•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    - : -
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    - : -
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    - : -
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    - : -
    Dec 18, Tue 18.00
  •  
    CIB   CZV
    - : -
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    - : -
    Dec 30, Sun 19.00
Morabanc Andorra
VS
KK Crvena zvezda mts
20. Novembar 2018.
20:00
1Crvena zvezda mts6/0
2Mega Bemax5/1
3Budućnost VOLI4/2
4Cibona 3/3
5Partizan NIS3/3
6FMP3/3
7Petrol Olimpija2/4
8Cedevita2/4
9Mornar2/4
10Igokea2/4
11Zadar2/4
12Krka2/4






VESTI

12.05.2018 /

Zvezda sigurna protiv Zlatibora

Sigurna igra crveno-belih i pobeda na Zlatiboru 89:75. Omić i Čović najefikasniji sa 19 poena, Dobrić ubacio 18. Crveno-beli sa skorom 8-1 zadržali prvo mesto na tabeli. U poslednjem kolu pred plej of, Crvena zvezda domaćin Tamišu u utorak od 13 časova u Železniku.
Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su kao gosti ekipu Zlatibora rezultatom 89:75 (23:20,27:17,22:12 i 17:26) u utakmici 9.kola grupe A superlige Srbije.

Pred 1000 gledalaca u dvorani SC „Wai Tai" najefikasniji kod crveno-belih koji su došli do 8.pobede u grupi i sačuvali prvo mesto, bili su Čović i Omić sa po 19 poena.

Nakon izjednačene prve deonice, crveno-beli su pojačali ritam i počeli da ubacuju šuteve sa spoljnih pozicija ( 5 trojki Filipa Čovića) pa su već tokom druge deonice stigli do dvocifrene prednosti. Na poluvremenu uz solidne role Omića, Davidovca, Dobrića... i 17 poena Čovića, Crvena zvezda mts je imala solidnu prednost 50:37.



U istom ritmu crveno-beli su nastavili i na startu drugog poluvremena, Omić je odigrao odličnu treću deonicu, a raduje i povratak Pere Antića koji je ubacio svoje prve poene (3 poena za 15 minuta u igri) nakon skoro dvomesečne pauze.

Crvena zvezda mts je stigla i do +25 u jednom trenutku utakmice, ali je svojim greškama i nešto angažovanijom igrom domaćina, kada je meč praktično već bio rešen, dozvolila ekipi Zlatibora da ublaži poraz (serija 21:9) i stigne do konačnih 75:89.

Crveno-beli su šuterski podigli nivo (trojke 33:14), a u ovoj utakmici, istakli su se Omić, Čović, Dobrić (18 poena i 4 trojke), kao i Davidovac sa 9 poena i 7 skokova, dok je Tejlor Ročesti mnogo više razigravao saigrače, i utakmicu završio sa 8 uspešnih dodavanja.

U poslednjem kolu u grupi A, crveno-beli dočekuju ekipu Tamiša u utorak od 13 časova u dvorani u Železniku (hala Aleksandar Nikolić zauzeta zbog turnira juniorske Evrolige na kome učestvuju i šampioni Srbije mladi košarkaši Crvene zvezde mts).

ZVEZDA: Ročesti 4+8as, Lazić 3, Omić 19+6sk, Davidovac 9+7sk, Feldin 8+4sk, Antić 3+5sk, Čović 19+4as, Dobrić 18, Jovanović 2, Lesor 2+5sk, Radanov 2.

Nakon tog meča sledi sedmodnevna pauza pre starta plej ofa.