•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    IGK   CZV
    77 : 79
    Jan 12, Sat 17.00
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   FMP
    79 : 62
    Jan 19, Sat 19.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CED   CZV
    - : -
    Jan 26, Sat 17.00
  •  
    CSP   CZV
    - : -
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Feb 5, Tue 19.00
  •  
    MOR   CZV
    - : -
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
Valencia Basket
23. Januar 2019.
19:00
1Crvena zvezda mts13/0
2Cedevita9/4
3Budućnost VOLI8/5
4Mega Bemax8/5
5Partizan NIS7/6
6FMP6/7
7Igokea 5/8
8Mornar 5/8
9Cibona5/8
10Zadar4/9
11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9






VESTI

19.11.2015 /

Zvezda ispustila pobedu u Strazburu

Košarkaši Crvene zvezde Telekom izgubili su od ekipe Strazbur IG rezultatom 78:75 (19:30,15:22,22:12,22:11), i tako doživeli četvrti poraz u grupi.
U šestom kolu najprestižnijeg evropskog takmičenja ekipa Dejana Radonjića nije uspela da po drugi put u sezoni savlada Strazbur IG, iako su crveno-beli imali veliku prednost, u jednom trenutku i maksimalnih +21.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Kvinsi Miler sa 23 poena i 11 skokova, a pratili su ga Simonović sa 18 i Gudurić sa 13 poena. U pobedničkom timu Lelu je postigao 24 poena.

Težak ispit u Francuskoj otvorili su Jović, Tompson, Simonović, Cirbes i Miler. 
Pet minuta igre pokazalo je dosta sigurnosti u ekipi Zvezde koja je bolje otvorila meč i imala prednost 16:11 uz 11 poena Kvinsija Milera. Spoljna linija igrala je sjajno, pa su  košarkaši srpskog šampiona na kraju prve deonice imali prednost 30:19.

Simonović i Gudurić svojim trećim, a ukupno 10. trojkom crveno-belih, posle samo 3 minuta nastavka primoravaju Vensana Kolea na novi tajmaut. 

Navijači Zvezde izvanrednom podrškom sa tribina, još jednom su pokazali zašto spadaju među najvernije na svetu, pa su i u Strazbur stigli da pomognu svojim košarkašima. 

Nastavili su da dominiraju na parketu gostujući igrači i posle fantastične serije od 16:0 došli do maksimalnih plus 20! Na kraju prvog poluvremena sjajni Miler postigao je 17 poena a košarkaši Zvezde imali su prednost 52:34.

Seriju Strazbura 8:1 na startu treće deonice prekida tajmautom trener Radonjić, a kao odgovor crveno-belih stigla je nova trojka Marka Simonovića. Pogađao je srpski reprezentativac kad god je bilo potrebno i uspeo da održi prednost svog tima. Ipak ekipa Vensana Kolea pojačala  je odbranu i uspela da prepolovi prednost gostiju koja je pred početak poslednje deonice iznosila 64:56.

Velika prednost crveno-belih istopila se na minimalnu posle uvodnih 7:0 domaćeg tima za novi minut odmora Dejana Radonjića. U uvodnih pet minuta igre samo su Rebić i Miler bili precizni sa linije penala, i pored toga gosti su i dalje imali prednost 68:63. Serija 17:6 u poslednjoj deonici donosi prvu prednost domaćim košarkašima 73:70 na nešto manje od tri minuta do kraja. 

Bez koša iz igre u poslednjih deset minuta meča košarkaša Zvezde i bolja penal završnica domaćina na kraju su ipak presudili u korist ekipe Strazbura koji su zabeležili trijumf rezultatom 78:75.

KK Crvena zvezda Telekom: Rebić 2, Tompson 4, Simanić, Tejić, Simonović 18, Nastić, Gudurić 13, Miler 23 (11sk), Cirbes 9, Štimac 2, Jović 6p+10as+8 skokova.

U ponedeljak sa početkom od 21h košarkaši Crvene zvezde Telekom gostuju ekipi Sutjeske u okviru 11. kola ABA lige J.t.d.