•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    - : -
    Dec 18, Tue 18.00
  •  
    CIB   CZV
    - : -
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    - : -
    Dec 30, Sun 19.00
Mega Bemax
VS
KK Crvena zvezda mts
15. Decembar 2018.
19:00
1Crvena zvezda mts9/0
2Mega Bemax7/2
3Budućnost VOLI6/2
4Cedevita5/4
5Partizan NIS4/5
6FMP4/5
7Petrol Olimpija3/6
8Cibona3/6
9Krka3/6
10Zadar3/5
11Igokea3/5
12Mornar2/6






VESTI

11.01.2018 /

Zvezda ponovo u Istanbulu, sledi EFES

Košarkaši Crvene zvezde mts otputovali u Istanbul na meč 17.kola Evrolige sa Anadolu EFES-om. "Ovo nije isti tim, sa kojim smo igrali u Beogradu", poručuju trener Dušam Alimpijević i prvotimac Džejms Feldin.
Košarkaši Crvene zvezde mts otputovali su u četvrtak u jutarnjim časovima u Istanbul, gde ih u petak očekuje meč 17.kola Evrolige sa ekipom Anadolu EFES-a.

Trener Dušan Alimpijević može da računa na sve snage i igrače, pošto se u tim nakon povrede skočnog zgloba vraća i Ognjen Dobrić.

Crveno-beli će u četvrtak uveče trenirati u dvorani „Sinan Erdem" u Istanbulu, i pokušati da se što bolje spreme za rivala koga su savladali u Beogradu 8.decembra rezultatom 100:81.

Ipak, od tada, turski evroligaš je kadrovski promenio dosta toga:

Dosta promenjenih uloga u odnosu na prvu utakmicu. Prvo što „upada u oči" je da igramo ponovo u kratkom vremenskom periodu, dakle ne po onom, da ga tako nazovemo „pravilnom rasporedu" već je to sve promenjeno sada u drugom delu EL. Ono što se dogodilo u međuvremenu, je promena trenera, ali i promena uloga igrača. Prvo, nešto drugačija uloga Lida i Vladimira Štimca, tu je odlazak jednog i dolazak drugog igrača, i Derik Braun. U Beogradu se vraćao iz povrede, sada je nosilac igre, izvanredan igrač. Zato ne mislim da će ova utakmica po bilo čemu biti slična onoj koju smo odigrali u Beogradu, igraju drugačije, i sigurno da novi trener želi da promeni određene stvari u svom timu" rekao je pred polazak u Istanbul Dušan Alimpijević:



Čeka nas zaista težak januar, petak EFES, pa vrlo važna utakmica u ABA ligi protiv Cedevite u nedelju, pa utorak, pa četvrtak...pa opet utakmica u ABA ligi. Izuzetno težak period je pred nama. Mi se pred tu nama važnu utakmicu sa Cedevitom vraćamo u subotu u Beograd, a igramo već u nedelju. Oba puta pred Budućnost i Cedevitu imali smo naporan raspored koji nam nije dao vremena za oporavak i detaljnu pripremu, ali to donosi Evroliga i idemo napred. Ognjen Dobrić se vraća u tim, putuje u Istanbul, i polako ga vraćamo u ritam" rekao je trener crveno-belih.

Džejms Feldin: „ Idemo u Istanbul da odigramo dobru utakmicu. Imaju novog trenera, doveli su novog igrača, prekinuli su saradnju sa nekima. To je dakle, novi tim, moramo da budemo spremni za njihov atleticizam, za drugačiju igru. Ova utakmica će biti potpuno drugačija od one u Beogradu, ali naš pristup treba da ostane isti kao na ostalim utakmicama Evrolige, da igramo čvrsto, u visokom ritmu. Imamo puno samopouzdanja, znamo šta je potrebno da učinimo da bi pobedjivali utakmice i na gostujućem terenu i kući.Ovo je novi test i spremni smo za njega" rekao je Feldin.




Utakmica Anadolu EFES – Crvena zvezda mts igra se u petak od 18.30 časova, ekipa se vraća u subotu u prepodnevnim časovima za Beograd, i odmah počinju pripreme za vrlo važan meč 16.kola ABA lige sa Cedevitom u Beogradu.