1/2
12Mornar1/2

25.01.2016 /

Zvezda dominirala, Unikaha bez šanse u Pioniru!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Unikahu iz Malage rezultatom 87:73 ( 21:14, 20:17, 19:22, 27:20) i tako zabeležili drugu pobedu u Top 6 fazi najelitnijeg evropskog takmičenja.
Četvrto kolo Top 16 faze Evrolige donelo je uzbudljiv susret u halu „Pionir" u kome su košarkaši Crvene zvezde Telekom bili bolji od Unikahe rezultatom 87:73 ( 21:14, 20:17, 19:22, 27:20).

Pred 6500 gledalaca u redovima domaćina najbolji su bili Jović sa 15 poena i Gudurić sa 13. U španskom timu Džamar Smit je ubacio 11 poena.

Miler, Cirbes, Jović, Kinzi i Dangubić bili su igrači za koje se odlučio trener Radonjić na početku meča. Velikih problema sa defanzivnim skokom imali su crveno-beli na startu, ali su i pored toga vodili 7:5 posle pet minuta igre. Unikaha se konsolidovala posle TV tajmauta i mini-serijom 5:0 vratila prednost 10:7. Kontrola skoka donela je Zvezdi sigurnost u napadu, a serija domaćina 9:2 primorala je Joana Plazu da traži svoj prvi minut odmora. Zvezdin biser Marko Gudurić vezao je 6 poena za svoj tim i povećao prednost na kraju prve deonice 21:14.

Dvocifrena prednost Zvezde na početku četvrtine rasplamsala je publiku u hali Pionir koja je konstantno pružala podršku svojim ljubimcima, a trener gostiju  Plaza morao je tajmautom da prekine prazne minute svog tima. Gosti u prvom poluvremenu nisu imali rešenje za agresivnu odbranu srpskog šampiona koji je apsolutno kontrolisao ritam meča i pre tajmauta Dejana Radonjića vodio 33:23. Dangubić mini-rolom privodi kraju prvih 20 minuta igre posle kojih su domaći košarkaši imali prednost 41:31. Najefikasniji su bili Jović i Gudurić sa po 9 poena.

Mnogo dinamičnija košarka u nastavku meča, Unikaha je uspela da prepolovi prednost domaćina posle pet minuta nastavka, što je bilo dovoljan razlog da Dejan Radonjić reaguje tajmautom. Gudurić je preuzeo odgovornost i vezao 4 poena, a Simonović dodao trojku za novu dvocifrenu prednost 60:50, na manje od dva minuta pre kraja treće deonice. Pred poslednju četvrtinu bilo je 60:53.

Bolje je Unikaha otvorila poslednjih deset minuta i u jednom momentu prišla na posed zaostatka, ali su crveno-beli pre svega sjajnom odbranom uspeli da vrate na plus 11, pet minuta pre kraja meča. Šuterski šou Marka Simonovića doveo je atmosferu do usijanja, a srpskog šampiona na plus 12 u 37. minutu utakmice. Neverovatnu energiju u odbrani donosila je podrška sa tribina, španski tim je bio bez šanse u završnici meča, a košarkaši Zvezde su na kraju zabeležili novi trijumf na svom parketu rezultatom 87:73.

KK Crvena zvezda Telekom: Kinzi 3, Rebić, Dangubić 7, Lazić 9, Simanić, Micić 7, Simonović 12, Gudurić 13, Jović 15 (24 index ), Miler 7, Cirbes 10+6sk, Štimac 4.

Stefan Jović:
"Posle pobede ostaje velika žal za poraz u Istanbulu. Skok u napadu nismo kontrolisali u prvom poluvremenu, u drugom smo bolje zagrađivali i uz dobar šut na kraju zasluženo slavili.  Zahvalio bih se navijačima koji su još jednom pokazali šta znači Pionir."

Dejan Radonjić:
"Hvala publici na sjajnoj atmosferi i podršci koja nam je pomogla da dođemo do velike pobede za nas. Unikaha koja je odlična u Evroligi, u prvoj fazi igrala odlično, i drugi deo počela dobro sa pobedom i tesnim porazom u Grčkoj. Sa odličnom igrom, trenerom i sa velikim iskustvom. Mi smo u nekoj fazi i dalje, rada i rasta kroz taj rad i utakmice tako da sam zadovoljan što smo bolji nego juče. Treba da nastavimo da radimo iz dana u dan, i da dođemo do onoga što je najbitnije, a to je borba za trofeje. Utakmicu smo otvorili dobrom odbranom, ali su nam pravili dosta problema u ofanzivnom skoku, i što je bilo bitno bili smo u rezultatskom plusu i pored toga. U trećoj četvrtini ekipa koja ima veliki kvalitet uspela je da se vrati u igru, ali smo opet uspeli dobrom odbranom u četvrtoj četvrtini na kraju da dođemo do izuzetno bitne pobede."

U nastavku regionalnog takmičenja, u ponedeljak od 21h, košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju kao gosti u hali Pionir protiv Partizan NIS-a.