•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    - : -
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Mornar Bar
VS
KK Crvena zvezda
17. Decembar 2017.
19:00
1Budućnost VOLI10/1
2Crvena zvezda mts9/2
3Cedevita8/3
4FMP5/6
5Partizan NIS5/6
6Zadar5/6
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Mega Bemax4/7
10Igokea4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/9






VESTI

08.10.2017 /

Zvezda slavila u Ljubljani

Košarkaši Crvene zvezde mts produžili su pobednički niz u novoj sezoni. Crveno-beli su do treće pobede u ABA ligi stigli na gostovanju Olimpiji gde su slavili rezultatom 73:82 (29:18, 13:25, 16:21, 15:18).
Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su da ređaju pobede na početku nove sezone. Crveno-beli su do treće pobede u ABA ligi došli na neugodnom gostovanju u Ljubljani. Ključ pobede bio je u fantastičnoj odbrani koju su izabranici Dušana Alimpijevića igrali od druge deonice pa do kraja meča.

Svakako bitan faktor bio je povratak na parket kapitena Branka Lazića koji je doneo veliku energiju timu i zaustavio razigrane bekove. Saigrači su sledili njegov primer, a poenterskim učinkom istakli su se Ognjen Dobrić sa 7 poena i Tejlor Ročesti koji je ubacio 16. Odličan meč odigrao je i tandem visokih igrača Stefan Janković – Matias Lesor koji su ubacili 13, odnosno 12 koševa.

Crveno-beli su dobro započeli utakmicu i stekli prednost od 7:2. Ipak, u nastavku se rival razigrao. Zvezdina odbrana nije bila dovoljno agresivna što je Olimpija iskoristila i postigla 29 poena u prvoj deonici što joj je donelo dvocifreno vođstvo na kraju prvog kvartala – 29:18.
Odbrana izabranika Dušana Alimpijevića se polako konsolidovala, a brzi kontranapadi bili su ključni na putu da se prednost smanji. Malo po malo, crveno-beli su prilazili, a igrač potpunog preokreta bio je Stefan Janković. 

Zvezdin krilni centar je imao fantastičnu rolu, pogađao je sa poludistance, bio prvi u kontri i upisao je i jednu trojku. Za sedam i po minuta na parketu na svom kontu je imao 11 poena, a baš posle njegove dobre odbrane i dodavanja za Dobrića crveno-beli su ponovo poveli (43:42) i sa tim vođstvom otišli na veliki odmor. 

I u nastavku meča se igralo u brzom ritmu. Na početku se bolje snašla Olimpija i ponovo preuzela vođstvo, ali se Zvezdina igra ubrzo konsolidovala i dobrom odbranom i brzim kontrama povratili vođstvo. Kapiten Lazić doneo je čvrstinu u odbrani, a Radičević je sjajno razigravao. Rezultat je bila serija 15:4 i najveće vođstvo crveno-belih u završnici trećeg perioda – 63:52.


Izabranici trenera Alimpijevića vođstvo su čuvali odličnom odbranom. Nakon 29 poena u prvoj deonici, domaćin je u naredne tri deonici postigao samo 44. Svako pitanje pobednika rešio je najefikasniji akter utakmice Ognjen Dobrić koji je dva minuta pre kraja postigao novu trojku za devet poena razlike 67:76. 

Ostatak posla je bio rutina u rukama Tejlora Ročestija. Zvezda je zabeležila i treću pobedu u ABA ligi. Pobeda u Ljubljani bila je sjajna uvertira pred početak Evrolige. Košarkaši Crvene zvezde mts u petak započinju svoj evropski put gostovanjem Žalgirisu u Kaunasu.

Petrol Olimpija – Crvena zvezda mts 73:82 (29:18, 13:25, 16:21, 15:18)

Petrol Olimpija: Kastrati 6, Barbarič, Radulović 2, Oliver 11, Špan 5, Bubnić 3, Badžim 12, Morgan 10 8 (12sk), Šćekić, Batl 17, Jurček, Horvat 7.

Crvena zvezda mts: Kešelj 2, Radičević 4 (7sk), Dangubić 6, Lazić 4, Lazarević 2, Antić, Dobrić 17, Janković 13, Ročesti 16 (7sk, 6as), Lesor 12 (9sk), Jovanović, Bjelica 7.