2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5

23.03.2016 /

Zvezda sa 2:0 zakazala finale sa Megom!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom bili su bolji od ekipe Cedevite i u drugom meču polufinalne serije rezultatom 73:65 (16:19, 18:20, 21:10, 18:16) i time se plasirali u finale regionalnog takmičenja.
U drugom meču polufinalne serije ABA lige J.t.d, aktuelni šampion savladao je Cedevitu u Zagrebu rezultatom 73:65 (16:19, 18:20, 21:10, 18:16). Pred 3300 gledalaca u "Domu sportova” najefikasniji u pobedničkom timu bili su Štimac sa 17 poena i Miler sa 14. U ekipi Cedevite, Pulen je ubacio 17 poena.

Nakon minuta ćutanja u čast žrtvama terorističkih napada u Briselu, na parket su izašli Cirbes, Miler, Kinzi, Jović i Dangubić.

Četvrti ovosezonski duel dve evroligaške ekipe bolje su otvorili crveno-beli koji su posle 4 minuta igre i alley-up kombinacije Kinzija i Dangubića vodili 8:5. Pad koncentracije u defanzivnom segment košarkaša Zvezde prouzrokovao je lake poene i skokove u napadu koji su domaćem timu doneli prednost 14:12. Seriju hrvatskog tima prekinuo je trojkom Gudurić, dok je polovičan sa linije penala bio je Micić za konačnih 19:16 u koritst domaćina.

Podršku srpskom šampionu konstantno je pružala nekolicina navijača koji su uspeli da se nađu u dvorani u Zagrebu. Potrebnu energiju crveno-belima u nastavku uneo je Štimac svojom dobrom rolom nakon koje su gosti stigli do izjednačenja 27:27. Ipak, završnica prvog poluvremena pripala je košarkašima Cedevite koji su iskoristili veliki broj grešaka gostiju i stekli prednost 39:34. Dangubić i Štimac su postigli po 7 poena.

Pojačao je u defanzivi aktuelni šampion i ubrzo došao do izjednačenog rezultata 41:41, da bi u naredna dva minuta posle trojke Milera stigao i do vođstva 46:45. Fenomenalnu partiju nastavio je Štimac i ubrzo postao prvi dvocifreni u redovima Zvezde, da bi nakon njegove asistencije i zakucavanja Kinzija, srpski šampion vodio 53:49. Pred početak poslednje četvrtine bilo je 55:49.

Koš za košem igralo se do polovine poslednje deonice, crveno-beli su i pored druge tehničke greške na meču uspeli da zadrže prednost uglavnom poenima srpskog centra koji je igrao jednu od najboljih utakmica ove sezone. Prednost crveno-belih od 7 poena brzo se istopila serijom Zagrepčana koji su prišli na minus 2, 60:62, dva i po minuta pre kraja. Nakon tajmauta Dejana Radonjića, odgovornost u završnici preuzima prvo Miler a onda i Lazić trojkom iz ugla za plus 6 i veliku radost pristalica Crvene zvezde. Bez prevelike drame u poslednjem minute, pametna igra srpskog šampiona donela im je pobedu 73:65 i plasman u finale.

KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 6, Rebić, Dangubić 7, Lazić 3, Micić 1, Tejić, Simonović 2, Gudurić 7, Jović 10+6as, Miler 14(20 index), Cirbes 6+9sk, Štimac 17+6sk.

Naredni duel košarkaši Crvene zvezde igraju već u četvrtak u Krasnodaru protiv ekipe Kubana, sa početkom od 18h.