•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

23.03.2016 /

Zvezda sa 2:0 zakazala finale sa Megom!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom bili su bolji od ekipe Cedevite i u drugom meču polufinalne serije rezultatom 73:65 (16:19, 18:20, 21:10, 18:16) i time se plasirali u finale regionalnog takmičenja.
U drugom meču polufinalne serije ABA lige J.t.d, aktuelni šampion savladao je Cedevitu u Zagrebu rezultatom 73:65 (16:19, 18:20, 21:10, 18:16). Pred 3300 gledalaca u "Domu sportova” najefikasniji u pobedničkom timu bili su Štimac sa 17 poena i Miler sa 14. U ekipi Cedevite, Pulen je ubacio 17 poena.

Nakon minuta ćutanja u čast žrtvama terorističkih napada u Briselu, na parket su izašli Cirbes, Miler, Kinzi, Jović i Dangubić.

Četvrti ovosezonski duel dve evroligaške ekipe bolje su otvorili crveno-beli koji su posle 4 minuta igre i alley-up kombinacije Kinzija i Dangubića vodili 8:5. Pad koncentracije u defanzivnom segment košarkaša Zvezde prouzrokovao je lake poene i skokove u napadu koji su domaćem timu doneli prednost 14:12. Seriju hrvatskog tima prekinuo je trojkom Gudurić, dok je polovičan sa linije penala bio je Micić za konačnih 19:16 u koritst domaćina. 

Podršku srpskom šampionu konstantno je pružala nekolicina navijača koji su uspeli da se nađu u dvorani u Zagrebu. Potrebnu energiju crveno-belima u nastavku uneo je Štimac svojom dobrom rolom nakon koje su gosti stigli do izjednačenja 27:27. Ipak, završnica prvog poluvremena pripala je košarkašima Cedevite koji su iskoristili veliki broj grešaka gostiju i stekli prednost 39:34. Dangubić i Štimac su postigli po 7 poena.

Pojačao je u defanzivi aktuelni šampion i ubrzo došao do izjednačenog rezultata 41:41, da bi u naredna dva minuta posle trojke Milera stigao i do vođstva 46:45. Fenomenalnu partiju nastavio je Štimac i ubrzo postao prvi dvocifreni u redovima Zvezde, da bi nakon njegove asistencije i zakucavanja Kinzija, srpski šampion vodio 53:49. Pred početak poslednje četvrtine bilo je 55:49.

Koš za košem igralo se do polovine poslednje deonice, crveno-beli su i pored druge tehničke greške na meču uspeli da zadrže prednost uglavnom poenima srpskog centra koji je igrao jednu od najboljih utakmica ove sezone. Prednost crveno-belih od 7 poena brzo se istopila serijom Zagrepčana koji su prišli na minus 2, 60:62, dva i po minuta pre kraja. Nakon tajmauta Dejana Radonjića, odgovornost u završnici preuzima prvo Miler a onda i Lazić trojkom iz ugla za plus 6 i veliku radost pristalica Crvene zvezde. Bez prevelike drame u poslednjem minute, pametna igra srpskog šampiona donela im je pobedu 73:65 i plasman u finale.

KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 6, Rebić, Dangubić 7, Lazić 3, Micić 1, Tejić, Simonović 2, Gudurić 7, Jović 10+6as, Miler 14(20 index), Cirbes 6+9sk, Štimac 17+6sk.

Naredni duel košarkaši Crvene zvezde igraju već u četvrtak u Krasnodaru protiv ekipe Kubana, sa početkom od 18h.