11Union Olimpija0/0
12Zadar0/0

17.03.2017 /

Zvezda slavila u Milanu

Uz ogromnu podršku sa tribina, košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Armani u Milanu i na taj način zabeležili 15. pobedu u Evroligi i uspešno započeli ciklus teških i važnih mečeva – 71:78 (10:25, 21:18, 19:17, 21:18).
Ponovo je bilo teško, ali i ponovo uspešno. Košarkaši Crvene zvezde mts odigrali su izuzetno težak meč protiv rasterećenog i izrazito motivisanog Emporio Armanija i uspeli da slave. Uz izuzetnu podršku fantastičnih navijača koji su napunili dva nivoa tribina iza koša, često bili glasniji od brojnije domaće publike, crveno-beli su slavili rezultatom ...

Zvezda je vodila tokom čitavog meča, izuzevši početak trećeg perioda kada je Armani napravio seriju 10:0 i izjednačio rezultat (60:60). Dalje nisu mogli, a to je smatrao i Ognjen Kuzmić koji je ubacio 11 uzastopnih poena. Izabranici trenera Dejana Radonjića u nastavku su stegli odbranu, zadržali pribranost i pokazali još jednom pobednički karakter.

Na taj način crveno-beli su stigli do 15. evroligaške pobede i napravili još jedan korak u velikoj borbi za najboljih osam. Takođe, na pravi način su započeli ciklus izuzetno teških utakmica koje igraju u kratkom roku. Naime, posle gostovanja Armaniju već u nedelju započinje polufinalna serija u ABA ligi protiv Budućnosti, a u sredu u Beograd dolazi Olimpijakos u 27. kolu Evrolige.

Od početka meča crveno-beli su bili izrazito odlučni da ostvare pobedu. Odbrambeni bedem bio je postavljen od prvog minuta i domaćin je imao teške muke da nađe put do koša. To se odražavalo i na rezultat.

Počelo je trojkom Lazića, a onda je stvari u svoje ruke preuzeo vidno motivisani Čarls Dženkins. Pet vezanih poena Zvezdinog Amerikanca, uz izvanrednu odbranu doneli su Zvezdi nakon šest minuta dvocifrenu prednost – 4:14.

Tu se crveno-beli nisu zaustavljali. Raspoloženim napadačima pridružio se i Gudurić, Bjelica je poentirao iz reketa, a nakon Simonovićeve prve trojke na meču početkom drugog perioda prednost je iznosila velikih plus 18 (10:28).

Armani se u nastavku trudio da ubrza igru koliko je to moguće i uvede meč u svoj ritam. Zvezda je napadački bila na visokom nivou i zahvaljujući raspoloženim šuterima držala goste na distanci. Sredinom druge deonice ipak je došlo do manjeg pada u igri crveno-belih.

Domaćin je uspeo da prednost spusti na jednocifrenu razliku (28:37), ali je tajmaut trenera Radonjića trgnuo ekipu pa su Gudurić i Kuzmić poenima odbili nalet (28:41). Domaćin je uspeo tek za pola koša da smanji razliku kojom se otišlo na veliki odmor – 31:43.

Treći period je počeo trojkom Gudurića, ali Armani nije želeo da na domaćem terenu preda pobedu bez borbe. Italijani su igrali sve bolje i vidno rasterećeni pogađali iz teških pozicija. Zvezda je malo izgubila napadački ritam iz prvog poluvremena pa je domaćin prišao na šest poena zaostatka nakon 27 minuta igre (45:51). U važnom trenutku Volters je pogodio trojku, ali daleko od toga da je meč bio rešen.

Domaćin je ozbiljno pretio i pokazivao veliku želju da napravi preokret. Prišao je Armani i na šest poena zaostatka, kada je Bjeličino iskustvo došlo do izražaja. Trojka sa istekom vremena, a onda i poeni sa slobodnih bacanja vratili su Zvezdi dvocifreno vođstvo pred ulazak u poslednji period – 50:60.

Međutim, nekoliko grešaka crveno-belih primakle su Armani nikada bliže. Zvezda je tri i po minuta bila bez koša, a domaćin je napravio seriju 10:0 i izjednačio rezultat (60:60).

Zvezdini navijači su u tim trenucima nadjačali halu koja je većinski bila, logično, priklonjena Armaniju, a put do koša pronašao je Kuzmić. Visoki centar je vezao osam poena i dao mogućnost crveno-belima da ponovo ''prodišu'' (62:68). Hikmen je ubacio tešku trojku, ali je Kuzmić ponovo pogodio, a onda i dva puta izblokirao razigranog Paskoloa i zatim pogodio slobodno bacanje (65:71).

Odbrana crveno-belih ponovo je izgledala veoma dobro, a za ''prljave poslove'' opet je bio zadužen Branko Lazić koji je i zadržao smirenost sa linije penala. Trojka Simonovića na minut pre kraja za 76:65 ozvaničila je početak slavlja brojnih Zvezdinih navijača.

Pred Zvezdom ima još puno velikih izazova, prvi u nizu je izuzetno važan polufinalni meč ABA lige koji crveno-beli u nedelju u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' protiv ekipe Budućnosti.

Emporio Armani – Crvena zvezda mts 71:78 (10:25, 21:18, 19:17, 21:18)

Emporio Armani: Meklin 9 (6sk), Hikmen 14, Mačvan 8, Paskolo 11 (7sk), Đardini, Ćinćarini 7 (5sk), Sanders 12, Abas 6, Ćerela.

Crvena zvezda mts: Volters 8, Tompson, Dangubić 3, Mitrović, Lazić 7, Dobrić, Simonović 13 (4sk), Rakićević, Dženkins 11, Gudurić 12, Kuzmić 15 (7sk), Bjelica 9.