1/2
12Mornar1/2

07.06.2016 /

Zvezda ispustila meč loptu

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pretrpeli su prvi poraz u finalnoj seriji Super lige Srbije od ekipe Partizan NIS-a rezultatom 72:75 (13:5, 16:22, 18:26, 25:22) pa će kao gosti novu šansu tražiti za dva dana
Izabranici Dejana Radonjića nisu iskoristili prvu meč loptu pred svojim navijačima, pa će novu šansu tražiti u četvrtak kao gostujući tim. Crveno-beli su poraženi pred oko 6500 gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić" u trećoj utakmici finalne seriji od ekipe Partizan NIS-a rezultatom 72:75 (13:5, 16:22, 18:26, 25:22). Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Cirbes sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 11 skokova, dok je Simonović dodao 15. U redovim Partizana, najbolji su bili Veličković i Džouns sa po 13 poena.

Startna petorka: Mitrović, Kinzi, Cirbes, Dangubić, Jović.

Furiozan start crveno-belih u paklenoj atmosferi dvorane "Aleksandar Nikolić" prekinuo je minutom odmora Aleksandar Džikić nakon  alley-oop-a koji je Jović bacio za Dangubića i vođstva 11:3. Maksimalno opterećen prenos lopte otežeo je organizaciju napada gostima, a samim tim i samo 5 postignutih poena u prvoj deonici koju je domaćin dobio 13:5.

Nakon dva minuta nastavka košarkaši Zvezde ispunili su bonus što je gostima omogućilo da uglavnom poenima sa linije slobodnih bacanja smanje zaostatak 17:14. Prišli su gosti na poen minusa, ali je onda stigao odgovor u vidu trojke Milera i monstruoznog zakucavanja Marka Simonovića. Izjednačena utakmica do kraja poluvremena u kom su crveno-beli zadržali prednost 29:27.

Dramatična treća deonica u kojoj su gosti prvi put stekli prednost, ali je aktuelni šampion nakon tajmauta trenera Radonjića uspeo da anulira zaostatak i tokom većeg dela četvrtine održava minimalnu prednost. Ipak poslednji minut prouzrokovao je pad koncentracije domaćina što je Partizan iskoristio i pred poslednjih deset minuta imao vođstvo 53:47.

Veliki psihološki pad u igri košarkaša Zvezde nastavio se i u poslednjoj četvrtini. Nisu ličili na sebe crveno-beli, dok su gosti sa druge strane pogađali dosta teških šuteva i stekli prednost 67:52. Poveo je još jedan "kambek" Simonović postigavši 9 poena u kratkom periodu, a posle trojke Gudurića bilo je -3, minut pre kraja. Imao je srpski šampion šut za produžetak, ali je fortuna ovoga puta stala na stranu gostiju koji su zabeležili trijumf 75:72.

KK Crvena zvezda Telekom: Kinzi 10, Rebić, Dangubić 4, Mitrović 4, Lazić 4, Micić 3, Simonović 15, Gudurić 3, Jović 5+14as, Miler 5, Cirbes 19+11sk, Štimac.

Četvrti susret finalne serije košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju u četvrtak u dvorani "Aleksandar Nikolić" od 21h. Domaćin je Partizan NIS.