belih jer tada u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' gostuje još jedan fantastičan tim Fenerbahče. 

Mega Leks – Crvena zvezda mts 69:81 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, 2:14)

Mega Leks: Mušidi 14, Jaramaz 15 (5as), Spasojević, Glogovac, Kaba 10, Zagorac 10 (13sk), Čančar 9, Simeunović, Novak 3, Kapetanović, Marelja 8.

Crvena zvezda mts: Volters 3 (5as), Tompson 10 (5sk), Dangubić 4, Mitrović 1 (6sk), Lazić 5 (8sk, 5ul), Dobrić 4, Simonović 11, Dženkins 5, Gudurić, Jović 10 (11as), Kuzmić 16 (9sk), Bjelica 12 (4sk).