2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5

17.12.2016 /

Zvezda rutinski do novih bodova u Skoplju

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su niz pobeda u regionalnoj ABA ligi jtd, pošto su u subotu popodne pobedili MZT u Skoplju sa 93:73. Povratak u Beograd u nedelju, novi put u Atinu već u ponedeljak. Prvi meč za Petra Rakićevića, Mitrović na parketu 17 minuta.
Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su šampiona Makedonije ekipu MZT-a sa 93:73 (16:21,19:22,15:30 i 23:20) u drugoj utakmici 14.kola ABA lige jtd. Meč u dvorani "Jane Sandanski" odigrana je pred 3500 gledalaca, a najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nemanja Dangubić sa 16 poena. Meč u Skoplju ostaće upamćen i po debiju Petra Rakićevića, koji je ubacio i prve poene za crveno-bele u zvaničnoj utakmici. Stefan Jović je uz 11 poena ponovo imao 10 asistencija...

Izabranici Dejana Radonjića su i pored činjenice da su samo 40-ak sati pre duela u Skoplju, odigrali sjajnu, ali i napornu utakmicu  sa Makabijem u Beogradu, meč u Skoplju kontrolisali u potpunosti od finiša prve četvrtine koju su crveno-beli rešili u svoju korist sa 21:16. Prednost je postepeono rasla u drugoj četvrtini, ali su crveno-beli definitivno "prelomili" početkom treće deonice kada su serijom 19-2 uspeli da osiguraju nove bodove.

Prednost je rasla i preko +20 u više navrata tokom treće i početkom četvrte deonice, a u finišu domaćin je uspeo donekle da ublaži poraz. Nakon ove pobede, ohrabruje i činjenica da je kapiten Mitrović odigrao 17 minuta u Skoplju,

KK Crvena zvezda mts:

Volters 12,Dangubić 16, Mitrović 9, Lazić,Dobrić 2, Simonović 5,Rakićević 3,Dženkins 6, Gudurić 8,Jović 11+10 asistencija,Kuzmić 9, Bjelica .

Ekipa Crvene zvezde mts prespavaće i osvežiti se u Skoplju, povratak u Beograd je zakazan za nedelju popodne, a sledeću utakmicu u ABA ligi ekipe Dejana RAdonjića odigraće sledeće nedelje u Zagrebu protiv Cedevite.