•  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    89 : 78
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    86 : 74
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    103 : 84
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    77 : 100
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    100 : 89
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 67
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.45
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Unicaja Malaga
02. Mart 2018.
20:15
1Crvena zvezda mts16/3
2Budućnost VOLI15/4
3Cedevita14/5
4Mornar12/7
5Partizan NIS10/9
6FMP9/10
7Zadar9/10
8Igokea7/12
9Petrol Olimpija 7/12
10Mega Bemaks6/13
11Cibona6/13
12MZT Skopje Aerodrom3/16






VESTI

20.10.2017 /

Zvezda srušila Barselonu

Košarkaši Crvene zvezde mts bili su uspešni na premijeri Evrolige na domaćem terenu. Crveno-beli su savladali Barselonu rezultatom 90:82 i upisali prvu pobedu u novoj sezoni najelitnijeg evropskog takmičenja.
Košarkaši Crvene zvezde mts pokazali su da će i u novoj sezoni biti težak protivnik i nepremostiva prepreka najjačim evropskim timovima. U 2. kolu Evrolige crveno-beli su savladali odličnu Barselonu rezultatom 90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 28:25).

Izabranici Dušana Alimpijevića ušli su sa mnogo energije u meč na krilima fantastične publike koja je ponovo ispunila dvoranu ’’Aleksandar Nikolić’’ do poslednjeg mesta. Zvezda je kontrolisala igru – iskusniji su povukli kada je to bilo potrebno, a mladi igrači uneli preko potrebnu energiju na teren.

Barselona je za ceo meč vodila samo jednom i to u završnici (79:80). Zvezda nije klonula, pokazala je karakter i svoju snagu. Odbrana crveno-belih dozvolila je iskusnom i renomiranom rivalu samo dva poena do kraja, a postigla je devet.

Crvenu zvezdu su do pobede predvodili Milko Bjelica sa 23 poena i Tejlor Ročesti koji je ubacio 22 uz sedam asistencija. Sjajan doprinos dao je i Matias Lesor sa 13 koševa i devet skokova.

Na krilima fantastične podrške Zvezda je ušla fantastično u utakmicu. Tejlor Ročesti je diktirao ritam, a brz protok lopte nudio je otvorene pozicije crveno-belima u napadu. Bjelica i Dobrić za tri, Ročesti iz prodora, Lesor snažnim i autoritativnim zakucavanjima, zasipali su koš Barselone. Odbrana je bila veoma dobra i nakon šest minuta nakon još jednog snažnog zakucavanja Lesora crveno-beli su imali deset poena prednosti – 20:10.

Do kraja deonice Barselona je postigla samo tri poena, a od toga jedan koš iz igre. Crveno-beli su sačuvali vođstvo odličnom odbranom i na kraju prvog perioda rezultat je glasio 24:13.
Barselona je dobrom odbranom uspela da priđe Zvezdi na pet poena zaostatka, ali je tajmaut Dušana Alimpijevića u potpunosti razbudio njegove izabranike. Dobrim rešenjima u napadu crveno-beli su vratili dvocifreno vođstvo i to serijom 11:4. Na poluvreme crveno-beli su poneli dvocifreno vođstvo – 44:32. 

Zvezda je odolevala pritisku gostiju koji su zaigrali izuzetno agresivnu odbrani, a razigrao se i Tomas Ertel u napadu. Barselona je prišla na sedam poena zaostatka tri minuta pre kraja trećeg perioda, ali je Pero Antić tada pogodio izuzetno važnu trojku koja je vratila dvocifreno vođstvo, a potom i dva slobodna bacanja.

 
Međutim u završnici deonice Ertel je pogodio iz prodora, a potom i asistirao Orioli koji je pogodio trojku za 62:57 pred ulazak u poslednji kvartal.

Na početku poslednjeg perioda Ognjen Dobrić je pogodio dve izuzetno važne trojke u nizu koje su odbile nalet Španaca – 70:59. Dvorana je praktično proključala, ali daleko od toga da je posao bio gotov. Gosti su odgovorili serijom 6:0 – trojkom Hange i pogotkom raspoloženog Oriole. Barselona je nedugo potom prišla na četiri poena zaostatka nakon još jednog koša Hange, ali je Bjelica odbio nalet rivala – 75:69. 

Iskusni protivnik je pretio, a crveno-beli su čuvali svoje vođstvo na krilima publike. Tri minuta pre kraja utakmice Barselona je nakon kontranapada prvi put povela na utakmici (79:80), a onda je Bjelica pogodio izuzetno važnu trojku – 82:80. 

Odgovornost je bila na najiskusnijim članovima Zvezdinog tima. Petorka Ročesti, Feldin, Lazić, Bjelica i Antić imala je zadatak da zaustavi zahuktalu Barselonu. Odbrana je u tim trenucima funkcionisala veoma dobro, a u napadu je Bjelica ponovo ’’izmislio’’ poene, a nkon toga je i Ročesti pogodio. Zvezda je imala četiri poena prednosti na minut i 23 sekunde do kraja (86:82). 

Crveno-beli su do kraja utakmice zaustavili Barselonu da ne postigne koš. Sjajna odbrana i odličan napad doneli su Zvezdi na kraju sigurnu pobedu – 90:82. 

Crvena zvezda mts – Barselona Lasa 90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 28:25)

Crvena zvezda mts: Kešelj, Radičević 4, Lazić, Lazarević, Antić 10 (9sk), Dobrić 9, Feldin 7, Janković 2, Ročesti 22, Lesor 13 (9sk), Jovanović, Bjelica 23.

Barselona Lasa: Serafan 16, Ribas 4, Presi 3, Hanga 10, Navaro 2, Ertel 14 (11as), Vezenkov 4, Kurucs, Oriola 8, Koponen 5, Antić 10 (8sk), Moerman 6.