1/2
12Mornar1/2

11.01.2016 /

Zvezda slavila u Ljubljani

Košarkaši Crvene zvezde Telekom slavili su u gostima protiv Union Olimpije rezultatom 69:77 ( 16:23, 24:13, 24:15, 13:18) i tako se revanširali za poraz u prvom delu šampionata na svom parketu
U okviru 19. Kola regionalnog takmičenja izabranici Dejana Radonjića savladali su Union Olimpiju rezultatom 69:77  ( 16:23, 24:13, 24:15, 13:18). Pred 4500 gledalaca u dvorani "Stožice” najefikasniji u pobedničkom timu bili su Miler sa 25 poena i Cirbes sa 15 poena. U domaćem timu najbolji pojedinac bio je bivši igrač Zvezde, Sava Lešić sa 16 poena.

U uvodnom delu meča crveno-beli predvođeni Lazićem, Jovićem, Cirbesom, Milerom i Kinzijem nisu uspeli da uspostave svoj ritam igre pa su posle 5 minuta igre zaostajali 11:5. Loše šutersko izdanje uz čak 7 promašaja za tri poena košarkaša Zvezde, iskoristili su domaći igrači i zadržali prednost posle prve deonice 23:16.

Četiri poena Vladimira Štimca i polaganje Micića vratili su Zvezdu iz rezultatskog nokdauna, i posle 3 minuta nastavka prvi tajmaut pri rezultatu 25:22 zatražio je trener Gašper Potočnik.

Dosta je rotirao trener Radonjić  tražeći pravih pet na terenu i tek u poslednja tri minuta srpski šampion je počeo da dominira na terenu. Usledila je serija 14:1 uz 8 poena Kvinsija Milera, za konačnih 40:36 posle prvog poluvremena. Pomenuti Amerikanac ujedno je bio i najefikasniji sa 11 poena.

Početak  treće deonice pripao je Olimpiji koja je kaznila veliki broj izgubljenih lopti gostiju i serijom  9:4 ponovo došla do prednosti 45:44. No, potom su usledili prazni minuti domaćina, i nova serija Zvezde koja nije blistala ni u drugom poluvremenu, ali je opet došla do prednosti 48:45. Šuterski finiš košarkaša Zvezde koji su sa  5 trojki u pet napada okončali treću četvrtinu i pred poslednju deonicu stekli dvocifrenu prednost 64:51.

Plus 16 bilo je posle 6 minuta poslednjeg perioda, a onda je usledila serija 7:0 slovenačkog tima, za drugi tajmaut na meču trenera Radonjića. Veliku prednost prokockali su crveno-beli, Olimpija je u jednom momentu prišla na minus 4, ali je regionalni šampion ostao pribran u samoj završnici i na kraju zasluženo slavio 77:69.

KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 9, Rebić, Dangubić 2, Lazić 1, Micić 5+6as, Tejić , Simonović 5, Gudurić 7, Jović 4, Miler 25+9sk, Cirbes 15+7sk, Štimac 4.

U okviru trećeg kola Evrolige košarkaše Crvene zvezde Telekom očekuje teško gostovanje u Atini ekipi Panatenaikosa u četvrtak od 20 časova i 15 minuta.