11Cibona7/15
12MZT Skopje Aerodrom3/19

09.12.2015 /

Zvezda preskočila Novo Mesto i nastavila pobednički niz!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Krku u Novom Mestu rezultatom 71:65 (17:19, 18:21, 16:10, 20:15) i tako se vratili na drugo mesto na tabeli ABA lige jtd.
Trinaesto kolo regionalne ABA lige J.t.d izabranici Dejana Radonjića zatvorili su pobedom u Novom Mestu protiv Krke rezultatom 71:65 (17:19, 18:21, 16:10, 20:15). Pred 1200 gledalaca u dvorani "Leona Štukelja" crveno-bele su nosili do pobede odlični Stefan Jović i Maik Cirbes sa po 13 poena, a sjajni plej Zvezde dodao je i 11 asistencija. U poraženom timu prednjačio je Lapornik sa 17 poena.

Meč u Sloveniji gostujući tim predvođen kapitenom Lazićem, Cirbesom, Milerom, Simonovićem i Jovićem nešto slabije je otvorio u utakmicu i nakon 6 minuta igre domaći tim je imao prednost 15:12. Poboljšali su crveno-beli igru u odbrani, ali je nedostajala realizacija u napadu što su košarkaši Krke iskoristili i posle prvih deset minuta igre vodili 19:17.

Zatražio je rani tajmaut Dejan Radonjić posle mini-serije domaćih košarkaša od 5:0 na samom startu druge deonice. Imala je Krka i plus 9 u jednom momentu, ali sa dve trojke Jovića i Milera, Zvezda se vratila rezultatski u meč, pet minuta pre kraja prvog poluvremena. Imao je dve prilike aktuelni šampion regionalnog takmičenja da preuzme vođstvo, ali mu to nije pošlo za rukom, pa su domaći igrači posle dve četvrtine zadržali prednost 40:35. Najbolji pojedinci bili su Cirbes i Jović sa po 7 poena.

Start drugog poluvremena u potpunosti je pripao košarkašima Crvene zvezde Telekom, koji su nakon serije 8:0 preuzeli vođstvo i primorali trenera Krke Ivana Velića da traži tajmaut. Poprilično izjednačena treća deonica, dosta promašaja sa obe strane, ali su gostujući košarkaši uspeli da sačuvaju minimalnu prednost 51:50 pred poslednji period.

Kratko vođstvo Krke na samom početku prekida serijom 9:0 srpski šampion i odlazi na plus 8 posle četiri minuta igre, a trener Velić traži novi minut odmora. Odlična igra u odbrani u drugom poluvremenu donela je Zvezdi prvu dvocifrenu prednost 64:54, četiri minuta pre kraja. Vratila se brzo domaća ekipa u meč i uspela da izbori penal završnicu. Ipak, izabranici Dejana Radonjića su bili pribraniji u samoj završnici i na kraju zasluženo slavili rezultatom 71:65.

KK Crvena zvezda Telekom: Vilijams 5, Rebić, Tompson, Lazić 10, Simanić, Tejić, Simonović  9, Gudurić 5, Jović 13 (11as), Miler 6 (8sk), Cirbes 13, Štimac 10.

Trener Dejan Radonjić: "Očekivao sam težak meč. Ove godine Krka je već dokazala da može da pobedi i najbolji timove u ABA ligi . Mi smo  se istrošili i fiziki i psihički u duelu Evrolige sa Himkijem. U prvom poluvremenu je bilo očigledno da nismo na pravom nivou. Bili smo previše mekani u odbrani, Krka je iskoristila tu prednost. U drugom poluvremenu smo igrali mnogo bolje i kvalitetnije, što nam je dalo priliku da dođemo do mirne završnice. Na taj način smo postigli svoj cilj, a to je pobeda u Novom Mestu. Ali, ponavljam, teško je bilo očekivati da ćemo u istom ritmu odigrati meč nakon utakmice sa ruskim Himkijem".

Naredni protivnik crveno-belih biće ekipa Fenerbahčea, a meč u Istanbulu igra se u petak, 11.decembra od 20:45.