•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Fenerbahce Dogus
VS
KK Crvena zvezda
19. Decembar 2017.
18:45
1Crvena zvezda mts10/2
2Budućnost VOLI10/2
3Cedevita9/3
4Partizan NIS6/6
5Zadar6/6
6FMP5/7
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Igokea5/7
10Mega Bemaks4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/10






VESTI

24.01.2017 /

Zvezda protutnjala kroz Vitoriju

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su šestu uzastopnu pobedu u Evroligi, a ukupno desetu u svim takmičenjima. Zvezda je slavila na gostovanju Baskoniji sa ogromnih 69:87 (15:25, 12:25, 22:20, 20:17).
Zvezda je ponovo bila u ulozi autsajdera, ali je ponovo pokazala igru koja je krasi tokom čitave sezone. Ogromna borbenost, fantastična odbrana i strpljiva igra u napadu tokom svih 40 minuta bili su obeležje Zvezde i u ovom meču. Igra crveno-belih u prvih 20 minuta je bila besprekorna, odbrana fantastična, a procenti šuta gotovo neverovatni.

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Baskoniju na gostovanju rezultatom 87:69. Tim koji je u dosadašnjem toku Evrolige imao samo jedan poraz na domaćem terenu i prošlogodišnji učesnik Fajnal fora bio je bez ikakve šanse. 

Kada je Baskonija na početku poslednjeg perioda napravila seriju 9:0 samopouzdanje izabranika trenera Radonjića pobedama nad evropskim velikanima je došlo na naplatu. Usledila je furiozna serija koja ne samo da je odbila nalet rivala, već je i nadmašila sedam poena razlike koliko je pobedila Baskonija u ''Kombank areni'' 70:63. 

U redovima crveno-belih u prvom planu je ponovo bio tim, ali treba istaći i fenomenalan individualan učinak Stefana Jovića i Marka Simonovića. Jović je bio neverovatan sa 18 poena, 12 asistencija i četiri ukradene lopte. To mu je donelo indeks korisnosti 29. Sa druge strane izuzetan košgeterski učinak imao je Simonović koji je postigao 23 poena uz pet skokova. 

Zvezda je od početka odigrala izvrsnu odbranu, ali i napad nije zaostajao. Ritam utakmice potpuno je bio u rukama Jovića koji se nadovezao na početnu seriju i veoma brzo na svom kontu imao devet poena. Crveno-beli su na krilima svog plejmejkera imali dvocifreno vođstvo nakon pet i po minuta (17:6). 

Ipak, kvalitetni sastav Baskonije je morao da dođe do izražaja i domaćin je uzvratio serijom 9:2. Volters je odgovorio. Postigao je koš sa poludistance, potom je Lazić ukrao loptu i poentirao da bi Volters ponovo pogodio poludistancu i gotovo uz zvuk sirene vratio dvocifreno vođstvo Zvezdi (25:15). 

Po planu Dejana Radonjića crveno-beli nisu planirali da stanu. Simonović je pogodio na početku drugog perioda, a Volters se sjajno nadovezao na Jovićev učinak. Nastavio je da pogađa i za dva i za tri poena. Uzvratio je istom merom na Larkinovu trojku iz dotrčavanja, a onda je Dženkins pogodio sa iste udaljenosti. Odbrana je i dalje bila fenomenalna, Baskonija je bila primorana da šutira iz nemogućih pozicija, a Bjeličina bacanja i nova trojka ovog puta u režiji Simonovića doneli su Zvezdi nakon 14 i po minuta ogromnih plus 21 (41:20). Ni to nije bio kraj. Simonović je pogodio poluhorog za svoj 11 poen, a Zvezda je došla do najvećih 23 poena prednosti i zaključila seriju 15:3 (43:20).

Do kraja poluvremena crveno-beli su trojkama držali vođstvo, a ogromu zaslugu je imala i izvanredna odbrana. Nakon 20 minuta igre Zvezda je na svom kontu imali neverovatnih 23 poena prednosti (50:27).

Statistika na poluvremenu nije lagala. Zvezda je na poluvremenu za dva poena imala nestvarnih 75 posto (15 od 20), sa linije penala 5/5 i za tri poena veoma dobrih 5 od 11. Uz to, kontrola skoka je bila na zavidnom nivou, a rival je nateran na čak 12 izgubljenih lopti. 

Na početku drugog poluvremena crveno-beli su zadržali stav iz prvog dela. Snažna odbrana i beskompromisna borba, kao i strpljiv i pametan napad i dalje su krasili igru Zvezde koja je uspešno čuvala vođstvo. 

Ponovo je blistao Stefan Jović koji je i polovinom trećeg perioda doneo najveće vođstvo crveno-belima. Pogodio je trojku, a odmah potom ukrao loptu i položio u kontri za velikih plus 28 (62:34). 

Činilo se da je već nakon 25 minuta igre pitanje pobednika rešeno. Uzimajući u obzir kvalitet rivala koji u svom sastavu ima čak pet bivših NBA igrača to je zvučalo prosto neverovatno. Ipak, crveno-beli u svakom trenutku znaju šta rade i striktno su se držali plana. Borbenost nije manjkala, kao i uvek, a odbrana je odrađivala veći deo posla.

Međutim, početak poslednjeg perioda pokazao je sav kvalitet Baskonije. Larkin je ubrzao ritam do maksimuma i predvodio seriju 9:0 koja je primakla rivala na 12 poena zaostatka (70:58). Zvezdu nije obuzela panika. Simonović je sa linije penala prekinuo seriju, a Kuzmić pogodio uz faul. Samopouzdanje izgrađeno na pobedama nad evropskim prvacima uradilo je i ove večeri posao. Ubrzo je usledila i nova trojka Simonovića koja je stavila tačku na svako pitanje pobednika.

Zvezda se vratila na plus 19 i ostatak posla bio je rutina. Dodatan plus bio je zadržavanje razlike koja je bila veća od pobede Baskonije u ''Kombank areni''. Za košarkaše Crvene zvezde mts sledi novi okršaj sa evropskim prvakom. U četvrtak od 19 časova Zvezda će u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' dočekati još jednog višestrukog evropskog prvaka Panatinaikos. 

Baskonija – Crvena zvezda mts 69:87 (15:25, 12:25, 22:20, 20:17)

Baskonija: Larkin 16, Barnjani 2, Vojtman 5, Hanga 7, Sedekerskis 3, Buboa 9, Blažič 9, Diop 2, Tili 12, Laprovitola 6, Badindžer 2, Luz.

Crvena zvezda mts: Volters 9, Tompson 4, Mitrović 4, Lazić 5 (5sk), Dobrić, Simonović 23 (5sk), Rakićević, Dženkins 5, Gudurić 2, Jović 18 (12sk, 4ul), Kuzmić 11 (6sk), Bjelica 6.