1/2
12Mornar1/2

08.10.2017 /

Zvezda slavila u Ljubljani

Košarkaši Crvene zvezde mts produžili su pobednički niz u novoj sezoni. Crveno-beli su do treće pobede u ABA ligi stigli na gostovanju Olimpiji gde su slavili rezultatom 73:82 (29:18, 13:25, 16:21, 15:18).
Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su da ređaju pobede na početku nove sezone. Crveno-beli su do treće pobede u ABA ligi došli na neugodnom gostovanju u Ljubljani. Ključ pobede bio je u fantastičnoj odbrani koju su izabranici Dušana Alimpijevića igrali od druge deonice pa do kraja meča.

Svakako bitan faktor bio je povratak na parket kapitena Branka Lazića koji je doneo veliku energiju timu i zaustavio razigrane bekove. Saigrači su sledili njegov primer, a poenterskim učinkom istakli su se Ognjen Dobrić sa 7 poena i Tejlor Ročesti koji je ubacio 16. Odličan meč odigrao je i tandem visokih igrača Stefan Janković – Matias Lesor koji su ubacili 13, odnosno 12 koševa.

Crveno-beli su dobro započeli utakmicu i stekli prednost od 7:2. Ipak, u nastavku se rival razigrao. Zvezdina odbrana nije bila dovoljno agresivna što je Olimpija iskoristila i postigla 29 poena u prvoj deonici što joj je donelo dvocifreno vođstvo na kraju prvog kvartala – 29:18.
Odbrana izabranika Dušana Alimpijevića se polako konsolidovala, a brzi kontranapadi bili su ključni na putu da se prednost smanji. Malo po malo, crveno-beli su prilazili, a igrač potpunog preokreta bio je Stefan Janković.

Zvezdin krilni centar je imao fantastičnu rolu, pogađao je sa poludistance, bio prvi u kontri i upisao je i jednu trojku. Za sedam i po minuta na parketu na svom kontu je imao 11 poena, a baš posle njegove dobre odbrane i dodavanja za Dobrića crveno-beli su ponovo poveli (43:42) i sa tim vođstvom otišli na veliki odmor.

I u nastavku meča se igralo u brzom ritmu. Na početku se bolje snašla Olimpija i ponovo preuzela vođstvo, ali se Zvezdina igra ubrzo konsolidovala i dobrom odbranom i brzim kontrama povratili vođstvo. Kapiten Lazić doneo je čvrstinu u odbrani, a Radičević je sjajno razigravao. Rezultat je bila serija 15:4 i najveće vođstvo crveno-belih u završnici trećeg perioda – 63:52.

Izabranici trenera Alimpijevića vođstvo su čuvali odličnom odbranom. Nakon 29 poena u prvoj deonici, domaćin je u naredne tri deonici postigao samo 44. Svako pitanje pobednika rešio je najefikasniji akter utakmice Ognjen Dobrić koji je dva minuta pre kraja postigao novu trojku za devet poena razlike 67:76.

Ostatak posla je bio rutina u rukama Tejlora Ročestija. Zvezda je zabeležila i treću pobedu u ABA ligi. Pobeda u Ljubljani bila je sjajna uvertira pred početak Evrolige. Košarkaši Crvene zvezde mts u petak započinju svoj evropski put gostovanjem Žalgirisu u Kaunasu.

Petrol Olimpija – Crvena zvezda mts 73:82 (29:18, 13:25, 16:21, 15:18)

Petrol Olimpija: Kastrati 6, Barbarič, Radulović 2, Oliver 11, Špan 5, Bubnić 3, Badžim 12, Morgan 10 8 (12sk), Šćekić, Batl 17, Jurček, Horvat 7.

Crvena zvezda mts: Kešelj 2, Radičević 4 (7sk), Dangubić 6, Lazić 4, Lazarević 2, Antić, Dobrić 17, Janković 13, Ročesti 16 (7sk, 6as), Lesor 12 (9sk), Jovanović, Bjelica 7.