11Cibona7/15
12MZT Skopje Aerodrom3/19

19.11.2015 /

Zvezda ispustila pobedu u Strazburu

Košarkaši Crvene zvezde Telekom izgubili su od ekipe Strazbur IG rezultatom 78:75 (19:30,15:22,22:12,22:11), i tako doživeli četvrti poraz u grupi.
U šestom kolu najprestižnijeg evropskog takmičenja ekipa Dejana Radonjića nije uspela da po drugi put u sezoni savlada Strazbur IG, iako su crveno-beli imali veliku prednost, u jednom trenutku i maksimalnih +21.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Kvinsi Miler sa 23 poena i 11 skokova, a pratili su ga Simonović sa 18 i Gudurić sa 13 poena. U pobedničkom timu Lelu je postigao 24 poena.

Težak ispit u Francuskoj otvorili su Jović, Tompson, Simonović, Cirbes i Miler.
Pet minuta igre pokazalo je dosta sigurnosti u ekipi Zvezde koja je bolje otvorila meč i imala prednost 16:11 uz 11 poena Kvinsija Milera. Spoljna linija igrala je sjajno, pa su  košarkaši srpskog šampiona na kraju prve deonice imali prednost 30:19.

Simonović i Gudurić svojim trećim, a ukupno 10. trojkom crveno-belih, posle samo 3 minuta nastavka primoravaju Vensana Kolea na novi tajmaut.

Navijači Zvezde izvanrednom podrškom sa tribina, još jednom su pokazali zašto spadaju među najvernije na svetu, pa su i u Strazbur stigli da pomognu svojim košarkašima.

Nastavili su da dominiraju na parketu gostujući igrači i posle fantastične serije od 16:0 došli do maksimalnih plus 20! Na kraju prvog poluvremena sjajni Miler postigao je 17 poena a košarkaši Zvezde imali su prednost 52:34.

Seriju Strazbura 8:1 na startu treće deonice prekida tajmautom trener Radonjić, a kao odgovor crveno-belih stigla je nova trojka Marka Simonovića. Pogađao je srpski reprezentativac kad god je bilo potrebno i uspeo da održi prednost svog tima. Ipak ekipa Vensana Kolea pojačala  je odbranu i uspela da prepolovi prednost gostiju koja je pred početak poslednje deonice iznosila 64:56.

Velika prednost crveno-belih istopila se na minimalnu posle uvodnih 7:0 domaćeg tima za novi minut odmora Dejana Radonjića. U uvodnih pet minuta igre samo su Rebić i Miler bili precizni sa linije penala, i pored toga gosti su i dalje imali prednost 68:63. Serija 17:6 u poslednjoj deonici donosi prvu prednost domaćim košarkašima 73:70 na nešto manje od tri minuta do kraja.

Bez koša iz igre u poslednjih deset minuta meča košarkaša Zvezde i bolja penal završnica domaćina na kraju su ipak presudili u korist ekipe Strazbura koji su zabeležili trijumf rezultatom 78:75.

KK Crvena zvezda Telekom: Rebić 2, Tompson 4, Simanić, Tejić, Simonović 18, Nastić, Gudurić 13, Miler 23 (11sk), Cirbes 9, Štimac 2, Jović 6p+10as+8 skokova.

U ponedeljak sa početkom od 21h košarkaši Crvene zvezde Telekom gostuju ekipi Sutjeske u okviru 11. kola ABA lige J.t.d.