11Igokea0/1
12Cibona0/1

24.09.2018 /

Zvezda dominantno do trofeja Superkupa!

Košarkaši Crvene zvezde mts, osvojili su Superkup Aba lige u Laktašima, savladavši u finalu ekipu Budućnosti rezultatom 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20). Mo Faje proglašen za MVP-ja turnira. Sezona počinje već u petak, prvi rival u ABA ligi je Cibona.
U finalnom meču, protiv podgoričke Budućnosti, srpski šampion je ubedljivo slavio rezultatom 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20). Pred oko 2500 gledalaca, najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Faje sa 14 poena, dok je Cirbes dodao 13 uz 5 skokova.

Od samog starta, srpski šampion je uspeo da nametne svoj ritam i u potpunosti kontrolisao dešavanja na obe strane terena. Čvrsta odbrana i raznovrstan napad doneli su već u petom minutu meča dvocifrenu prednost 14:4. Čak osam igrača rotirao je u prvoj deonici trener Tomić, što mu je i donelo visoku prednost 28:16.

U drugoj deonici, crveno-beli su dodatno pojačali ritam, i nakon trojke Branka Lazića, bilo je +25 (48:23). Napadačka rapsodija nastavila se do kraja poluvremena, na koje su košarkaši Zvezde otišli sa prednošću 57:32. Čak 10 igrača Zvezde upisalo se u strelce tokom prvih 20 minuta igre.

U nastavku meča, nije viđeno ništa novo, izabranici Milana Tomića su održavali visoku prednost i sigurnom igrom došli do prvog trofeja u sezoni. Konačan rezultat bio je 89:75. Odlična uvertira košarkaša Zvezde, koji su predsezonu okončali sa maksimalnim učinkom, i već u petak imaće prvi ispit u narednoj sezoni, kada u dvoranu "Aleksandar Nikolić" stiže zagrebačka Cibona.

KK Crvena zvezda mts: Ragland 10+7as, Čović, Perperoglu 12, Nenadić 8+5as, Lazić 3, Faye 14, Baron 4, Dobrić 12, Ristić 5, Simanić, Zirbes 13, Ojo 8.

Milan Tomić, trener Crvene zvezde mts:

"Dosta puta sam rekao da moramo biti agresivni na obe polovine terena. Još to nije taj nivo koji očekujem. Potrebna je veća koncentracija tokom svih 40 minuta. Dosta jake 3 utakmice, dosta smo naučili, čestitam igračima na pobedi i osvojenom trofeju."

Nemanja Nenadić:

"Pre svega da se zahvalim ekipi i stručnom štabu na ukazanoj prilici. Odigrali smo kvalitetan turnir i ovo je tek početak sezone. Navijači mogu da očekuju da ćemo svaku utakmicu dati 300 posto i da će to biti dovoljno za pobedu, i da ih nećemo razočarati."

Mohamad Faje, mvp turnira:

"Srećan sam što smo osvojili turnir i što sam pomogao saigračima na tome, a na kraju sam srećan što sam izabran za igrača turnira. Iz dana u dan smo sve bolji i bolji, treniramo na visokom nivou i spremni ćemo dočekati start sezone."

Košarkaši Crvene zvezde mts u petak započinju novu sezonu u regionalnom takmičenju, a prvi protivnik im je ekipa Cibone. Početak susreta u dvorani "Aleksandar Nikolić" zakazan je za 20h.