•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Olympiacos
26. Januar 2018.
19:00
1Budućnost VOLI15/2
2Crvena zvezda mts14/3
3Cedevita13/4
4Mornar10/7
5Partizan NIS9/8
6FMP8/9
7Zadar8/9
8Igokea6/11
9Cibona6/11
10Mega Bemaks5/12
11Petrol Olimpija5/12
12MZT Skopje Aerodrom3/14






VESTI

02.01.2018 /

Zvezda pobedom započela novu godinu

Pred punom dvoranom ’’Aleksandar Nikolić’’ košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Petrol Olimpiju rezultatom 80:76 (16:18, 24:19, 22:19, 18:20) i na taj način zadržali pobedničke navike iz 2017. godine.
Nezaboravna godina je iza košarkaša Crvene zvezde mts, ali pobedničke navike prisutne su i u novoj, 2018. godini. Kako su okončali godinu za nama, tako su i započeli novu – pobedom!
Rukovodstvo kluba sa Malog Kalemegdana odlučilo je da ulaz na prvu utakmicu u 2018. godini bude besplatan. Navijači su oberučke prihvatili poklon voljenog kluba i ispunili dvoranu ’’Aleksandar Nikolić’’ gotovo do poslednjeg mesta.

Publika je imala šta da vidi. Još jedan trijumf izabranika Dušana Alimpijevića i to protiv veoma motivisanog rivala koji je gotovo 40 minuta bio u egalu. Olimpija je pokazala izvanrednu partiju, ali su u odsudnim momentima igrači Crvene zvezde mts bili hladnokrvni, agresivni i bolji. Zahvaljujući tome, ostvarili su novu pobedu u ABA ligi i sačuvali prvo mesto na tabeli ABA lige pred utakmicu sa Žalgirisom u 16. kolu Evrolige koja će se igrati na istom mestu.

Na kraju rezultat je bip 80:76  za Zvezdu!

Od početka se igralo u žestokom ritmu. Motivisani gosti želeli su da ostave što bolji utisak u punoj dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’. Praktično se igralo poen za poen i u takvom odnosu snaga nijedna ekipa nije dolazila do osetnije prednosti.

Kako se utakmica razvijala crveno-beli su sve više pogađali, a promašaje su kupili odličnim ofanzivnim skokom. Ipak, nešto slabija odbrana u odnosu na prethodne mečeve i slabiji skok u odbrani ’’koštali’’ su Zvezdu da se rezultatski odlepi.

Potpuni egal prekinuo je Bjelica na nešto više od 20 sekundi pre poluvremena novom trojkom (40:37). Odlična odbrana crveno-belih sačuvala je to vođstvo do odlaska na poluvreme.
Igra ’’koš za koš’’ nastavila se i u trećoj deonici. Olimpija je igrala veoma dobru utakmicu, dok sa druge strane crveno-beli nisu uspevali da naprave veću seriju i steknu osetniju prednost. Zvezda nije uspevala da pronađe igru u reketu o čemu su svedočili slabiji procenti šuta za dva poena. Uprkos tome, velika borba i solidan šut za tri poena odolevali su naletima raspucanih Ljubljančana.

Međutim na manje od dva minuta krenula je furiozna serija koja se dugo čekala. Ročestijev prodor, potom zakucavanje Lesora iz ukradene lopte, Jankovićeva trojka i Lazićev pogodak pet sekundi pre kraja trećeg perioda doneli su seriju 9:2 i najvećih plus šest pred ulazak u poslednji kvartal (62:56).

Serija nije prestajala ni na početku poslednje deonice. Ročesti je pogodio karakterističan šut za tri poena i svoju ekipu doveo do novog najvećeg vođstva. Zvezda je pronašla ono za čim je tragala, serija i osetnija prednost koja je donosila kontrolu nad utakmicom (65:56). 

Uporni gosti su prišli na tri razlike na minut i 44 do kraja utakmice (76:73) i prostora za bilo kakvo opuštanje nije bilo. Feldin je preuzeo odgovornost i ponovo bio hladnokrvan u odsudnim mometnima. Za ostatak posla bila je zadužena agresivna odbrana crveno-belih potpomognuta podrškom sa tribina.

Crvena zvezda mts – Petrol Olimpija 80:76 (16:18, 24:19, 22:19, 18:20)

Crvena zvezda mts: Radičević, Dangubić 13, Davidovac 6, Lazić 2, Antić 2, Feldin 13. Janković 3. Ročesti 16 (4as), Lesor 7 (8sk), Enis 5, Jovanović 1, Bjelica 12 (4as).

Nemanja Dangubić: 

''Jedna veoma teška utakmica je iza nas. Zadovoljni smo pobedom, ali ne možemo biti previše zadovoljni igrom. U narednom periodu moramo da analiziramo ovaj meč da bismo što bolje dočekali utakmicu sa Žalgirisom. Čestitam Olimpiji na veoma dobroj utakmici''

Dušan Alimpijević:

''Odigrali smo utakmicu sa jednim pristupom koji ne sme da se dogodi ekipi koja pretenduje na osvajanje ABA lige i koja treba da gradi sebe od prve do poslednje sekunde. Ovo je bila jedna ružna utakmica, a za to smo najviše zaslužni mi. Osim tog pristupa, nije bilo ni koncentracije u oba smera. Meni je izuzetno žao što nismo ispoštovali ovu publiku koja je došla u velikom broju i ispunila dvoranu gotovo do poslednjeg mesta. Želim da im se zahvalim, ali i da im se izvinim što su gledali jednu ovakvu utakmicu. Kada svane naredni dan, upisana je nova pobeda, a mi se spremamo za naporan januar koji nas očekuje''