2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5

03.06.2016 /

Zvezda dominantno otvorila finale!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom na najbolji način su otvorili finalnu seriju Super lige Srbije protiv ekipe Partizan NIS-a ubedljivim trijumfom u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 84:53( 21:15, 21:12, 22:12, 20:14). Naredni susret igra se u nedelju od 21h kada će domaćin biti Partizan
Finalna serija Super lige Srbije donela je "večiti derbi" u srpsku prestonicu u kome su košarkaši Crvene zvezde Telekom zabeležili pobedu u prvom susretu rezultatom 84:53( 21:15, 21:12, 22:12, 20:14). Pred više od 5000 gledalaca, najefikasniji u pobedničkom timu bili su Miler sa 24 poena i Jović sa 15 poena. U ekipi Aleksandra Džikića, najbolji je bio Vilijams sa 10 poena.

Startna petorka: Jović, Kinzi, Cirbes, Dangubić, Mitrović.

Himnu pred početak finalne serije otpevala je u svojoj režiji Katarina Dimitrijević, jedna od talentovanijih mladih solo pevačica.

U vatrenoj atmosferi dvorane "Aleksandar Nikolić" uvodni deo meča za nijansu je pripao crveno-belima koji su imali minimalnu prednost 10:9. U ranoj fazi meča napadačke konce preuzeo je Micić i sa par dobrih rešenja vratio prednost svom timu. Defanzivnom petorkom trener Radonjić pravi odličan potez i nakon ukradene lopte Lazića i alley-oop-a Milera, domaćin je serijom stekao 21:15 na kraju prve deonice.

U dobrom ritmu bio je Kvinsi Miler postigavši 9 poena u prvoj deonici, ali je u nastavku izostao napadački segment pa je trener Radonjić zatražio minut odmora nakon samo 3 poena za 5 minuta igre. Delovalo je da je Partizan uhvatio priključak, ali je rafalnu paljbu nastavio Amerikanac i sa dve brze trojke vratio plus 8 svom timu. Prvo poluvremene u potpunosti je pripalo košarkašima Zvezde koji su na odmor otišli sa 42:27. Neverovatni Miler ubacio je 20 poena.

Nastavio je srpski šampion sa dobrom igrom u trećem periodu nošen dirignetom Jovićem koji je sa nekoliko atraktivnih poteza držao visoku prednost svog tima. Rotirao je Aleksandar Džikić, tražio pravu petorku kojojm bi parirao crveno-belima, ali su domaćini nošeni sjajnom podrškom sa tribina prosto preuzeli sve konce igre i pred poslednju deonicu povećali prednost 64:39.

Izvanrednu utakmicu odigrali su izabranici Dejana Radonjića, dominirali su u svim segmentima igre, pogotovo defanzivnom dozvolivši gostima da postignu 53 poena za čitav meč. Konačnih 84:53 postavio je Vladimir Štimac i započeo veliko slavlje crveno-belih fanova. Serija se nastavlja za dva dana kada će aktuelni šampion tražiti pobedu na gostujućem terenu.

KK Crvena zvezda Telekom: Kinzi 2, Rebić, Dangubić, Mitrović 8, Lazić 3, Micić 9+4as, Simonović 11, Gudurić 1, Jović 15, Miler 24+6sk, Cirbes 6, Štimac 5.

Drugi susret finalne serije košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju u nedelju od 21h, a domaćin će biti Partizan NIS. Podsetimo još jednom, finale se igra na tri dobijena meča.